Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Sidekum Hotel

Turecko - Side - Kumköy # Stiahnuť
Popis

Príjemný hotel situovaný v upravenej  zelenej záhrade pozostáva z hlavnej budovy a vedľajších budov v stredisku Side časť Kumköy. Hotel sa vyznačuje výhodnou polohou v rámci blízkych možností nákupov, ale aj dostupným centrom mestečka Side miestnou dopravou alebo taxíkom. Hotel zabezpečuje  pravidelnú dopravu na pláž.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
 

Poloha
-
500 m od piesočnatej pláže v časti Kumköy, 5 km od centra Side, 7 km od mesta Manavgat a asi 54 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, cukráreň, lobby bar (otvorený 24 h) a niekoľko ďalších barov, cukráreň, bar pri bazéne, bar na pláži. Vonkajší aj vnútorný bazén, detský bazén a bazén so šmykľavkami. O zábavu sa postarajú animátori počas denných aj večerných animácií a športových aktivít. Plážový volejbal, stolný tenis, biliard, fitnescentrum, šípky, vodná gymnastika, aerobik, bazénové hry zdarma. Wellness centrum – turecké kúpele a sauna zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Deti sa môžu tešiť na miniklub, detské ihrisko a minidisko. Za poplatok služby lekára, kaderníctvo, čistiareň. Wi-Fi pripojenie v celom areáli hotela aj na pláži zdarma.
Izby
-
príjemne zariadené štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou 1 prístelky. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), SAT TV, telefón, minibar (denne dopĺňaný, trezor (za poplatok), súprava na prípravu kávy a čaju, balkón. K dispozícii veľké priestranné izby Large Anex (1 miestnosť, vedľajšia budova) a rodinné izby Family (2 miestnosti, 1 kúpeľňa).
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.00-10.00), neskoré raňajky (10.00-11.00), obedy (12.30-14.00), večere (19.00-21.00). Počas dňa ľahké občerstvenie vo forme snackov, koláčikov, kávy. Zmrzlina sa podáva počas večere (20.30-21.00). Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci all inclusive v cene. Importované nápoje, fľaškové nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu all inclusive konceptu.
Pláž
-
šíra piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodná pre deti a neplavcov. Hotel zabezpečuje pravidelné kyvadlovú dopravu na pláž. Slnečníky, ležadlá a matrace zdarma. Plážové osušky za depozit. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.


Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž a Disneyland
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kvetinové Holandsko a Belgicko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri