Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
****

Hotel A for Art

Grécko - Thasos - Limenas
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis

Butik design hotel so skvelou polohou v centre hlavného mesta Limenas.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
Hotel sa nachádza v centre mesta Limenas Thasou, ktoré je hlavným a najväčším mestom ostrova. S neďalekými mestami Keramoti a Kavala ho spája trajekt. Súčasné mesto bolo postavené západne od starobylého a zaniknutého mesta. Starý prístav sa rozprestiera len 70 m od hotela.
Hotel
-
Budova a záhrada hotela je riešená zaujímavým dizajnom ako z filmového plátna. Okrem recepcie je hotel vybavený a la card reštauráciou, ktorá ponúka okrem výborných špecialít aj príjemnú hotobnú zábavu. Wi-fi pripojenie v celom areály hotela je samorejmosťou. Hostia si môžu oddýchnuť pri bazéne so slnečníkmi a lehátkami, plážové osušky sú tiež k dispozícii zdarma. Hotel disponuje výťahom. V okolí hotela sa nachádza množstvo historických pamiatok, ako aj možnosti zábavy a nákupov. Atmosféru dotvára aj starý prístav ostrova Thasos, ktorý je od hotela vzdialený len 70 m.  Parkovanie je možné v obmedzenej kapacite pri hotely bezplatne, resp. v blízkosti hotela na verejnom parkovisku za poplatok (cca 5 EUR/deň).


Izby
-
Izby a suity sú vybavené klimatizáciou, SAT/TV, mini chladničkou, v kúpeľni so sprchovým kútom, alebo vaňou sa nachádza sušič na vlasy a toaletné potreby.  Izba typu cosy DUO je vhodná pre 2 osoby, je vybavená extra veľkou manželskou posteľou. Izba typu "Just" je vhodná pre rodiny s deťmi do 12 r., pričom  izby disponujú extra veľkou manželskou posteľou a pohovkou. Izba typu A-suita pozostáva zo spálne s extra veľkou manželskou posteľou a obývacej časti s rozkladacou pohovkou. Táto izba je vhodná pre 2,3 dospelých a 1,2 deti do 12 rokov, maximálne však pre 4 osoby.  
Stravovanie
-
Raňajky sú podávané formou bohatých švédskych stolov, možnosť doplatenia polpenzie - formou švédskych stolov.
Pláž
-
Pláž Limenas - menšia piesková pláž s postupným vstupom do mora cca 350 m od hotela. Ďalšie pláže v okolí: Papias beach cca 1400 m, Tarsanas beach cca 1600 m, Makryamnos beach cca 1700 m. Lehátka a slnečníky na plážach za poplatok, alebo konzumné v plážových baroch. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
individuálna.
Fakultatívne výlety
-
Okruh ostrovom – vydajte sa za poznaním „zeleného smaragdu“ uprostred Egejského mora. Fakultatívny výlet okolo ostrova ponúka možnosť navštíviť všetky zaujímavé miesta, obdivovať prírodné krásy ostrova. Celodenný výlet autobusom so sprievodcom po okružnej ceste okolo ostrova.
Výlet loďou – plavba po najkrajších plážach a zákutiach juhovýchodného pobrežia s celodenným občerstvením. Loď zastavuje vo viacerých prekrásnych lagúnach, v ktorých sa môžete okúpať.
Jeep Safari – výlet na terénnych autách do hôr. Zastávky na miestach s nádhernými panoramatickými výhľadmi.
Grécky večer – celovečerná zábava v starobylom mestečku THEOLOGOS, ktoré bolo kedysi hlavným mestom ostrova. Večerná prehliadka mesta s návštevou tradičnej taverny, podáva sa večera formou bufetových stolov, celovečerný folklórny program.
Informácie o krajine a stredisku
-
hlavné mesto ostrova Thasos:
Limenas Thasos        
počet obyvateľov: 
16 000       
Rozloha: 
381 km2         
časový posun: 
+1 hodina        
doba letu:
cca 1 hod. 35 min.         
mena: 
euro           
úradný jazyk:
grécky

THASOS
Pohostinnosť spojená s hrou slnečných lúčov na modrej hladine, nemiznúci úsmev na tvárach domorodých obyvateľov, posedenia v tavernách s výhľadom na more, ktoré lákajú vôňou miestnych špecialít, romantické večery, neviazaná zábava v tanečných kluboch, osviežujúce nápoje v baroch a tradičné grécke jedlá – to sú prázdniny na Thasose. Thasos má úžasné pobrežie, ktoré lemuje hlavná cesta okolo celého ostrova, kdekoľvek zastavíte, vždy je to príjemné miesto či už na relax, plávanie, športovanie alebo potápanie, ponúknu sa vám nádherné pohľady na okolitú panorámu. Na ostrove nájdete jedinečné pláže a miesta, ktoré stoja za návštevu a malebné zálivy s priezračnou, čistou vodou vám pohladia dušu. Ak si požičiate auto, okrem pláží v našich letoviskách, môžete navštíviť aj ďalšie pláže. Väčšina z nich má Modrú vlajku. Letecké zájazdy odlietajú z Bratislavy na letisko Megas Alexandros Kavala. Let trvá približne 1 hod. 35 min. Cesta autobusom zo Slovenska na ostrov Thassos trvá približne 24 hod. vrátane trajektu z prístavu Keramoti do prístavu Limenas. Hlavné mesto ostrova Thasos - Limenas   je typickým prímorským gréckym mestom. Z prístavu pravidelne jazdia trajekty do stredovekej Kavaly na pevninu, ale dostanete sa odtiaľto aj na rôzne lodné výlety okolo ostrova. V Limenase nájdete starý aj moderný prístav, nespočetné množstvo taverien barov a kaviarničiek. Miestne obchody ponúkajú široký sortiment rôzneho tovaru. Milovníci nočného života si prídu na svoje, výber možností zábavy v miestnych baroch a diskotékach je široký. V meste Limenas sa zachovalo množstvo pamiatok, nájdete tu niekoľko archeologických areálov, ako aj archeologické múzeum. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí antický amfiteáter nachádzajúci sa priamo nad mestom.
Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Valencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Jordánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Izrael letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri