Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
***

Villaggio Club degli Amici

Taliansko - Toskánsko
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis

Komplex postavený na rozhraní regiónov Lazio a Toscana priamo na pláži je obklopený panenskou prírodou, má ideálnu polohu pre poznávanie oblasti bohatej na históriu Etruskov. Letovisko spadá pod obec Montaldo di Castro.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
komplex sa nachádza priamo na pláži, od ktorej je oddelený píniovým lesíkom, v lokalite Cavallaro, Pescia Romana, na rozhraní dvoch unikátnych talianskych regiónov - Toskánska a Lazia.
Ubytovanie
-
hosťom je k dispozícii recepcia, Wi-Fi, reštaurácia/pizzeria, bar, obchod, amfiteáter, tenisové kurty (večerné osvetlenie za príplatok), futbalové, volejbalové a basketbalové ihrisko, detské ihrisko, miesto na grilovanie, práčovňa (za príplatok), parkovisko. Počas hlavnej sezóny aj miniclub, juniorclub a animačné programy.


Stravovanie
-
bez stravy. Možnosť polpenzie, alebo plnej penzie v komplexe za poplatok (platba na mieste).
Apartmány
-
apartmány typu BILOCAL 4 superior sú v prízemných vilkách, majú sociálne zariadenie, klimatizáciu a terasu, spálňu s manželským lôžkom, obývaciu miestnosť s kuchynským kútom a dvomi lôžkami. Na vyžiadanie možnosť 5. lôžka (platba na mieste).


Pláž
-
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, oddelená od villaggia píniovým hájom a nefrekventovanou príjazdovou cestou, slnečník a 2 ležadlá na apartmán v cene cca od 1.6., šliapadlá a kanoe v cene. K dispozícii je aj pláž pre psov.
Doprava
-
individuálna doprava.
Informácie o krajine a stredisku
-


TALIANSKO
Taliansko patrí k najnavštevovanejším krajinám na svete. Je to krajina bohatej a dlhej histórie, krajina nekonečných pláží, zasnežených hôr, malebných jazier, viníc či olivových hájov, romantických mestečiek, galérií, chrámov a múzeí. Dovolenka v tejto krajine je vždy nezabudnuteľná. Každoročne sa do nej vracajú tisícky klientov, aby vždy objavili niečo nové. V Taliansku si vyberie každý: ten, čo rád leňoší na širokej pieskovej pláži na severe i ten, kto uprednostňuje malé skalnaté zákutia v južnej Kalábrii. Obdivovatelia architektonických a umeleckých skvostov minulých storočí si vychutnajú prechádzku miestami ako Verona, Benátky, Terst, Rím, Neapol v rámci fakultatívnych výletov. Všetky zážitky umocní vynikajúca kuchyňa a temperamentní hostitelia.

Toskánsko - výnimočný región, preslávený medzi návštevníkmi najmä vyhlásenými kolískami umenia, ako sú Florencia, Pisa, Siena, San Gimignano, Arezzo a mnoho ďalších.  Avšak Toskánsko nie sú len prenádherné mestá, z ktorých na vás dýcha umelecká a historická atmosféra na každom kroku. Je to aj očarujúce pobrežie, tiahnuce sa pomyselne od Carrarských lomov (kde vyberal svoje mramory slávny Michelangelo pre svoje najlepšie diela), po Národný park Maremma, kde by sme našli ostrov Giglio, súčasť Národného parku toskánskeho súostrovia, ktoré údajne vytvorila sama Venuša a dnes je najväčším morským parkom v Európe so svojou asi najznámejšou dominantou - ostrovom Elba. Kraj ospevovalo množstvo umelcov, ako napr. Dante, Bocaccio a mnoho ďalších. Skúste sa ale pozrieť aj do toskánskeho vnútrozemia – malebnej krajiny lemovanej cyprusmi, olivovými hájmi a vinicami akoby vyskočili z obrazov renesančných umelcov, ktorí šírili tento ráz krajiny po celom svete a už len zážitok jazdy týmto krajom je nezabudnuteľný. Nájdete tu veľké množstvo typických miestnych usadlostí, v ktorých väčšinou môžete ochutnať množstvo miestnych produktov, ako sú vína (Chianti - typické červené víno skvele doplňujúce chuť vyhláseného florentského bifteku - bistecca alla fiorentina, či Montalcino a Montepulciano, z bielych potom Vernaccia di San Gimignano alebo svieži Galestro), olivový olej, rôzne typy polievok (ribollita s kúskami chleba a fazuľami), crostini s rôznymi paštétami (menšie toasty) či typický dezert zvaný cantuccini (tvrdé sušienky s mandľovou príchuťou).
Lazio je región uprostred Talianska s hlavným mestom Rímom, najnavštevovanejším miestom celej krajiny. Už v dobách dávno minulých bol Rím sídlom celého impéria a neskôr celého pápežského sveta. Históriu tu nájdete na každom kroku – turisti z celého sveta obdivujú pamiatky nielen z antickej doby. I v okolí hlavného mesta nájdete mnoho zaujímavých miest, napr. Tivoli či Castelli Romani. Sever naopak prekvapí množstvom etruských pamiatok a príjemnými plážami, ktoré sú v lete obsadené turistami, ktorí radi spoja návštevu pamiatok s letnou dovolenkou pri mori. Z kulinárskych špecialit sa i v tomto regione podávajú cestoviny na nespočetne veľa spôsobov (s olejom a cesnakom – aglio e olio, vajíčkami a slaninou – alla carbonara, so syrom pecorino a korením – cacio e pepe a mnoho ďalších). Výrazným prvkom v miestnej kuchyni sú vnútornosti či ryby (solená treska – baccala – smažená v horúcom oleji). Zo zeleniny určite nevynechajte artyčoky – carciofi, podávané dusené a plnené cesnakem a mätou či osmažené v oleji. Oblasť vyniká výborným bielym vínom z oblasti Frascati. Pobyt v tejto časti Talianska Vás odmení rôznorodými zážitkami.
Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri