Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***+

Elegant Apartmány

Grécko - Thasos - Pefkari
Popis

Moderný apartmánový dom v príjemnom prostredí so štýlovo zariadenými štúdiami a apartmánmi vhodný aj pre rodiny s deťmi.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
Apartmánový dom sa nachádza v stredisku Pefkari obklopený príjemnou zeleňou a vzdialený cca 400 m od pláže Pefkari beach, resp. 600 m od pláže Alexandra beach. Známa pláž Metalia beach je vzdialená 2,2 km. Centrum strediska Potos sa nachádza vo vzdialenosti 1 km.
Ubytovanie
-
Apartmánový dom ponúka pestrú paletu tipov izieb vhodných tak pre páry, ako aj pre rodiny s deťmi. V areály sa nachádza bazén so slnečníkmi a ležadlami zdarma. Parkovanie je možné bezplatne na súkromnom parkovisku.
Izby
-
DELUXE studio je vhodné pre 2 dospelých s možnosťou prísteliek pre 2 deti do 12 rokov, izba je vybavená kuchynským kútom, chladničkou, SAT TV, vlastným sociálnym zariadením. V kúpeľni sa nachádza sušič na vlasy a základné hygienické vybavenie (šampón, tekuté mydlo, toaletný papier a uteráky), k štúdiám prislúcha terasa so záhradným sedením. Wi-fi , klimatizácia a trezor  na izbách sú zahrnuté v cene Apartmán s jednou spálňou a obývacou miestnosťou s kuchynským kútom je obsaditeľný tiež dvomi, alebo tromi dospelými osobami, na prístelkách je možné ubytovať 1-2 deti do 12 rokov. Apartmán typu SUPERIOR disponuje tiež jednou spálňou a obývacou miestnosťou s kuchynským kútom a je obsaditeľný 2 alebo 3 dospelými a 2-3 deťmi do 12 rokov. Ku všetkým tipom apartmánov prislúcha vlastné sociálne zariadenie - kúpeľňa vybavená uterákmi, šampónom, tekutým mydlom a sušičom  na vlasy. Všetky izby majú v cene klimatizáciu, Wi-fi pripojenie a trezor zdarma. Balkóny a terasy sú vybavené záhradným sedením. V štúiách a apartmánoch je zabezpečené pravidelné upratovanie a výmena uterákov a posteľného prádla.
Stravovanie
-
Individuálne, resp. možnosť stravovať sa v susednej reštaurácii AKTI.
Pláž
-
Pefkari beach je piesočnato-kamienková pláž s veľkými borovicami pozdĺž celého pobrežia. Celá pláž sa nachádza v malej zátoke, ktorá chráni turistov pred silným vetrom a veľkými vlnami. Pláž sa vyznačuje postupným vstupom do mora, ideálna pre rodiny s deťmi. Vzdialenosť od ubytovania je cca 400 m. Ležadlá a slnečníky na pláži sú za poplatok, alebo konzumné v miestnych plážových baroch. K dispozícii sú aj vodné športy.
Doprava
-
individuálna, autobusová, letecká
Fakultatívne výlety
-
Okruh ostrovom – vydajte sa za poznaním „zeleného smaragdu“ uprostred Egejského mora. Fakultatívny výlet okolo ostrova ponúka možnosť navštíviť všetky zaujímavé miesta, obdivovať prírodné krásy ostrova. Celodenný výlet autobusom so sprievodcom po okružnej ceste okolo ostrova.
Výlet loďou – plavba po najkrajších plážach a zákutiach juhovýchodného pobrežia s celodenným občerstvením. Loď zastavuje vo viacerých prekrásnych lagúnach, v ktorých sa môžete okúpať.
Jeep Safari – výlet na terénnych autách do hôr. Zastávky na miestach s nádhernými panoramatickými výhľadmi.
Grécky večer – celovečerná zábava v starobylom mestečku THEOLOGOS, ktoré bolo kedysi hlavným mestom ostrova. Večerná prehliadka mesta s návštevou tradičnej taverny, podáva sa večera formou bufetových stolov, celovečerný folklórny program.
Informácie o krajine a stredisku
-
hlavné mesto ostrova Thasos: Limenas Thasos        
počet obyvateľov: 16 000       
Rozloha: 381 km2         
časový posun: +1 hodina        
doba letu: cca 1 hod. 35 min.         
mena: euro           
úradný jazyk: grécky
THASOS Pohostinnosť spojená s hrou slnečných lúčov na modrej hladine, nemiznúci úsmev na tvárach domorodých obyvateľov, posedenia v tavernách s výhľadom na more, ktoré lákajú vôňou miestnych špecialít, romantické večery, neviazaná zábava v tanečných kluboch, osviežujúce nápoje v baroch a tradičné grécke jedlá – to sú prázdniny na Thasose. Thasos má úžasné pobrežie, ktoré lemuje hlavná cesta okolo celého ostrova, kdekoľvek zastavíte, vždy je to príjemné miesto či už na relax, plávanie, športovanie alebo potápanie, ponúknu sa vám nádherné pohľady na okolitú panorámu. Na ostrove nájdete jedinečné pláže a miesta, ktoré stoja za návštevu a malebné zálivy s priezračnou, čistou vodou vám pohladia dušu. Ak si požičiate auto, okrem pláží v našich letoviskách, môžete navštíviť aj ďalšie pláže. Väčšina z nich má Modrú vlajku. Letecké zájazdy odlietajú z Bratislavy na letisko Megas Alexandros Kavala. Let trvá približne 1 hod. 35 min. Cesta autobusom zo Slovenska na ostrov Thassos trvá približne 24 hod. vrátane trajektu z prístavu Keramoti do prístavu Limenas.
POTOS Prímorské stredisko s čulým ruchom na juhu ostrova, približne 5 km od Limenarie. Je obľúbené pre svoju príjemnú atmosféru, ktorú dotvára množstvo taverien, cukrární, kaviarní, obchodíkov so suvenírmi priamo na plážovej promenáde. V stredisku nájdeme tiež zlatníctvo, kaderníctvo, fotoslužbu, požičovne áut a motoriek. Pláže sú prevažne pieskové s drobnými kamienkami, na niektorých miestach štrkovo-pieskové. Limenas Keramoti Kavala Athos Grécko Stredozemné more THASOS Panagia Theologos Kastro LIMENARIA TRIPITI PEFKARI POTOS THASOS.PEFKARI Stredisko Pefkari tvorí malý záliv na južnej strane ostrova a len zopár hotelových zariadení a apartmánových domov. Záliv obkolesuje píniový lesík s malými taverničkami a kaviarničkami s pokojnou atmosférou. Nachádza sa 1 km od strediska Potos a 3 km od strediska Limenaria. Pefkari patrí medzi pokojné letoviská, je tu však bohatá ponuka vodných športov ako je obľúbený paragliding, vodné skútre a bicykle. Prekrásna šíra pláž je prevažne piesková, pri vstupe do mora kamenistá.       

Termíny a ceny Kalkulácia
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Praha, zámky a hrady
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Česko a Rakúsko
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri