Last Minute
Albánsko

Dovolenka Albánsko 2024

Albánsko alebo „krajina orlov“ je pre mnohých neznáma, pre niektorých príťažlivá, no určite krajina, v ktorej sa oplatí stráviť letnú dovolenku a zbaviť sa tak mnohých predsudkov voči nej.

Albánske pláže sú jedným z hlavných dôvodov na návštevu tejto krajiny. Ich typickými znakmi sú pokojná atmosféra, málo turistov a panenská príroda naokolo. Jemný piesok a pozvoľný vstup do mora milujú najmä rodiny s deťmi. Milovníci histórie ocenia možnosť fakultatívnych výletov. Vďaka svojej polohe bolo Albánsko počas svojej bohatej histórie pod vplyvom rôznych kultúr, čo aj dnes cítiť na každom kroku.

Dovolenku v Albánsku sa oplatí stráviť aj kvôli úžasnej a pestrej gastronómii, ktorá je delikátnym mixom talianskej, tureckej a balkánskej kuchyne. Nefalšovaná pohostinnosť miestnych obyvateľov je typická pre celý Balkán, ale pre Albánsko obzvlášť. Domáci oceňujú, že ste prišli do ich krajiny a sú radi, keď sa u nich cítite dobre a bezpečne. Ceny v obchodoch a reštauráciách sú nižšie ako u nás, posedenie vo vinárni alebo rodinná večera v reštaurácii s rybími špecialitami, ktoré Albánci vedia perfektne pripraviť Vás nezruinujú a môžete si ich zopakovať niekoľkokrát počas dovolenky. Aj najlepší koňak Skanderbeg, pomenovaný po národnom hrdinovi, prekvapí svojou cenou a kvalitou a je najčastejším suvenírom.

Aj napriek množstvu kvalitných a cenovo dostupných reštaurácií s albánskymi gurmánskymi špecialitami, vieme, že pre mnohých našich klientov je pohodlie počas dovolenky na prvom mieste, a práve preto v našej ponuke nájdete ubytovania s kompletným balíkom služieb All inclusive. Nechýbajú vodné športy, ležadlá, slnečníky, plážové bary, jednoducho všetko to, čo dotvára každý správny dovolenkový raj.

DURRËS

Mesto Durrës je najväčším prímorským letoviskom a zároveň druhé najväčšie mesto v Albánsku, vzdialené asi 30 km od letiska v Tirane. Od jeho centra sa smerom na juh tiahne 25 km dlhá piesková pláž s mierne klesajúcim dnom, lemovaná vkusnými hotelmi a pobrežnou promenádou. Stredisko ponúka oddych a zábavu pre malých i veľkých, nákupy a gastronomické zážitky ako aj príjemné prechádzky historickým centrom. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie
Naši partneri