Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Raymar Resort & Aqua

Turecko - Side
Popis
Jedinečný hotel zo siete Raymar Hotels, ktorý prešiel rekonštrukciou v zime 2023/2024, sa nachádza v oblasti Side, priamo na súkromnej štrkovo-piesočnatej pláži. Hotel pozostáva z hlavnej 9 poschodovej a vedľajšej 2 poschodovej budovy a svojim hosťom ponúka príjemné prostredie pre pokojnú dovolenku spojenú s oddychom na pláži. Novovybudovaný aquapark poteší malých aj veľkých. Hotel odporúčame všetkým vekovým kategóriám. Vhodný aj pre rodiny s deťmi.
Poloha
-
priamo na pláži, 1 km od centra strediska Okurcalar, 10 km od Avsallaru, 30 km od Side a 90 km od medzinárodného letiska v Antalyi.
Hotel
-
hlavná 9-poschodová a vedľajšia 2-poschodová budova, vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia s terasou, 3 à la carte reštaurácie (turecká, mexická, rybia – nutná rezervácia, 1-krát za pobyt zdarma), snack bar (otvorený 24 h), cukráreň, bar pri bazéne, amfiteáter. Vonkajší aj vnútorný bazén, detský bazén, detský aquapark, aquapark pre dospelých. Bohatá ponuka denných aj večerných animácií, športové aktivity – plážový volejbal, basketbal, minigolf, stolný tenis, fitnescentrum, vodná gymnastika, aerobik, šípky, biliard (za poplatok), tenis (nutná rezervácia kurtu, osvetlenie za poplatok). Wellness centrum – turecké kúpele a sauna zdarma, masáže, vírivka, píling a iné procedúry za poplatok. Deti si môžu užiť aktivity v miniklube, na detskom ihrisku a večernú minidisko. Za poplatok kaderníctvo, čistiareň, fotograf, nákupná pasáž, služby lekára. Wi-Fi pripojenie zdarma.
Izby
-
novozrekonštruované príjemne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek (1xpevné lôžko a 1x rozkladacie kreslo) sú vybavené klimatizáciou, vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), SAT TV, minibarom (voda a džúsy, denne dopĺňaný), trezorom, telefónom a balkónom. K dispozícii sú rodinné izby s dvomi oddelenými miestnosťami a jednou kúpeľňou, izby s výhľadom na more a superior izby (jedna veľká miestnosť s max. obsadenosťou 3+1). Wi-fi pripojenie zdarma.
Stravovanie
-
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.00-10.00), neskoré raňajky (10.00-10.30), obed (12.30-14.00), večera (19.00-21.00), polnočný bufet (23.30-07.00). Počas dňa sa podáva ľahké občerstvenie vo forme snackov – turecké placky, koláčiky, káva, čaj, ovocie, zmrzlina, sendviče. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v cene, importované nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu ultra all inclusive konceptu.
Pláž
-
súkromná hotelová štrkovo-piesočnatá pláž s ležadlami, matracmi, slnečníkmi a plážovými osuškami zdarma. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Provensálsko
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Tenerife letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD S POBYTOM PRI MORI
Madrid letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Katalánsko a Barcelona letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri