Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***

Elina Hotel Apartments

Grécko - Kréta - Rethymno
Popis

Moderne vybavený hotel ponúka pohodlnú dovolenku, relax a priateľskú atmosféru na čarovnom ostrove Kréta vhodný pre rodiny s deťmi, ako aj jednotlivcov, či obchodníkov.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
100 m od piesočnatej pláže, v letovisku Rethymno, v blízkosti obchodov, reštaurácií, taverien, v blízkosti autobusová zastávka
Hotel
-
hlavná budova, recepcia, výťahy, WI-FI zdarma vo verejných priestoroch, klimatizácia, salónik, bazén s oddelenou detskou časťou, ležadlá a slnečníky zdarma, parkovisko (120 m od hotela, za poplatok)  
Izby
-
rôzne typy izieb: rodinné izby (2-5 osôb, oddelené izby, 3 balkony, 2 kúpelne), štúdiá (2-3 osoby), mezonety (4-7 osôb, oddelené izby, 2 kúpelne, bočný výhľad na more), apartmány (2-4 osoby): všetky sú klimatizované s kuchynkou, chladničkou, varnou doskou, telefónom, TV, trezorom, sušičom na vlasy.
Stravovanie
-
bez stravy
Pláž
-

100 m od piesočnatej pláže, ležadlá a slnečníky za poplatok, vodné športy za poplatok

Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Elafonissi  - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli -  palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Rethymno leží na severnom pobreží Kréty, asi 80 km západne od mesta Heraklion a 57 km východne od mesta Chania. Architektúra mesta bola ovplyvnená dlhými rokmi benátskej a tureckej nadvlády. Centrum charakterizujú pôvabné krivoľaké uličky, mešity a priečelia starých tureckých domov, ako aj benátska pevnosť Fortezza postavená nad prístavom s majákom. Mesto Vás očarí svojou jedinečnou atmosférou, romantickými uličkami a prístavom s obchodíkmi a kaviarničkami, ale aj prekrásnymi pieskovými plážami. Transfer z letiska v Chanii trvá asi hodinu. Transfer z letiska Heraklion trvá asi 2 hodiny.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Kavros Garden *** 12.6.2024 - 19.6.2024
Letecky
raňajky/polpenzia/all inclusive
cena za osobu od
381 €
Tipy na poznávačky
Toskánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Srdcom Švajčiarska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Veľký okruh Gréckom
Letecky 9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
České pamiatky UNESCO
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri