Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Anemos Luxury Grand Resort

Grécko - Kréta - Kavros
Popis

Luxusný hotel v severozápadnej časti čarokrásneho ostrova Kréta vhodný pre náročných, pre rodiny s deťmi i jednotlivcov, ktorí si chcú dovolenku užiť, či už aktívne, oddychovo pri bazéne alebo na pláži.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-

priamo v stredisku Georgiopolis, 20 km od mesta Rethymno, 36 km od mestečka Chania, 105 km od letiska Heraklion

Hotel
-

vstupná hala s recepciou, kongresová hala, WI-FI zdarma, 6 reštaurácií (hlavná Meltemi, a´la carte reštaurácie: Ostria grilované jedlá, Levantes grécka, Brasserie meditariánska, Sirocco rybia, Kaze ázijská), lobby bar, pool bar, bar na pláži, koktejl bar, 2 bazény, detský bazén so šmykľavkami a tobogánmi, 1 vnútorný a vyhrievaný bazén, slnečníky a ležadlá zdarma (osušky zdarma), miniklub, animácie, tenis, fitnes, stolný tenis, biliard (za poplatok), SPA centrum, sauna, vírivka, masáže, manikúra, pedikúra, kaderníctvo, kozmetika, opatrovanie detí, požičovňa áut a bicyklov (za poplatok)

Izby
-

rôzne typy izieb: dvojlôžková izba DELUXE s prístelkou, dvojlôžková izba DELUXE s privátnym bazénom pre max. 3 osoby, dvojlôžková izba DELUXE s výhľadom na more max. 3 osoby, dvojlôžková izba DELUXE so spoločným bazénom (3 osoby). Rodinná izba 2 spálne, rodinná izba 2 spálne s vlastným bazénom, rodinná izba 2 spálne so zdieľaným bazénom vhodné pre max. 3 dospelé osoby a 1 dieťa. Maisonette s výhľadom na more vhodný pre max. 3 dospelé osoby a 1 dieťa. Suita DELUXE, suita s privátnym bazénom, suita s výhľadom na more vhodné pre max. 3 dospelé osoby a 1 dieťa.

Vybavenie: klimatizácia, WI-FI zdarma, župan a papuče, LCD TV, minibar (za poplatok), trezor, sušič vlasov, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, balkón alebo terasa.

Stravovanie
-

polpenzia - raňajky a večere formou bufetových stolov. Ultra all inclusive - raňajky, obedy a večere formou bufetu, občerstvenie počas dňa (hot dogs, burgery, šaláty, sendviče, pizza, koláčiky, zmrzlina, smoothies), káva, čaj, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje. Bezlepková, vegetariánska a vegánska strava na vyžiadanie.

Pláž
-

150 m od piesočnatej pláže s pozvoľným vstupom do mora (cez podchod), slnečníky a ležadlá zdarma (plážové uteráky zdarma), vodné športy za poplatok

Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Elafonissi  - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli -  palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Georgiopolis je malé pobrežné mestečko v okolí zátoky Almiros, s krásnym piesočnatým pobrežím a príjemným námestím s obchodíkmi a reštauráciami. Mestom preteká riečka Almiros, ktorá sa vlieva do mora a vyteká z jazera Kournas (jediné sladkovodné jazero na ostrove Kréta).  V letovisku sa nachádzajú aj menšie hotelíky a rodinné apartmány. V Georgiopolisu sa nachádzajú dva malé kostolíky, kostol Agios Nikolaos je veľmi fotogenický a obľúbený, nakoľko stojí na konci dlhého móla, kde ústi riečka, inak ho obklopuje zo všetkých strán more.  


Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri