Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***+

Elegant Apartmány

Grécko - Thasos - Pefkari
Popis

Moderný apartmánový dom v príjemnom prostredí so štýlovo zariadenými štúdiami a apartmánmi vhodný aj pre rodiny s deťmi.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
Apartmánový dom sa nachádza v stredisku Pefkari obklopený príjemnou zeleňou a vzdialený cca 400 m od pláže Pefkari beach, resp. 600 m od pláže Alexandra beach. Známa pláž Metalia beach je vzdialená 2,2 km. Centrum strediska Potos sa nachádza vo vzdialenosti 1 km.
Ubytovanie
-
Apartmánový dom ponúka pestrú paletu tipov izieb vhodných tak pre páry, ako aj pre rodiny s deťmi. V areály sa nachádza bazén so slnečníkmi a ležadlami zdarma. Parkovanie je možné bezplatne na súkromnom parkovisku.
Izby
-
DELUXE studio je vhodné pre 2 dospelých s možnosťou prísteliek pre 2 deti do 12 rokov, izba je vybavená kuchynským kútom, chladničkou, SAT TV, vlastným sociálnym zariadením. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy a základné hygienické vybavenie (šampón, tekuté mydlo, toaletný papier a uteráky), k štúdiám prislúcha terasa so záhradným sedením. Wi-fi , klimatizácia a trezor  na izbách sú zahrnuté v cene Apartmán s jednou spálňou a obývacou miestnosťou s kuchynským kútom je obsaditeľný tiež dvomi, alebo tromi dospelými osobami, na prístelkách je možné ubytovať 1-2 deti do 12 rokov. Apartmán typu SUPERIOR disponuje tiež jednou spálňou a obývacou miestnosťou s kuchynským kútom a je obsaditeľný 2 alebo 3 dospelými a 2-3 deťmi do 12 rokov. Ku všetkým tipom apartmánov prislúcha vlastné sociálne zariadenie - kúpeľňa vybavená uterákmi, šampónom, tekutým mydlom a sušičom  na vlasy. Všetky izby majú v cene klimatizáciu, Wi-fi pripojenie a trezor zdarma. Balkóny a terasy sú vybavené záhradným sedením. V štúiách a apartmánoch je zabezpečené pravidelné upratovanie a výmena uterákov a posteľného prádla.
Stravovanie
-
Individuálne, resp. možnosť stravovať sa v susednej reštaurácii AKTI.
Pláž
-
Pefkari beach je piesočnato-kamienková pláž s veľkými borovicami pozdĺž celého pobrežia. Celá pláž sa nachádza v malej zátoke, ktorá chráni turistov pred silným vetrom a veľkými vlnami. Pláž sa vyznačuje postupným vstupom do mora, ideálna pre rodiny s deťmi. Vzdialenosť od ubytovania je cca 400 m. Ležadlá a slnečníky na pláži sú za poplatok, alebo konzumné v miestnych plážových baroch. K dispozícii sú aj vodné športy.
Doprava
-
individuálna, autobusová, letecká
Fakultatívne výlety
-

Okruh ostrovom
spoznajte najkrajšie časti ostrova! Navštívime najzaujímavejšie miesta, ako sú napríklad kláštor Archangelos, Aliki so zvyškami antického obetného chrámu a ranokresťanských kostolov, malebnú dedinku Panagia na úpätí najvyššej hory ostrova Ypsarion, kde navštívime výrobňu olivového oleja. Tu si môžete zakúpiť rôzne výrobky z olív a olivového dreva, ale aj medové špeciality a tradičné výrobky z ostrova Thassos. Nasleduje prehliadka hlavného mesta ostrova Thasos - Limenasu, jeho antickú časť agoru, kde budete mať možnosť návštevy archeologického múzea resp. obchodíkov, alebo si môžete pozrieť staré divadlo. Behom cesty je realizovaná prestávka na obed (nie je v cene zájazdu). Tento výlet je poznávací, kde sa dozviete najviac ohľadom histórie ostrova.

Výlet k prírodným krásam ostrova a na mramorové pláže 
v rámci tohto výletu uvidíte rírodné krásy ostrova, nádherné staré aj nové mramorové lomy, kde sa doteraz ťaží mramor. Budete mať možnosť okúpať sa v tyrkysovom mori ako na Karibiku a zažijete atmosféru tejto nádhernej pláže. Uvidíte krásne prírodné scenérie ostrova a zažijete pohodový výlet. Cestou späť nasleduje zastávka v bývalom hlavnom meste ostrova - Theologos, kde sa pozrieme k vodopádom a nasleduje voľný čas v rámci ktorého môžete navštíviť reštaurácie, či obchodíky.

Celodenný výlet loďou
Vaše ráno začne kávou, či čajom na lodi. Oboplávame časť ostrova s možnosťou kúpania na otvorenom mori z lode, neplavci budú prepravení na pláž malým motorovým člnom, alebo môžu využiť plávacie vesty. Počas plavby nasledujú minimálne 3 zastávky na kúpanie. Posádka lode pripraví chutný obed, ktorý je v cene výletu. Môžete sa potápať a plávať k jednej z krásných pláží ostrova. Výborná príležitosť odfotiť si miesta, ktoré sú viditeľné len z morskej strany.

Výlet s jeepmi do hôr
tento výlet je hlavne o prírode vo vnútrozemí ostrova, kam sa dá dostať len jeepom. Uvidíte nádhernú panenskú prírodu, vodopády, horské jazero, ochutnáte miestne medové špeciality. Je to výlet hlavne pre milovníkov hôr a dobrodružstiev. Pozriete sa aj na miesta, kde sa len tak niekto nedostane, navštívime najvyšší vrchol ostrova Ypsarion, odkiaľ sa Vám otvorí nádherná panoráma. Zájdeme aj do starej dedinky Kastro v horách, ktorá je uprostred ostrova, je to dedinka so 600 ročným kostolíkom. Možnosť občerstvenia v miestnej kaviarničke s nezabudnuteľnou atmosférou.

Večerný výlet loďou
trojhodinová podvečerná plavba loďou za západom slniečka pozdľž južného pobrežia. Kúpanie a návrat po západe slnka osvetlenou loďou. Výborná príležitosť odfotiť si miesta, ktoré sú viditeľné len z morskej strany.

Informácie o krajine a stredisku
-
hlavné mesto ostrova Thasos: Limenas Thasos        
počet obyvateľov: 16 000       
Rozloha: 381 km2         
časový posun: +1 hodina        
doba letu: cca 1 hod. 35 min.         
mena: euro           
úradný jazyk: grécky
THASOS Pohostinnosť spojená s hrou slnečných lúčov na modrej hladine, nemiznúci úsmev na tvárach domorodých obyvateľov, posedenia v tavernách s výhľadom na more, ktoré lákajú vôňou miestnych špecialít, romantické večery, neviazaná zábava v tanečných kluboch, osviežujúce nápoje v baroch a tradičné grécke jedlá – to sú prázdniny na Thasose. Thasos má úžasné pobrežie, ktoré lemuje hlavná cesta okolo celého ostrova, kdekoľvek zastavíte, vždy je to príjemné miesto či už na relax, plávanie, športovanie alebo potápanie, ponúknu sa vám nádherné pohľady na okolitú panorámu. Na ostrove nájdete jedinečné pláže a miesta, ktoré stoja za návštevu a malebné zálivy s priezračnou, čistou vodou vám pohladia dušu. Ak si požičiate auto, okrem pláží v našich letoviskách, môžete navštíviť aj ďalšie pláže. Väčšina z nich má Modrú vlajku. Letecké zájazdy odlietajú z Bratislavy na letisko Megas Alexandros Kavala. Let trvá približne 1 hod. 35 min. Cesta autobusom zo Slovenska na ostrov Thassos trvá približne 24 hod. vrátane trajektu z prístavu Keramoti do prístavu Limenas.
POTOS Prímorské stredisko s čulým ruchom na juhu ostrova, približne 5 km od Limenarie. Je obľúbené pre svoju príjemnú atmosféru, ktorú dotvára množstvo taverien, cukrární, kaviarní, obchodíkov so suvenírmi priamo na plážovej promenáde. V stredisku nájdeme tiež zlatníctvo, kaderníctvo, fotoslužbu, požičovne áut a motoriek. Pláže sú prevažne pieskové s drobnými kamienkami, na niektorých miestach štrkovo-pieskové. Limenas Keramoti Kavala Athos Grécko Stredozemné more THASOS Panagia Theologos Kastro LIMENARIA TRIPITI PEFKARI POTOS THASOS.PEFKARI Stredisko Pefkari tvorí malý záliv na južnej strane ostrova a len zopár hotelových zariadení a apartmánových domov. Záliv obkolesuje píniový lesík s malými taverničkami a kaviarničkami s pokojnou atmosférou. Nachádza sa 1 km od strediska Potos a 3 km od strediska Limenaria. Pefkari patrí medzi pokojné letoviská, je tu však bohatá ponuka vodných športov ako je obľúbený paragliding, vodné skútre a bicykle. Prekrásna šíra pláž je prevažne piesková, pri vstupe do mora kamenistá.       

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri