Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***

Apartmány Ilion

Grécko - Thasos - Skala Potamia
Popis

Príjemný apartmánový dom vhodný pre všetky vekové kategórie aj rodiny s dedťmi . Na jednej strane srdečná, rodinná atmosféra apartmánového domu, na druhej nezameniteľná prírodná krása tejto časti ostrova, ktorú ešte zvýrazňuje prekrásna dlhá piesková pláž s postupným vstupom do mora je zárukou príjemnej dovolenky.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY 

Poloha
-
Apartmánový dom sa nachádza len 70 m od najkrajšej pláže ostrova so zlatistým pieskom - Golden beach. Z apartmánového domu sa naskytá krásny výhľad na more a okolité pohoria. V blízkosti nájdete malý prístav, taverny, bary, reštaurácie a kaviarne, ako aj supermarkety a tradičné grécke obchodíky. Z letoviska Skala Potamias, ktoré sa rozprestiera na úpätí najvyššej hory ostrova Ipsarion sa ľahko dostanete do hlavného mesta ostrova Limenas (15 km).
Ubytovanie
-

dvojpodlažný apartmánový dom so záhradkou a rodinnou atmosférou. Na prízemí sa nachádza recepcia.

Izby
-

Účelne zariadené dvojlôžkové štúdiá s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek (v niektorých izbách formou poschodovej postele) sú vybavené kuchynským kútom so základným riadom, varičom a chladničkou. Kúpeľňa s WC je vybavená sprchovacím kútom, sušičom na vlasy, tekutým mydlom a uterákmi. Ku každému štúdiu prináleží balkón alebo terasa so záhradným sedením. Klimatizácia na izbách za príplatok (7 EUR/deň), platí sa na mieste. Wi-fi pripojenie v celom objekte zdarma. Detská postieľka možná na vyžiadanie.

Stravovanie
-

bez stravy, možnosť doobjednania stravy (raňajky a večere) v blízkej reštaurácii. Stravu je potrebné objednať vopred.

Pláž
-
Krásna dlhá piesková pláž Golden beach s postupným vstupom do mora vzdialená od ubytovania len 70 m. Slnečníky a lehátka na pláži za poplatok, alebo konzumné v plážových baroch. Možnosť vodných športov na pláži za poplatok.
Doprava
-
autobusová, individuálna
Fakultatívne výlety
-
Okruh ostrovom – vydajte sa za poznaním „zeleného smaragdu“ uprostred Egejského mora. Fakultatívny výlet okolo ostrova ponúka možnosť navštíviť všetky zaujímavé miesta, obdivovať prírodné krásy ostrova. Celodenný výlet autobusom so sprievodcom po okružnej ceste okolo ostrova.
Výlet loďou – plavba po najkrajších plážach a zákutiach juhovýchodného pobrežia s celodenným občerstvením. Loď zastavuje vo viacerých prekrásnych lagúnach, v ktorých sa môžete okúpať.
Jeep Safari – výlet na terénnych autách do hôr. Zastávky na miestach s nádhernými panoramatickými výhľadmi.
Grécky večer – celovečerná zábava v starobylom mestečku THEOLOGOS, ktoré bolo kedysi hlavným mestom ostrova. Večerná prehliadka mesta s návštevou tradičnej taverny, podáva sa večera formou bufetových stolov, celovečerný folklórny program.
Informácie o krajine a stredisku
-

Hlavné mesto ostrova Thasos: Limenas Thasou počet obyvateľov: 16 000 rozloha: 379 km2 časový posun: +1 hod mena: EURO úradný jazyk: grécky THASOS Pohostinnosť spojená s hrou slnečných lúčov na modrej hladine, nemiznúci úsmev na tvárach domorodých obyvateľov, posedenia v tavernách s výhľadom na more, ktoré lákajú vôňou miestnych špecialít, romantické večery, neviazaná zábava v tanečných kluboch, osviežujúce nápoje v baroch a tradičné grécke jedlá – to sú prázdniny na Thasose. Thasos má úžasné pobrežie, ktoré lemuje hlavná cesta okolo celého ostrova, kdekoľvek zastavíte, vždy je to príjemné miesto či už na relax, plávanie, športovanie alebo potápanie, ponúknu sa vám nádherné pohľady na okolitú panorámu. Na ostrove nájdete jedinečné pláže a miesta, ktoré stoja za návštevu a malebné zálivy s priezračnou, čistou vodou vám pohladia dušu. Ak si požičiate auto, okrem pláží v našich letoviskách, môžete navštíviť aj ďalšie pláže. Väčšina z nich má Modrú vlajku. Letecké zájazdy odlietajú z Bratislavy na letisko Megas Alexandros Kavala. Let trvá približne 1 hod. 35 min. Cesta autobusom zo Slovenska na ostrov Thassos trvá približne 24 hod. vrátane trajektu z prístavu Keramoti do prístavu Limenas.

Skala Potamias 

leží na východnom pobreží ostrova Thasos v zelenej nížine pod mohutným a najvyšším pohorím ostrova, ktoré sa nazýva Ipsarion. Hlavné mesto je vzdialené len 15 km. Krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku tu strávia všetci priaznivci a milovníci krásnych pieskových pláží. Pláž Golden beach bola ocenená modrou vlajkou a je jednou z najobľúbenejších pláží ostrova, tiahne sa pozdľž pobrežia niekoľko km, jej povrch tvorí jemný piesok zlatavej farby. Vstup do mora je pozvoľný. Milovníci šnorchlovania si tu tiež prídu na svoje. V letovisku nájdete obchodíky, taverny, množstvo reštaurácií, kaviarní a barov.


Termíny a ceny Kalkulácia
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Predvianočné Drážďany
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Graz
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Salzburg
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow s Wieliczkou
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Záhreb
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri