Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Hotel A for Art

Grécko - Thasos - Limenas
Popis

Butik design hotel so skvelou polohou v centre hlavného mesta Limenas.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
Hotel sa nachádza v centre mesta Limenas Thasou, ktoré je hlavným a najväčším mestom ostrova. S neďalekými mestami Keramoti a Kavala ho spája trajekt. Súčasné mesto bolo postavené západne od starobylého a zaniknutého mesta. Starý prístav sa rozprestiera len 70 m od hotela.
Hotel
-
Budova a záhrada hotela je riešená zaujímavým dizajnom ako z filmového plátna. Okrem recepcie je hotel vybavený a la card reštauráciou, ktorá ponúka okrem výborných špecialít aj príjemnú hotobnú zábavu. Wi-fi pripojenie v celom areály hotela je samorejmosťou. Hostia si môžu oddýchnuť pri bazéne so slnečníkmi a lehátkami, plážové osušky sú tiež k dispozícii zdarma. Hotel disponuje výťahom. V okolí hotela sa nachádza množstvo historických pamiatok, ako aj možnosti zábavy a nákupov. Atmosféru dotvára aj starý prístav ostrova Thasos, ktorý je od hotela vzdialený len 70 m.  Parkovanie je možné v obmedzenej kapacite pri hotely bezplatne, resp. v blízkosti hotela na verejnom parkovisku za poplatok (cca 5 EUR/deň).


Izby
-
Izby a suity sú vybavené klimatizáciou, SAT/TV, mini chladničkou, v kúpeľni so sprchovým kútom, alebo vaňou sa nachádza sušič na vlasy a toaletné potreby.  Izba typu cosy DUO je vhodná pre 2 osoby, je vybavená extra veľkou manželskou posteľou. Izba typu "Just" je vhodná pre rodiny s deťmi do 12 r., pričom  izby disponujú extra veľkou manželskou posteľou a pohovkou. Izba typu A-suita pozostáva zo spálne s extra veľkou manželskou posteľou a obývacej časti s rozkladacou pohovkou. Táto izba je vhodná pre 2,3 dospelých a 1,2 deti do 12 rokov, maximálne však pre 4 osoby.  
Stravovanie
-
Raňajky sú podávané formou bohatých švédskych stolov, možnosť doplatenia polpenzie - formou švédskych stolov.
Pláž
-
Pláž Limenas - menšia piesková pláž s postupným vstupom do mora cca 350 m od hotela. Ďalšie pláže v okolí: Papias beach cca 1400 m, Tarsanas beach cca 1600 m, Makryamnos beach cca 1700 m. Lehátka a slnečníky na plážach za poplatok, alebo konzumné v plážových baroch. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
individuálna.
Fakultatívne výlety
-

Okruh ostrovom
spoznajte najkrajšie časti ostrova! Navštívime najzaujímavejšie miesta, ako sú napríklad kláštor Archangelos, Aliki so zvyškami antického obetného chrámu a ranokresťanských kostolov, malebnú dedinku Panagia na úpätí najvyššej hory ostrova Ypsarion, kde navštívime výrobňu olivového oleja. Tu si môžete zakúpiť rôzne výrobky z olív a olivového dreva, ale aj medové špeciality a tradičné výrobky z ostrova Thassos. Nasleduje prehliadka hlavného mesta ostrova Thasos - Limenasu, jeho antickú časť agoru, kde budete mať možnosť návštevy archeologického múzea resp. obchodíkov, alebo si môžete pozrieť staré divadlo. Behom cesty je realizovaná prestávka na obed (nie je v cene zájazdu). Tento výlet je poznávací, kde sa dozviete najviac ohľadom histórie ostrova.

Výlet k prírodným krásam ostrova a na mramorové pláže 
v rámci tohto výletu uvidíte rírodné krásy ostrova, nádherné staré aj nové mramorové lomy, kde sa doteraz ťaží mramor. Budete mať možnosť okúpať sa v tyrkysovom mori ako na Karibiku a zažijete atmosféru tejto nádhernej pláže. Uvidíte krásne prírodné scenérie ostrova a zažijete pohodový výlet. Cestou späť nasleduje zastávka v bývalom hlavnom meste ostrova - Theologos, kde sa pozrieme k vodopádom a nasleduje voľný čas v rámci ktorého môžete navštíviť reštaurácie, či obchodíky.

Celodenný výlet loďou
Vaše ráno začne kávou, či čajom na lodi. Oboplávame časť ostrova s možnosťou kúpania na otvorenom mori z lode, neplavci budú prepravení na pláž malým motorovým člnom, alebo môžu využiť plávacie vesty. Počas plavby nasledujú minimálne 3 zastávky na kúpanie. Posádka lode pripraví chutný obed, ktorý je v cene výletu. Môžete sa potápať a plávať k jednej z krásných pláží ostrova. Výborná príležitosť odfotiť si miesta, ktoré sú viditeľné len z morskej strany.

Výlet s jeepmi do hôr
tento výlet je hlavne o prírode vo vnútrozemí ostrova, kam sa dá dostať len jeepom. Uvidíte nádhernú panenskú prírodu, vodopády, horské jazero, ochutnáte miestne medové špeciality. Je to výlet hlavne pre milovníkov hôr a dobrodružstiev. Pozriete sa aj na miesta, kde sa len tak niekto nedostane, navštívime najvyšší vrchol ostrova Ypsarion, odkiaľ sa Vám otvorí nádherná panoráma. Zájdeme aj do starej dedinky Kastro v horách, ktorá je uprostred ostrova, je to dedinka so 600 ročným kostolíkom. Možnosť občerstvenia v miestnej kaviarničke s nezabudnuteľnou atmosférou.

Večerný výlet loďou
trojhodinová podvečerná plavba loďou za západom slniečka pozdľž južného pobrežia. Kúpanie a návrat po západe slnka osvetlenou loďou. Výborná príležitosť odfotiť si miesta, ktoré sú viditeľné len z morskej strany.

Informácie o krajine a stredisku
-
hlavné mesto ostrova Thasos:
Limenas Thasos        
počet obyvateľov: 
16 000       
Rozloha: 
381 km2         
časový posun: 
+1 hodina        
doba letu:
cca 1 hod. 35 min.         
mena: 
euro           
úradný jazyk:
grécky

THASOS
Pohostinnosť spojená s hrou slnečných lúčov na modrej hladine, nemiznúci úsmev na tvárach domorodých obyvateľov, posedenia v tavernách s výhľadom na more, ktoré lákajú vôňou miestnych špecialít, romantické večery, neviazaná zábava v tanečných kluboch, osviežujúce nápoje v baroch a tradičné grécke jedlá – to sú prázdniny na Thasose. Thasos má úžasné pobrežie, ktoré lemuje hlavná cesta okolo celého ostrova, kdekoľvek zastavíte, vždy je to príjemné miesto či už na relax, plávanie, športovanie alebo potápanie, ponúknu sa vám nádherné pohľady na okolitú panorámu. Na ostrove nájdete jedinečné pláže a miesta, ktoré stoja za návštevu a malebné zálivy s priezračnou, čistou vodou vám pohladia dušu. Ak si požičiate auto, okrem pláží v našich letoviskách, môžete navštíviť aj ďalšie pláže. Väčšina z nich má Modrú vlajku. Letecké zájazdy odlietajú z Bratislavy na letisko Megas Alexandros Kavala. Let trvá približne 1 hod. 35 min. Cesta autobusom zo Slovenska na ostrov Thassos trvá približne 24 hod. vrátane trajektu z prístavu Keramoti do prístavu Limenas. Hlavné mesto ostrova Thasos - Limenas   je typickým prímorským gréckym mestom. Z prístavu pravidelne jazdia trajekty do stredovekej Kavaly na pevninu, ale dostanete sa odtiaľto aj na rôzne lodné výlety okolo ostrova. V Limenase nájdete starý aj moderný prístav, nespočetné množstvo taverien barov a kaviarničiek. Miestne obchody ponúkajú široký sortiment rôzneho tovaru. Milovníci nočného života si prídu na svoje, výber možností zábavy v miestnych baroch a diskotékach je široký. V meste Limenas sa zachovalo množstvo pamiatok, nájdete tu niekoľko archeologických areálov, ako aj archeologické múzeum. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí antický amfiteáter nachádzajúci sa priamo nad mestom.
Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Hotel Theartemis Palace **** 12.6.2024 - 19.6.2024
Letecky
polpenzia/plná penzia/all inclusive
cena za osobu od
788 €
Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž a Disneyland
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kvetinové Holandsko a Belgicko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri