Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Hotel Grecotel Kos Imperial

Grécko - Kos - Psalidi
Popis

Kvalitný rodinný hotelový komplex v obľúbenom letovisku Psalidi na čarovnom gréckom ostrove Kos.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-

priamo na pláži, v letovisku Psalidi, 4 km od hlavného mesta Kos, 38 km od letiska                 

Hotel
-

vstupná hala s recepciou, WI-FI zdarma, lobby bar, hlavná reštaurácia, niekoľko a´la carte reštaurácií (stredomorská, francúzska, medzinárodná), kaviareň, taverna, snack bar, plážový bar, internetový kútik za poplatok, WIFI zdarma, 3 bazény (1 s morskou vodou), detský bazén, ležadlá a slnečníky zdarma, herňa, spoločenská miestnosť, miniklub, junior a teen klub, diskotéka, fitness centrum, wellness centrum (kaderníctvo, kozmetika a masáže za poplatok), záhrada, parkovisko, detské ihrisko, športoviská, biliard, šípky, tenis, aerobik, vodná gymnastika, požičovňa bicyklov a automobilov, animačné a večerné programy

Izby
-

luxusne zariadené klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky, priestranné bungalovy, rodinné izby max. pre 5 osôb, junior suity s privátnym bazénom, royal suity. Izby pre hendikepovaných na vyžiadanie. Detská postieľka na vyžiadanie. Vybavenie: WIFI za poplatok, telefón, SAT TV, chladnička, trezor, sociálne zariadenie, sušič na vlasy, balkón alebo terasa, výhľad do záhrady, s bočným výhľadom na more.


Stravovanie
-

raňajky formou bohatých bufetových stolov, polpenzia - raňajky a večere formou bohatých bufetových stolov (nápoje pri večeri za poplatok) alebo plná penzia - raňajky, obedy a večere formou bufetu, detský bufet, Tasty corner pre deti (ovocie, jogurty, zmrzlina, mlieko, sušienky), ľahké občerstvenie počas dňa (pečivo, zákusky, ovocie, koláčiky, káva, čaj), neobmedzená konzumácia alkoholických a nealkoholických nápojov miestnej výroby, nápoje vo fľašiach a čerstvé ovocné šťavy za poplatok. Pri večeri sa vyžaduje formálne pblečenie (dlhé nohavice u mužov). 

                                                  

Pláž
-

priamo na dlhej piesočnato - kamienkovej pláži, s pozvoľným vstupom do mora (odporúčame obuv do vody), ležadlá a slnečníky zdarma, vodné športy za poplatok 

Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Plavba ku trom ostrovom 3 islands – plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži, nezahŕňa obed (55 Eur dospelý, 30 Eur dieťa 2-11,99 rokov) 

Sopečný ostrov Nissyros –  plavba loďou do prístavu Mandraki, odvoz autobusom a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki, bez vstupov a lístka do autobusu (35 Eur dospelý, 20 Eur dieťa 2-11,99 rokov)     

Okruh ostrovom City tour –  prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos - tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion, nezahŕňa vstupy ani obed (46 Eur dospelý, 36 Eur dieťa 2-11,99 rokov)   

Bodrum - návšteva mesta v Turecku, 50 minútová plavba loďou, voľný program (kúpanie, nakupovanie, návšteva pamiatok), povinný pas, nezahŕňa obed ani vstupy (48 Eur dospelý, 28 Eur dieťa 2-11,99 rokov + 9 EUR / osoba prístavná taxa)   

Aegean adventure - dobrodružná plavba k dvom ostrovom, Agios Antonios, ktorý sa pýši výrobou pemzy a sopečný ostrov Nissyros, kúpanie, obed, vstup do krátera, odporúčame vhodnú obuv, nezahŕňa vstup do krátera ani iné vstupy (58 Eur dospelý, 35 Eur dieťa 2-11,99 rokov vrátane autobusu)               

    

Informácie o krajine a stredisku
-

OSTROV KOS nazývaný tiež Hippokratov ostrov je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanéz v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym stromom platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia aj milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach, ako aj všetky ďaľšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa.


Psalidi

Kľudné rekreačné stedisko a letovisko Psalidi sa nachádza cca. 1,6 km juhovýchodne od hlavného mesta Kos. Vyznačuje sa výbornými podmienkami pre strávenie dovolenky. Sú tu piesočnaté, kamienkové, zmiešané pláže. Mnoho reštaurácií, obchodov, barov, požičovní motoriek, áut, bicyklov.Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri