Hodnotenie klientov:  7.8
* * * * *
Letecky

Prestige Resort


V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Moderný hotelový rezort leží priamo na piesočnatej pláži turistickej oblasti Golem, na okraji mesta Dürres. Hotel je vhodný aj pre náročnejších klientov rôznych vekových kategórií vyhľadávajúcich pokojnú dovolenku v príjemnom zelenom prostredí mimo hlučného centra mesta. Oficiálna kategória hotela je 5*.
Poloha:
len 20 m od pláže v borovicovom háji mestskej časti Golem, v neďalekej dostupnosti nákupných možností a reštaurácií. Od centra mesta Dürres je vzdialený 15 km, kam sa pohodlne dostanete taxíkom alebo miestnou autobusovou dopravou. Od medzinárodného letiska v Tirane a samotného hlavného mesta je hotel vzdialený 45 km.
Hotel:
recepcia s nepretržitou prevádzkou, vstupná hala, parkovisko, lobby bar, hlavná reštaurácia, a la carte reštaurácia za poplatok, záhrada, bar pri bazénoch v rámci all inclusive, vonkajšie bazény s výhľadom na more a s upravenou plochou na slnenie, slnečníky a ležadlá pri bazénoch zdarma. Pre deti je pripravený detský bazén a detské ihrisko. Wi-Fi internetové pripojenie v spoločných priestoroch zdarma. Ubytovanie vo vilkách v záhrade.
Izby:
moderne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky. Vybavené sú klimatizáciou, SAT TV, minichladničkou, trezorom, sušičom na vlasy, Wi-Fi. Každá izba má kúpeľňu s WC, sprchovým kútom alebo vaňou. Bočný alebo priamy výhľad na more je za príplatok. Rodinné izby pre max. 4 osoby sú na vyžiadanie. Hosťom je k dispozícii izbová služba za poplatok.
Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, obedy, večere, malé popoludňajšie občerstvenie vo vyhradenom čase, alkoholické (víno, pivo, koňak, brandy) a nealkoholické nápoje miestnej výroby v rámci all inclusive počas dňa do 22. hod.
Pláž:
súkromná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodným aj pre menšie deti. Slnečníky a ležadlá na pláži sú zdarma. Ponuka vodných športov je za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

KRUJË – TIRANA – návšteva mesta Krujë a prechádzka jeho malebnými uličkami s možnosťami nákupu ručne vyrobených suvenírov. Po obede prehliadka pamiatok hlavného mesta Tirana. 
BERAT – návšteva mesta tisícich okien zapísaného v zozname UNESCO s prehliadkou najzachovalejšej pevnosti v Albánsku a s krásnymi výhľadmi do širokého okolia. 
DURRËS – prehliadka historického mesta s návštevou výrobne miestneho koňaku Skanderbeg a prehliadkou pozostatkov najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne. 
OHRID – prehliadka mesta Ohrid v Macedónsku, na brehu Ohridského jazera. 

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Tirana

počet obyvateľov: 3,6 mil.

rozloha: 28.748 km2

časový posun: nie je

doba letu: cca 1 hod. 40 min.

mena: albánsky lek

úradný jazyk: albánsky

ALBÁNSKO
Albánsko, alebo Shqipëria - v preklade krajina orlov - pre mnohých neznáma, pre niektorých príťažlivá, no určite krajina, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať a zbaviť sa tak mnohých predsudkov voči nej. Objavili ju už turisti, ktorí putujú po jej vnútrozemí, kde sa striedajú úchvatné horské scenérie s jazerami, riekami a vzácnymi pamätníkmi rôznych historických období, neporušenými vďaka dlhoročnej izolovanosti krajiny. Vďaka svojej polohe medzi Gréckom, Macedónskom, Kosovom a Čiernou Horou a blízkosti oproti ležiaceho Talianska, bolo Albánsko počas svojej bohatej histórie pod vplyvom rôznych kultúr, čo aj dnes cítiť na každom kroku. V krajine je niekoľko pamiatok, zapísaných v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne je historické mesto Butrint na juhu krajiny, ktoré predstavuje jeden z archeologických divov sveta. Pevnosť Berat so svojou tisíckou okien neprestáva fascinovať svojich návštevníkov. Okolie Skadarského jazera s pevnosťou Rozafa je kolískou albánskej kultúry. Svoju stopu v dejinách Albánska zanechala aj Geraldine Aponnyiová z Oponíc pri Nitre, ktorá sa v roku 1938 stala manželkou albánskeho kráľa Zogu I. Rajom pre turistov sú Albánske Alpy s najvyšším vrchom Korab (2 751 m) a so svojimi takmer nedotknutými zákutiami a neobjavenými miestami. Hornatá krajina kontrastuje s farbami Jadranského a Iónskeho mora. Široké a dlhé pieskové pláže na severe, podobné svojim náprotivným talianskym plážam, prechádzajú na juhu v skalnaté zálivy s priezračnou vodou neskutočnej farby. Pobrežie je lemované malými hotelmi a prázdninovými domami, kde trávia dovolenky domáci obyvatelia z vnútrozemia. Čoraz častejšie tu už počuť aj iné jazyky ako albánsky. Turisti z Európy začali už objavovať aj albánske more a pobrežie a páči sa im tu...Pribúdajú dobre a vkusne zariadené hotely s upravenými záhradami, čisté reštaurácie s veľmi chutnou stravou, podobnou tureckej. Domáci, potomkovia najstaršieho európskeho národa, sú navyše veľmi dobrí hostitelia. Oceňujú, že ste prišli do ich krajiny a sú radi, keď sa u nich cítite dobre a bezpečne. Ceny v obchodoch a reštauráciách sú niekedy takmer o polovicu nižšie ako u nás, posedenie vo vinárni alebo rodinná večera v reštaurácii s rybími špecialitami, ktoré Albánci vedia perfektne pripraviť, Vás nezruinujú a môžete si ich zopakovať niekoľkokrát počas pobytu. Aj najlepší koňak, Skanderbeg, pomenovaný po národnom hrdinovi, prekvapí svojou cenou a kvalitou a je najčastejším suvenírom. Návštevu Albánska určite neoľutujete a budete sa tam radi vracať. O Albánsku platí dvojnásobne, že radšej raz vidieť, ako stokrát počuť...

DURRËS
Najväčšie prímorské letovisko s dlhou históriou a veľkým strategickým prístavom, druhé najväčšie mesto v Albánsku, vzdialené asi 30 km od letiska v Tirane. Kapacita najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne, ktorého pozostatky tu môžete navštíviť, bola neuveriteľných 20 tis. divákov. Od jeho centra smerom na juh sa tiahne 25 km dlhá piesková pláž s mierne klesajúcim dnom, lemovaná hotelmi a pobrežnou promenádou. Stredisko ponúka oddych, zábavu pre malých i veľkých, nákupy a gastronomické zážitky ako aj príjemné prechádzky historickým centrom. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (41.2315490000, 19.5132270000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri