Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Hotel Atlantica Beach Resort

Grécko - Kos - Kardamena
Popis
Luxusný hotelový rezort postavený v blízkosti pláže s nádherným výhľadom na grécke more čarovného ostrova Kos.
Poloha
-
priamo na pláži, 3 km od centra obchodov, reštaurácii, barov a taverien v meste Kardamena, 35 km od letiska
Hotel
-

vstupná hala s recepciou, WI-FI zdarma, hlavná reštaurácia, a´la carte reštaurácie, lobby bar, bar pri bazéne, plážový bar, snack bar, 2 bazény, ležadlá a slnečníky zdarma, detský bazén, miniklub, detské ihrisko, animácie, tenis, plážový volejbal, futbal, stolný tenis, aerobik, boccia, šípky, wellness za poplatok, záhrada, parkoviskoIzby
-

dvojlôžková izba s prístelkou, rodinná izba s posuvnými dverami pre 3 dospelých a 1 dieťa. Vybavenie: klimatizácia, WI-FI, SAT TV, chladnička, sociálne zariadenie s WC a sprchou, sušič na vlasy, výhľad do záhrady, na more, balkón alebo terasa
Stravovanie
-

all inclusive - raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, občerstvenie počas dňa, neobmedzená konzumácia alkoholických a nealkoholických nápojov miestnej výroby.
Pláž
-
priamo na piesočnatej pláži, ležadlá a slnečníky zdarma, plážové osušky zdarma, plážový bar, vodné športy za poplatok
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
Plavba ku trom ostrovom –  plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, vrátane barbeque priamo na palube, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži (45,- Eur dospelý, 25,- Eur dieťa 2-12 rokov) 
Sopečný ostrov Nissyros –  plavba loďou do prístavu Mandraki a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki (45,- Eur dospelý, 25,- Eur dieťa 2-12 rokov) 
Okruh ostrovom City tour –  prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos - tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion (40,- Eur dospelý, 15,- Eur dieťa 2-12 rokov) 
Informácie o krajine a stredisku
-
OSTROV KOS nazývaný tiež Hippokratov ostrov je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanéz v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym stromom platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia aj milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach, ako aj všetky ďaľšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa.

KARDAMENA je moderné turistické stredisko so 4 km dlhou peknou piesočnatou plážou s menším prístavom. Stredisko je veľmi dobre vybavené, sú tu obchodíky, bary, diskotéky, požičovne automobilov, široká ponuka vodných športov na pláži, motokárska dráha pre nadšencov adrenalínu. Z mesta sa dajú podnikať výlety do okolia, neďaleko sa nachádzajú vykopávky Apollónovho chrámu, sopečný ostrovček Nissyros alebo vodný park Lido v Mastichari. Vzdialenosť od hlavného mesta Kos je cca 30 km, transfer z letiska je približne 20 minút.  
Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž a Disneyland
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kvetinové Holandsko a Belgicko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri