Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Hotel Alexandra Beach

Grécko - Thasos - Potos
Popis

Luxusný hotelový rezort situovaný v pokojnej časti letoviska POTOS priamo pri pláži uspokojí aj náročných klientov rôznych vekových kategórií.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-

Hotel sa nachádza priamo pri krásnej pieskovo-kamienkovej pláži len necelé 2 km od centra malebného, živého letoviska POTOS.

Hotel
-

Hotelový rezort pozostáva z viacerých komplexov budov, ktoré sú rozmiestnené v príjemnej exotickej záhrade. Hostia si môžu vybrať z bohatej ponuky typov izieb, hotel disponuje až 220 rôznymi izbami. Náívštevníkov privíta štýlova vstupná hala s 24 hodinovou recepciou a lobby barom. Špeciality gréckej, stredomorskej, talianskej ale aj medzinárodnej kuchyne si hostia môžu  vychutnať v 3 štýlových a la card reštauráciách, ako aj v hlavnej hotelovej reštaurácii. K dispozícii je aj minimarket, konferenčná miestnosť, kaderníctvo, internetový kútik (za poplatok), wi-fi pripojenie, herňa, práčovňa (za poplatok), úschovňa batožiny a požičovňa automobilov. V záhradnom areály sú umiestnené 2 veľké bazény (jeden s detskou časťou), snack bar pri bazéne, opaľovacia terasa (ležadlá a slnečníky zdarma), detské ihrisko, mini club, tenisové kurty, športoviská, luxusné SPA centrum a parkovisko. Okrem štandardných dvojlôžkových izieb s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek sú dostupné aj izby typu DELUXE s výhľadom do exotickej záhrady, alebo s výhľadom na more, ako aj izby typu DELUXE so zdieľaným bazénom, pričom aj tu sú možné až  2 prístelky, maximálne však 3 dospelé osoby, alebo 3 dospelé osoby a dieťa do 12 r., alebo 2 dospelé osoby a 2 deti. Izby typu suity mezonety sú obsaditeľné až 4 dospelými osobami.

Izby
-

Návštevníkov očakávajú elegantne a štýlovo zariadené komfortné izby rôznych typov. Všetky sú vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou. Sušič na vlasy, uteráky a základné hygienické potreby sú samozrejmosťou. Každá izba disponuje klimatizáciou zdarma, SAT/TV, minibarom (za poplatok), trezorom (za poplatok) a vlastnou terasou so záhradným nábytkom. Priestranné rodinné superior izby sú umiestnené v prednej časti rezortu, kde je možné ubytovať rodiny s deťmi. Väčšina rodinných izieb disponuje 2 prístelkami, pričom v izbách typu Junior suita je možné ubytovať až 4 dospelé osoby. Detská postieľka je možná na vyžiadanie.

Stravovanie
-
polpenzia - raňajky a večere formou bohatých bufetových stolov (nápoje pri večeri za doplatok), hotel je známy svojou vynikajúcou kuchyňou. Možnosť doplatku plnej penzie. Hotel organizuje pravidelné tematické večere.
Pláž
-
hotelová pieskovo kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora, možnosť využitia vodných športov – banán, parassailing, vodné lyže, kolesá, vodné bicykle, plážový volejbal, potápanie. Požičiavanie plážových uterákov za depozit. Slnečníky a ležadlá na pláži zdarma.
Doprava
-
letecká, autobusová, individuálna
Fakultatívne výlety
-

Okruh ostrovom
spoznajte najkrajšie časti ostrova! Navštívime najzaujímavejšie miesta, ako sú napríklad kláštor Archangelos, Aliki so zvyškami antického obetného chrámu a ranokresťanských kostolov, malebnú dedinku Panagia na úpätí najvyššej hory ostrova Ypsarion, kde navštívime výrobňu olivového oleja. Tu si môžete zakúpiť rôzne výrobky z olív a olivového dreva, ale aj medové špeciality a tradičné výrobky z ostrova Thassos. Nasleduje prehliadka hlavného mesta ostrova Thasos - Limenasu, jeho antickú časť agoru, kde budete mať možnosť návštevy archeologického múzea resp. obchodíkov, alebo si môžete pozrieť staré divadlo. Behom cesty je realizovaná prestávka na obed (nie je v cene zájazdu). Tento výlet je poznávací, kde sa dozviete najviac ohľadom histórie ostrova.

Výlet k prírodným krásam ostrova a na mramorové pláže 
v rámci tohto výletu uvidíte rírodné krásy ostrova, nádherné staré aj nové mramorové lomy, kde sa doteraz ťaží mramor. Budete mať možnosť okúpať sa v tyrkysovom mori ako na Karibiku a zažijete atmosféru tejto nádhernej pláže. Uvidíte krásne prírodné scenérie ostrova a zažijete pohodový výlet. Cestou späť nasleduje zastávka v bývalom hlavnom meste ostrova - Theologos, kde sa pozrieme k vodopádom a nasleduje voľný čas v rámci ktorého môžete navštíviť reštaurácie, či obchodíky.

Celodenný výlet loďou
Vaše ráno začne kávou, či čajom na lodi. Oboplávame časť ostrova s možnosťou kúpania na otvorenom mori z lode, neplavci budú prepravení na pláž malým motorovým člnom, alebo môžu využiť plávacie vesty. Počas plavby nasledujú minimálne 3 zastávky na kúpanie. Posádka lode pripraví chutný obed, ktorý je v cene výletu. Môžete sa potápať a plávať k jednej z krásných pláží ostrova. Výborná príležitosť odfotiť si miesta, ktoré sú viditeľné len z morskej strany.

Výlet s jeepmi do hôr
tento výlet je hlavne o prírode vo vnútrozemí ostrova, kam sa dá dostať len jeepom. Uvidíte nádhernú panenskú prírodu, vodopády, horské jazero, ochutnáte miestne medové špeciality. Je to výlet hlavne pre milovníkov hôr a dobrodružstiev. Pozriete sa aj na miesta, kde sa len tak niekto nedostane, navštívime najvyšší vrchol ostrova Ypsarion, odkiaľ sa Vám otvorí nádherná panoráma. Zájdeme aj do starej dedinky Kastro v horách, ktorá je uprostred ostrova, je to dedinka so 600 ročným kostolíkom. Možnosť občerstvenia v miestnej kaviarničke s nezabudnuteľnou atmosférou.

Večerný výlet loďou
trojhodinová podvečerná plavba loďou za západom slniečka pozdľž južného pobrežia. Kúpanie a návrat po západe slnka osvetlenou loďou. Výborná príležitosť odfotiť si miesta, ktoré sú viditeľné len z morskej strany.

Informácie o krajine a stredisku
-
hlavné mesto ostrova Thasos: Limenas Thasos        
počet obyvateľov: 16 000       
Rozloha: 381 km2         
časový posun: +1 hodina        
doba letu: cca 1 hod. 35 min.         
mena: euro           
úradný jazyk: grécky
THASOS Pohostinnosť spojená s hrou slnečných lúčov na modrej hladine, nemiznúci úsmev na tvárach domorodých obyvateľov, posedenia v tavernách s výhľadom na more, ktoré lákajú vôňou miestnych špecialít, romantické večery, neviazaná zábava v tanečných kluboch, osviežujúce nápoje v baroch a tradičné grécke jedlá – to sú prázdniny na Thasose. Thasos má úžasné pobrežie, ktoré lemuje hlavná cesta okolo celého ostrova, kdekoľvek zastavíte, vždy je to príjemné miesto či už na relax, plávanie, športovanie alebo potápanie, ponúknu sa vám nádherné pohľady na okolitú panorámu. Na ostrove nájdete jedinečné pláže a miesta, ktoré stoja za návštevu a malebné zálivy s priezračnou, čistou vodou vám pohladia dušu. Ak si požičiate auto, okrem pláží v našich letoviskách, môžete navštíviť aj ďalšie pláže. Väčšina z nich má Modrú vlajku. Letecké zájazdy odlietajú z Bratislavy na letisko Megas Alexandros Kavala. Let trvá približne 1 hod. 35 min. Cesta autobusom zo Slovenska na ostrov Thassos trvá približne 24 hod. vrátane trajektu z prístavu Keramoti do prístavu Limenas.
POTOS Prímorské stredisko s čulým ruchom na juhu ostrova, približne 5 km od Limenarie. Je obľúbené pre svoju príjemnú atmosféru, ktorú dotvára množstvo taverien, cukrární, kaviarní, obchodíkov so suvenírmi priamo na plážovej promenáde. V stredisku nájdeme tiež zlatníctvo, kaderníctvo, fotoslužbu, požičovne áut a motoriek. Pláže sú prevažne pieskové s drobnými kamienkami, na niektorých miestach štrkovo-pieskové. Limenas Keramoti Kavala Athos Grécko Stredozemné more THASOS Panagia Theologos Kastro LIMENARIA TRIPITI PEFKARI POTOS THASOS      
Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Balkán
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Dvůr Králové a české Peklo
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri