Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

White City Resort

Turecko - Alanya - Avsallar # Stiahnuť
Popis

Elegantný a moderne zariadený hotel svojimi komplexnými službami ulahodí každej vekovej kategórii. Mladé páry ocenia dostupné nákupné možnosti a bohatý večerný program, rodiny s deťmi zas bazén so šmykľavkami či neďaleký  vodný svet s delfináriom.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
priamo na pláži, asi 1 km od centra strediska Avsallar, 20 km od strediska Alanya a 110 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
recepcia so vstupnou halou, hlavná reštaurácia, 3 à la carte reštaurácie (The Grill 16+ za poplatok), cukráreň, kaviareň, lobby bar (otvorený 24 h) a niekoľko ďalších barov, disko bar (nápoje za poplatok), vnútorný a vonkajší bazén, bazén so šmykľavkami, detský bazén, detské ihrisko, miniklub, fitnescentrum, wellness centrum so vstupom do tureckých kúpeľov a sauny zdarma (masáže a iné procedúry za poplatok). Športové aktivity - stolný tenis, šípky, boccia, joga, aerobik, plážový volejbal, bazénové a plážové hry. Knižnica, vonkajšie kino, denné a večerné animačné programy, amfiteáter a plážové mólo, kde sa konajú zábavné večerné programy a hrá živá hudba vo vybrané dni. Pre hostí je tiež k dispozícii zóna pre skorý prílet a neskorý odlet, nákupná zóna a Wi-Fi internetové pripojenie v spoločných priestoroch zdarma. Za poplatok možnosť využiť služby práčovne, lekára, hotelového fotografa, požičovňu áut, vitamin bar, kaderníctvo, internetový kútik, biliard, pavilóny na pláži.
Izby
-
vkusne a moderne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky s bočným výhľadom na more. Všetky izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), centrálnou klimatizáciou, telefónom, SAT TV, minibarom (nealkoholické nápoje k príchodu zdarma, ďalšie doplnenie za poplatok), trezorom a balkónom. Wi-Fi pripojenie zdarma. K dispozícii priestranné Superior izby pre 4 dospelých (1 miestnosť) s výhľadom na more a rodinné izby (2 oddelené miestnosti, 1 kúpeľňa).
Stravovanie
-
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.00-10.00), neskoré raňajky (10.00-11.00), obed (12.30-14.00), večera (19.00-21.00), nočný snack (24.00-02.00). Ľahké občerstvenie počas dňa - zmrzlina, ovocie, koláčiky, turecké placky. Miestne alkoholické, vybrané importované nápoje a nealkoholické nápoje podávané v rámci all inclusive (10:00 do 02:00) zdarma. Lokálne alkoholické a importované alkoholické nápoje (02.00-10.00), čerstvé ovocné šťavy a fľaškové nápoje za poplatok. Pre alergikov diétne bufetové stoly, pre deti detský bufet. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu ultra all inclusive konceptu.  
Pláž
-
menšia súkromná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, s upravenou plochou na slnenie a mólom. Slnečníky, ležadlá a osušky na pláži sú zdarma. Na pláži ponuka vodných športov za poplatok a ihrisko pre plážový volejbal.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.
Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.
Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.
Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.
Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.
Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.
Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.
Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.

ALANYA

Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Toskánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Srdcom Švajčiarska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Veľký okruh Gréckom
Letecky 9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
České pamiatky UNESCO
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri