Hodnotenie klientov:  8.3
* * * * *
Letecky

Hotel Mayor La Grotta Verde

Grécko - Korfu - AGIOS GORDIS

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU

Luxusný hotel s príjemnou atmosférou a panoramatickým výhľadom do okolia. Poskytuje pohodlie a služby na vysokej úrovni, je vhodný pre náročných klientov. V hoteli je možné ubytovať len dospelé osoby (min. vek klientov je 16 rokov). Hlavné mesto ostrova Kerkyra s bohatou históriou a zaujímavými pamiatkami je od hotela vzdialené približne 18 km.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:

priamo na piesočnatej pláži, 600 od centra strediska Agios Gordios, 18 km od mesta Kerkyra a letiska.

Hotel:
vstupná hala s recepciou, Wi-Fi (zdarma), hlavná reštaurácia, ďalšie tri a la carte reštaurácie, dva lobby bary, obchod, dva vonkajšie bazény (ležadlá a slnečníky zdarma), vnútorný bazén, dva pool bary, strešný bar, bar na pláži, well– ness centrum (masáže, kozmetika, turecký kúpeľ, sauna, jacuzzi), fitnescentrum, kaderníctvo, tenisový kurt, stolný tenis, biliard, zmenáreň, TV miestnosť, knižnica, obchodík, lekár na zavolanie, požičovňa automobilov, denné aj večerné animačné programy (živá hudba, grécky večer a iné).
Izby:
moderné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, DVD prehrávačom, chladničkou, trezorom, vlastným sociálnym zariadením (sprcha alebo vaňa, WC, sušič na vlasy), balkónom. Všetky izby sú s výhľadom na more. Wi-Fi pripojenie na izbách je v celom hoteli zdarma.  
Stravovanie:
formou all inclusive: raňajky, neskoré raňajky, obedy, večere a neskoré večere formou bufetových stolov. Počas dňa ľahké občerstvenie (sendviče, zákusky, sušienky), neobmedzená konzumácia nealkoholických a alkoholických nápojov, káva, čaj, pivo, víno, zmrzlina. Na vyžiadanie hotel ponúka aj zabezpečenie stravy pre celiatikov. 
Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, prístup na pláž po schodoch. All inclusive bar na pláži. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky zdarma. Vodné športy (za poplatok).
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

Klasický okruh ostrovom – okružná prehliadka s návštevou najzaujímavejších miest ostrova, ako je hlavné mesto Kerkyra, polostrov Kanoni, zámok Achilion, Paleokastritsa.
Aqualand – jeden z najmodernejších a najnovších vodných parkov v Európe s veľkým množstvom vodných atrakcií pre deti aj pre dospelých.
Lodný výlet na ostrov Paxos a Parga – plavba pozdĺž južného pobrežia ostrova Korfu na ostrov Paxos spojená s prehliadkou mestečka Gaios. V popoludňajších hodinách plavba do mesta Parga, prehliadka mesta, návšteva stredovekého hradu, kúpanie a nákup suvenírov.
Výlet do mesta Korfu – prehliadka mesta (Námestie Spianada, Nová pevnosť, archeologické a byzantské múzeum, Kostol sv. Spyridiona, Palác sv. Michala a Juraja).
Albánsko – plavba z Korfu do prístavu Saranda v Albánsku. Polhodinová prehliadka mesta Saranda so sprievodcom, možnosť návštevy archeologického miesta Butrint s antickými pamiatkami alebo výlet k jazeru Modré oko.

Informácie o krajine a stredisku:

KORFU

Ostrov Korfu, po grécky Kerkyra, s rovnomenným hlavným mestom, je najsevernejší z Iónskych a najzelenší zo všetkých gréckych ostrovov. Tyrkysové more s krištáľovočistou vodou, čarovné pláže, členité pobrežie so stovkami malebných zálivov, vôňa olivových a cypruštekových hájov, to všetko zanechá v návštevníkovi jedinečný zážitok. Milovníci dobrých jedál určite ocenia kulinárske špeciality gréckej kuchyne a pohostinnosť miestnych obyvateľov pri posedení v miestnych tavemách. Aj obdivovatelia historických pamiatok si tu prídu na svoje. Prechádzka hlavným mestom ostrova, Kerkyry, bude pre návštevníkov nezabudnuteľnou spomienkou. Uličky starého centra, noblesné kostoly a benátske domy zachovávajú jeho stredoveký charakter. Najväčšie námestie novej časti mesta, Spianada alebo Esplanade, je považované za najkrajšie v Grécku. Neoklasický zámok Achillion, ktorý dala postaviť cisárovná Sisi, patrí k najzaujímavejším pamiatkam ostrova s množstvom umeleckých diel. Vyhliadkové terasy s palmami, odkiaĺ sa návštevníkom naskytne nádherný výhľad na Kerkyru a zámocký park s impozantnými sochami umierajúceho a víťazného Achilla, sú tými najkrajšími miestami zámku. Kláštor Panagía Vlachéma, neďaleko ktorého sa nachádza známy Myší ostrov (Pontikonisi), patri k najfotografovanejším oblastiam ostrova. Ostrov opakovane priťahuje turistov nielen svojou bohatou históriou ale aj nezabudnuteľnými prírodnými scenériami. Zátoka v tvare srdca - Paleokastritsa, patri k najkrajším kútom ostrova. Turistická oblasť Sidari je vďaka prírodnej atraktivite Canal D’ Amour najvyhľadávanejším miestom ostrova. Ak navštívite Korfu, spoznáte zaujímavé miesta tohto výnimočného gréckeho ostrova s neopakovateľnou dovolenkovou atmosférou.

AGIOS GORDIS
Tichšie menšie stredisko na západe ostrova s veľmi peknou širokou piesočnatou plážou obkolesenou zeleňou, ponúka niekoľko supermarketov, reštaurácií, kaviarní a vodné športy na pláži. Ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnú dovolenku a romantické prechádzky po pláži. Transfer z letiska je asi 40 minút.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (39.5428130000, 19.8513530000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Video
Video
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento