Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Dimitrios Beach Hotel

Grécko - Kréta - Rethymno
Popis

Príjemný hotel blízko obľúbenej pláže v letovisku Rethymno na romantickom ostrove Kréta je ideálny pre páry alebo partie kamarátov. Dovolenkovú atmosféru si hostia užijú bez detského džavotu, pretože hotel je určený pre osoby od 14 rokov.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
80 m od dlhej piesočnato - kamienkovej pláži, necelé 2 km od centra letoviska Rethymno, 70 km od letiska v Heraklione.
Hotel
-
recepcia, výťah, úschovňa batožiny, obchod so suvenírmi, klimatizácia, spoločenská miestnosť s TV, reštaurácia s terasou, vonkajší bazén, ležadlá a slnečníky v okolí bazéna, bar pri bazéne a biliard (za poplatok). Služby práčovne a plážové uteráky sú k dispozícii za poplatok. Wi-Fi internetové pripojenie zdarma v spoločných priestoroch.
Izby
-

dvojlôžkové izby a junior suity vhodné pre 2 až 3 osoby. Sú vybavené klimatizáciou, telefónom, SAT TV, kuchynkou s chladničkou a rýchlovarnou kanvicou, trezorom (za poplatok). Všetky izby majú vlastnú kúpelňu s vaňou alebo so sprchou a sušičom na vlasy, balkón alebo terasu s posedením.

Stravovanie
-

polpenzia - raňajky a večere formou bohatých bufetových stolov.

Pláž
-
neďaleko od piesočnato - kamienkovej pláže Missiria. Ležadlá a slnečníky sú k dispozícii zdarma, vodné športy v ponuke za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Elafonissi - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli - palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Rethymno leží na severnom pobreží Kréty, asi 80 km západne od mesta Heraklion a 57 km východne od mesta Chania. Architektúra mesta bola ovplyvnená dlhými rokmi benátskej a tureckej nadvlády. Centrum charakterizujú pôvabné krivoľaké uličky, mešity a priečelia starých tureckých domov, ako aj benátska pevnosť Fortezza postavená nad prístavom s majákom. Mesto Vás očarí svojou jedinečnou atmosférou, romantickými uličkami a prístavom s obchodíkmi a kaviarničkami, ale aj prekrásnymi pieskovými plážami. Transfer z letiska v Chanii trvá asi hodinu. Transfer z letiska Heraklion trvá asi 2 hodiny.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri