Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Diamond Beach

Turecko - Side - Gündogdu # Stiahnuť
Popis

Vkusne zariadený hotelový komplex prešiel v roku 2022 rekonštrukciou a svojou príjemnou atmosférou a milým personálom poteší dovolenkárov všetkých vekových kategórií. Všetci tí, ktorí majú v obľube nákupy, ocenia veľký bazár s rozmanitým tovarom v bezprostrednej blízkosti hotela.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
250 m od piesočnatej pláže v stredisku Gündogdu, 50 m od najbližších nákupných možností, 12 km od centra Side, 15 km od Manavgatu a asi 55 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-

hotelový komplex pozostáva z vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, 2 à la carte reštaurácie (1x za pobyt zdarma, nutná rezervácia), lobby bar, pool bar (otvorený 24 h) a niekoľko ďalších barov, cukráreň. Hlavný bazén, relaxačný bazén, bazén so šmykľavkami, detský bazén, vnútorný bazén. Wellness centrum - turecké kúpele a sauna zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Pre deti k dispozícii miniklub, minidisko a detské ihrisko.  Denné a večerné animácie pre deti aj dospelých, športové aktivity – plážový volejbal, stolný tenis, šípky, fitnescentrum, aerobik, vodná gymnastika, zumba, boccia, vodné hry. Služby lekára, kaderníctvo, obchodná pasáž, požičovňa áut, biliard a herňa sú k dispozícii za poplatok. Wi-Fi pripojenie v areáli hotela zdarma.


Izby
-
elegantne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky s výhľadom na krajinu alebo bazén. Všetky izby disponujú vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), centrálnou klimatizáciou, SAT TV, telefónom, trezorom, minibarom (voda a nealkoholické nápoje), súpravou na prípravu kávy a čaju, balkónom. Wi-Fi pripojenie na izbách zdarma. Rodinné izby s dvomi oddelenými miestnosťami sú na vyžiadanie.
Stravovanie
-
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.00-10.00), neskoré raňajky (10.00-11.00), obed (12.30-14.00), večera (19.00-21.00). Popoludňajšie občerstvenie vo forme snackov, koláčikov, tureckých placiek, zmrzliny, kávy a čaju, polnočná polievka (23.00-00.00) a nočný snack (00.00-07.00). Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje, vybrané importované nápoje, káva a čaj v cene. Ostatné importované nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu ultra all inclusive konceptu.
Pláž
-
250 m od súkromnej piesočnatej pláže, k dispozícii pravidelná hotelová kyvadlová doprava zdarma. Slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma. Plážový bar v rámci ultra all inclusive zdarma. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Balkán
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Dvůr Králové a české Peklo
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri