Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
ISLAND - majstrovstvo Matky prírody v priamom prenose

Spoznajte s nami krajinu prírodných zázrakov

ISLAND - majstrovstvo Matky prírody v priamom prenose

ISLAND - majstrovstvo Matky prírody v priamom prenose

Toľko pokoja a mimoriadnej energie, ktorú ponúka a vyžaruje práve Island, môžeme v iných kútoch sveta obdivovať len veľmi zriedka. Každá krajina je výnimočným odrazom vlastnej atypickosti. Pokiaľ by sme hľadali miesto na Zemi, ktoré sa pýši dokonalou súhrou kontrastov a kúzelným oparom, bol by to práve Island - krajina ohňa a ľadu!

Geotermálna oblasť Seltún-Krýsuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolmi - Island, Poznávací zájazd, CK Turancar

Geotermálna oblasť Seltún-Krýsuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolmi.

Thingvellir  = Tam, kde Amerika Európu stretla a 1. parlament uzrel svetlo sveta

Pravá ruka sa dotýka Ameriky, ľavá Európy. Nemožné? Island toto slovíčko nepozná! Národný park Thingvellir sa rozprestiera na juhovýchode územia a je skvelým začiatkom nespútaného dobrodružstva. Hneď na úvod dvíha pomyselnú latku očakávaní skutočne vysoko. Na svoje si tu prídu najmä milovníci seriálu Hry o tróny. Podmanivá prechádzka v priekope medzi tektonickými doskami vás akoby lusknutím prstov prenesie na filmové plátno „Novej ZEME“. Okrem stretu dvoch svetov, park umožňuje nahliadnuť do ďalekej politickej histórie v podobe Althingu. Je to oblasť, kde vznikol najstarší parlament na svete, keď sa v roku 930 na rozľahlej pláni konal snem náčelníkov dedín.

 Kontinentálne dosky Ameriky a Európy v národnom parku Thingvellir. Island - poznávací zájazd, CK Turancar

Kontinentálne dosky Ameriky a Európy v národnom parku Thingvellir.

„Chrliče“ vody a lávy

Sopky, gejzíry, pohoria, planiny. Za ďalšou zákrutou sa ocitnete na typickej mesačnej krajine a o pár kilometrov brázdite popri oceáne z jednej strany a termálnych prameňoch z druhej. Cesta naberá na príťažlivosti vďaka činnému gejzíru Srokkur aj zlatému vodopádu Gullfoss. Pôvab tejto zeme umocňuje Kráter Kerid a jeho „náladovosť“, alebo ak chcete meteosenzitivita. Toto krásne vulkanické jazierko uprostred červených sopečných skál mení farbu v závislosti od počasia. Jednoducho okúzľujúce scenérie kam len oko dohliadne.

Kráter Kerid je starý okolo 3000 rokov. Toto krásne vulkanické jazierko uprostred červených sopečných skál mení farbu v závislosti od počasia. Island - poznávací zájazd, CK Turancar

Kráter Kerid je starý okolo 3000 rokov. Patrí medzi veľmi obľúbenú zastávku nie len pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov, pretože sa tu zvyknú konať koncerty.

Dyrhólaey - Brána Islandu a príbehy skamenených trollov

Najjužnejší mys Islandu - Dyrhólaey je pýchou pobrežia, ktoré tvorí blízke okolie mestečka Vík. Navyše neďaleká vyhliadka poskytuje pohľad na dych-berúcu panorámu. Čerstvý vzduch má slanú príchuť, jemné kvapky dažďa tancujú medzi slnečnými lúčmi a vy sa necháte unášať zvukom oceánu narážajúceho na pevninu, pričom kde tu uvidíte prelietať ikonické alky bielobradé. Inými slovami v tej chvíli nadobudnete pocit absolútnej slobody. Onedlho už kráčate po piesočnej pláži Reynisfjara, ale pozor! Jemný biely piesok, či do neba siahajúce palmy by ste tu len márne hľadali. Pobrežie je pokryté čiernym sopečným pieskom a palmy nahrádzajú známe čierne kamienky a čadičové výstupky, ktoré vytvárajú schodovité pyramídy nazývané Gardar.

O útesoch ako je Dyrhólaey tradujú legendy, že v skalných výbežkoch a puklinách sa dajú vidieť trollovia, elfovia, škriatkovia či samotné Sauronove oko. Poznávací zájazd Island, CK Turancar

O útesoch ako je Dyrhólaey tradujú legendy, že v skalných výbežkoch a puklinách sa dajú vidieť trollovia, elfovia, škriatkovia či samotné Sauronove oko. :)

Z jedného extrému do druhého

Vtom najlepšom zmysle slova! Machom zarastené lávové polia Elhraun a  dva milióny rokov starý kaňon Fjadrárgljúfur, ktorý vznikol v dobe ľadovej, patria k nim. Kto by mal chuť obdivovať nie len ľadovce, ale pri troche šťastia napríklad aj plávajúce tulene, bude mať túto možnosť počas zastávky v ľadovcovej lagúne Jökulsárlón. O čosi neskôr sa v diaľke črtá ďalší ľadovec a vy medzitým míňate už asi 89. vodopád ozdobený dúhou a diamantovú pláž, ktorá evokuje cestu na sever. Prenádherné divadlo v priamom prenose.

100 metrov hlboký a 2 kilometre dlhý kaňon Fjadrárgljúfur. Island - poznávací zájazd, CK Turancar

100 metrov hlboký a 2 kilometre dlhý kaňon Fjadrárgljúfur.

Na opačnej straneod lagúny Jökulsárlón sa nachádza diamantová pláž, zdobená veľkými i malými ľadovcovými kryhami. Island - poznávací zájazd, CK Turancar

Na opačnej strane cesty od lagúny Jökulsárlón sa nachádza diamantová pláž, zdobená veľkými i malými ľadovcovými kryhami rôznych tvarov.

Najsevernejšie hlavné mesto sveta

Cestu Islandom ukončujeme v Reykjavíku. Mesto ležiace takmer pri severnom polárnom kruhu ukrýva opäť široké spektrum možností kultúrneho, prírodného, či dokonca industriálneho zážitku. Je tu rozvinuté rybárstvo, vlnársky, kožiarsky a v neposlednom rade lodiarsky priemysel. Vedeli ste, že sa Island pýši prvenstvom ako najmierumilovnejšia krajina sveta už jedenásty rok? Vy sa ocitnete na mieste, kde akt mieru nastal roku 1986 keď Michail Gorbačov s Ronaldom Reganom vo vile Hofdi ukončili studenú vojnu. Niet divu, že tu nie je takmer žiadna kriminalita.

Hlavné mesto Reykjavík je veľmi ekologické a čisté mesto. Na nábreží neďaleko Harpy stojí futuristický model starej vikingskej lodi. Island - poznávací zájazd, CK Turancar

Hlavné mesto Reykjavík je veľmi ekologické a čisté mesto. Na nábreží neďaleko Harpy stojí futuristický model starej vikingskej lodi.

Drsné podmienky, pokojný život. Čistá, rôznorodá a neskrotná príroda. Soby, veľryby, tulene, ovce, divoké kone, puffinkovia, rybárske dedinky, pár stoviek miestnych obyvateľov a skrytý národ elfov. Absencia stromov, zelené polia a hviezdna obloha vyšperkovaná polárnou žiarou. Matka príroda sa s touto magickou zemou vyhrala ako len vedela. Šarm výnimočnosti podčiarkuje obdobie polárnych dní a nocí. Počas najdlhších dní slnko zapadne až okolo polnoci a vychádza už o tretej ráno! Pravdou je, že človek sa musí pripraviť a zvyknúť si na islandské počasie a nepredvídateľné podmienky, ktoré sa menia každých päť minút, ale verte, že nič podobné ste ešte nevideli. Pokiaľ si túžite splniť toto dobrodružstvo plné zázrakov, veľmi radi sa o to postaráme.

Hora Kirkjufell.patrí k najčastejšie fotografovaným úkazom Islandu. Ak chcete vidieť polárnu žiaru, odtiaľto je najkrajší výhľad! Poznávací zájazd Island - CK Turancar

Hora Kirkjufell patrí k najčastejšie fotografovaným úkazom Islandu. Ak chcete vidieť polárnu žiaru, odtiaľto je najkrajší výhľad!

Navštívte s nami Island v najbližších termínoch!

Zdroj foto: Igor Zacher

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri