Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****+

Tsokkos Protaras

Cyprus - Protaras - Protaras # Stiahnuť
Popis
Moderný štvorhviezdičkový hotel Tsokkos Protaras je postavený neďaleko nádhernej piesočnatej pláže s nebesky modrým morom v centre Protarasu. Jeho poloha, elegancia, vysoká úroveň hotelových služieb a milý personál predurčuje tento hotel k stráveniu nádhernej dovolenky pre všetky vekové kategórie, ako aj pre rodiny s deťmi.
Poloha
-

hotel Tsokkos Protaras sa nachádza v centre strediska Protaras cca 200 metrov od množstva obchodíkov, reštaurácií a centra s rušným večerným životom. Hotel od pláže oddeluje upravená promenáda resp. chodníček, ktorý využívajú dovolenkári na prechádzky, ranný beh a pod.  Od prekrásnej  a vyhľadávanej pláže Sunrise Beach, ktorá je ocenená modrou vlajkou za čistotu, je vzdialený približne 150 metrov. Pozvoľný vstup do mora ocenia najmä rodiny s deťmi. Po pešej promenáde popri mori sa dostanete aj k nádhernej a známej pláži Fig Tree Bay, prechádzkou cca 1,3 km. Ponuka vodných športov a atrakcií (za poplatok). Od letiska v Larnace je vzdialený cca 55 kilometrov.

Hotel
-
v hoteli sa nachádza štýlová vstupná hala s recepciou, posedením, hotelová reštaurácia, lobby bar, bar pri bazéne, vonkajší bazénový komplex s centrálnym členitým bazénom, kľudovým bazénom, 2 detské bazény, slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma, plážové osušky (za vratný depozit), sauna a vírivka (za poplatok), WI FI v priestoroch lobby zdarma, tenisové ihrisko, stolý tenis, biliard, posilňovňa. V hoteli usporiadajú animácie s pestrým programom (vodný aerobik, živá hudba, miniklub pre deti, večerná mini disco). 1 x za pobyt vstup do aquaparku hotela Anastasia Beach (vzdialený cca 15 minut od hotela)
Izby
-
klimatizované dvojlôžkové izby zariadené v modernom štýle s možnosťou 1 prístelky, ďalej izby s možnosťou ubytovania až pre 4 osoby - izba nie je rodinná - je to štandardná izba (za príplatok), vlastné hygienické zariadenie (WC, sprcha alebo vaňa), TV SAT, sušič na vlasy, telefón, mini chladnička, trezor (za poplatok 2 EUR/deň), na izbe set na prípravu kávy a čaju, balkón s posedením.
Stravovanie
-
all inclusive - raňajky, obedy a večere podávane formou chutných švédskych stolov, neobmedzená konzumácia miestnych nealkoholických, alkoholických nápojov, miešané nápoje, čapované pivo, víno. Počas pobytu bude mať hotel každý večer tematické večere, detská strava, show cooking, občerstvenie a snacky vo vyhradených hodinách v areáli hotela, zmrzlinu, kávu, čaj a snacky aj v poobedňajších hodinách. Možnosť zabezpečiť stravovanie pre celiatikov, aj bezlepkový chlieb. (nahlásiť vopred).
Pláž
-
krásna dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora Sunrise beach cca 150 metrov od hotela. Slnečníky a ležadlá na pláži za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
Nikózia – výlet spojený s návštevou starej časti Nikózie, Cyperskej brány, Sulejmanovej mešity a Katedrály sv. Sofie.

Plavba loďou – plavba loďou pozdĺž cyperského pobrežia so zastávkami v krásnych zátokách s kúpaním.

Polostrov Karpaz – návšteva rybárskej dediny Bogaz, Kláštora sv. apoštola Ondreja, mešity v dedine Dikarpaz a kúpanie na Zlatej pláži.

Kyrenia, Bellapais – návšteva hradu sv. Hilariona, spolu s hradmi Bufavento a Kantara, výstup na pohorie ,,Piatich prstov“ a prehliadka opátstva Bellapais, ktoré je majstrovským dielom gotického umenia.

Famagusta – výlet spojený s prehliadkou kláštora sv. Barnabáša, starovekého mesta Salamir – rímske kúpele, zastávka na pláži Long beach, prehliadka mestských hradieb vo Famaguste a návšteva mesta Varosha – mesta duchov.
Informácie o krajine a stredisku
-

CYPRUS
tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori zvyknú volať aj Afroditin ostrov. Podľa gréckej mytológie sa práve na tomto ostrove zrodila Afrodita – bohyňa lásky a krásy. V súčasnosti je ostrov administratívne rozdelený na dve časti, Severný Cyprus – obývaný cyperskými Turkami a južnú časť ostrova, kde žijú cyperskí Gréci. Národy, ktoré ostrov po stáročia kolonizovali, tu zanechali stopy v podobe antických chrámov, byzantských kláštorov roztrúsených po celom území, cez križiacke pevnosti, až po benátske múry a islamské mešity. Dnes Cyprus vyhľadávajú predovšetkým milovníci peknej prírody. Takmer celý ostrov je zalesnený a právom sa nazýva aj zelený ostrov. Patrí k najslnečnejším miestam v Európe s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Pláže majú jemný zlatistý piesok, priezračne čisté more a plytký vstup do mora. K tým najzaujímavejším miestam Severného Cypru patrí napríklad polostrov Karpaz, ktorý je vyhľadávaným národným parkom, pláže ako Golden Beach, Alagadi, Acapulco patria k tým najkrajším. Z miest odporúčame navštíviť starobylú Famagustu, hlavné mesto Nikóziu, či prímorské mestečko Kyrenia so starobylou pevnosťou. Jedinečná príroda, bohatá história ostrova, pohostinné domáce obyvateľstvo, výborná kuchyňa a vysoká úroveň poskytovaných služieb každoročne na Cyprus priťahujú množstvo návštevníkov z celého sveta.


PROTARAS


10 kilometrov od strediska Ayia Napa sa nachádza známe živé turistické stredisko Protaras. Leží na juhovýchodnom výbežku gréckej časti ostrova. Dnes sa Protaras nazýva aj "krajina veterných mlynov" zachovávajúc nostalgiu minulosti. Dovolenka Cyprus - stredisko Protaras je známe aj dvoma plážami a to Fig Tree Bay a Sunrise Beach. V okolí nájdete aj zabudnuté zátoky a pláže ideálne na potápanie a šnorchlovanie. Ak sa vyberiete vyhliadkovou loďou na výlet navštívíte aj tajomné morské jaskyne s kúpaním priamo z paluby lode. V uličkách Protarasu znejú ľudové piesne či moderné hity, podvečer ožíva celé stredisko. V reštauráciách kuchári pripravujú podľa tradičných receptov rôzne morské plody, ryby, gyros, kozí syr. Môžete si pochutnať na ovocí, ktoré dozrieva na horúcom cyperskom slnku. Cyprus je tou správnou voľbou - dovolenka objednaná ako First moment alebo Last minute, či ako darček pre Vašich blízkych ktorým chcete urobiť radosť. Aj keď len na chvílu pocítiť atmosféru tohto ostrova, uvidíte že dovolenka vo Vás zanechá krásne spomienky na tento čarokrásny ostrov. Let z Bratislavy do Larnaky trvá približne 2 hodiny 55 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Cynthiana Beach *** 25.6.2024 - 2.7.2024
Letecky
forma stravovania podľa aktuálnej ponuky
cena za osobu od
544 €
Ascos Coral Beach Hotel **** 18.6.2024 - 25.6.2024
Letecky
forma stravovania podľa aktuálnej ponuky
cena za osobu od
581 €
Amphora Hotel Suites **** 16.6.2024 - 23.6.2024
Letecky
forma stravovania podľa aktuálnej ponuky
cena za osobu od
928 €
Tipy na poznávačky
Balkán
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Dvůr Králové a české Peklo
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri