Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
****

Hotel Atlantis

Grécko - Kos - LAMBI
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis

Kvalitný hotelový komplex na obľúbenom gréckom ostrove Kos obklopený peknou udržiavanou záhradou priamo na pláži. Jeho veľkou výhodou je poloha vzhľadom k hlavnému mestu. Do jeho centra sa dostanete 30 minútovou pešou prechádzkou po ulici s čulým turistickým ruchom, s množstvom historických pamiatok, obchodíkov a taverien, alebo na bicykli po pekne upravenej cyklotrase.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY   

Poloha
-
hotelový areál leží priamo na pláži v stredisku Lambi, ktoré sa považuje za predmestie hlavného mesta Kos. Od centra Kosu je hotel vzdialený necelé 2 km, od letiska 25 km.
Hotel
-
komplex pozostáva z hlavnej budovy, vedľajších budov a bungalovov. K dispozícii je recepcia, vstupná hala, zmenáreň, televízna miestnosť, WI-FI v lobby zdarma, hlavná reštaurácia, hlavný bar za poplatok, bar pri bazéne, snack bar, plážový bar za poplatok, relaxačný bazén, bazén na športové aktivity a detský bazén, detské ihrisko, denné aj večerné animačné programy vo viacerých jazykoch, za poplatok: herňa, stolný tenis, biliard, tenisový kurt, obchod, požičovňa automobilov, motocyklov a bicyklov.
Izby
-
dvojlôžkové s možnosťou jednej prístelky sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, trezorom (zdarma), majú sušič na vlasy, vlastné sociálne zariadenie (vaňa, WC), balkón alebo terasu, WI-FI pripojenie na izbách je za poplatok. Izby sú situované v hlavnej budove, vo vedľajších budovách aj v bungalovoch. Rodinné izby pre štyri osoby s dvomi oddelenými miestnosťami sú na vyžiadanie.
Stravovanie
-
all inclusive – raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, studené i teplé občerstvenie počas dňa, koláče, zmrzlina, káva, čaj, čapované pivo a iné miestne alkoholické aj nealkoholické nápoje. Možnosť zabezpečiť stravu pre celiatikov na vyžiadanie.
Pláž
-
piesková s prímesou drobných kamienkov. Slnečníky a ležadlá na pláži za poplatok, plážový bar za poplatok. Centrum vodných športov na pláži (za poplatok).
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
Plavba ku trom ostrovom –  plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, vrátane barbeque priamo na palube, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži (45,- Eur dospelý, 25,- Eur dieťa 2-12 rokov) 
Sopečný ostrov Nissyros –  plavba loďou do prístavu Mandraki a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki (45,- Eur dospelý, 25,- Eur dieťa 2-12 rokov) 
Okruh ostrovom City tour –  prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos - tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion (40,- Eur dospelý, 15,- Eur dieťa 2-12 rokov) 
Informácie o krajine a stredisku
-
OSTROV KOS nazývaný tiež Hippokratov ostrov je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanéz v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym stromom platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia aj milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach, ako aj všetky ďaľšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa. 

LAMBI
Stredisko sa považuje za predmestie hlavného mesta Kos. Práve pre svoju krátku vzdialenosť od centra mesta patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie lokality na ostrove. Azúrové more s ponukou rôznych druhov vodných športov lemuje viac ako 1 km dlhá piesočnatá pláž. Neustále rozvíjajúca sa infraštruktúra a zvyšovanie kvality služieb vytvárajú podmienky pre komfortnú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí. Transfer z letiska trvá asi 40 minút.
Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Provensálsko
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Tenerife letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD S POBYTOM PRI MORI
Madrid letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Katalánsko a Barcelona letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri