Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Veľký okruh Balkánom s Dubrovníkom

Autobusom
cena za osobu od
570 €
8.5
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

 
Cesta malebným a masovým turizmom zatiaľ nedotknutým krajom, ktorá návštevníkov prevedie a predstaví im jedny z najkrajších lokalít v šiestich krajinách - v Chorvátsku, Čiernej Hore, Albánsku, Kosove, Macedónsku a Srbsku.

Ubytovanie: 6x v hoteli
Stravovanie: 6x raňajky  


Dubrovník - Boka Kotorská -  Perast - Gospa od Škrpjela - Cetinje - Skadarské jazero - Rozafa - Tirana - Krujё - Prizren - Dečani - Skopje - Niš - Resavska pecina - Belehrad

Doprava
-
autobusová
Program zájazdu
-

1. deň – odchod v skorých ranných hodinách a prejazd cez Maďarsko a Chorvátsko do južnej Dalmácie. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – po raňajkách prehliadka malebného centra historického Dubrovníka, ktorý je právom považovaný za perlu Jadranu. Mesto, z jednej strany ohraničené morom a z druhej strany vysokými horami, zažilo najväčšie obdobie svojej slávy v 15. a 16. storočí, kedy svojím významom konkurovalo aj severnejšie položeným Benátkam. Dodnes je uprostred stredovekých hradieb zachovaná spleť malebných uličiek s obchodíkmi a reštauráciami a okolité krištáľovo čisté more z neho robia vyhľadávané luxusné prímorské letovisko. Popoludní presun okolo najväčšieho jadranského zálivu Boka Kotorská do mestečka Perast, ktoré je chránené majestátnymi vápencovými útesmi. Fakultatívne plavba loďou na neďaleký legendami opradený ostrov Gospa od Škrpjela s barokovým mariánskym kostolom. Individuálne voľno na kúpanie, večer presun do hotela a nocľah.

3. deň – po raňajkách presun do historického mesta Cetinje, ktoré bolo stáročia hlavným mestom Čiernej Hory. Návšteva zámku kráľa Nikolu, nachádzajúcom sa na hlavnom námestí, ktorý je v súčasnosti sídlom Štátneho múzea Čiernej Hory. K najzaujímavejším budovám patrí cetinjský kláštor, v ktorom sídlila prvá tlačiareň v krajine. Odchod do Rijeke Crnojevica a krásna plavba Skadarským meandrom, ktorý svojou krásou pripomína čiernohorskú Amazóniu. Zastávka v albánskom meste Skadar, ktoré je štvrtým najväčším mestom v Albánsku a návšteva pevnosti Rozafa, s ktorou je spojená legenda o dievčati Rozafe, zamurovanej v hradbách. Pevnosť poskytuje krásny výhľad na Skadarské jazero, mesto Skadar a pohorie Prokletije. Večer ubytovanie v okolí Tirany.

4. deň – po raňajkách prehliadka hlavného mesta Albánska – Tirany, so stopami gréckej, tureckej aj sovietskej architektury. Prehliadka masívneho bunkra, vybudovaného komunistickým diktátorom Enverom Hodžom počas komunistického režimu. Bunker slúži v súčasnosti ako múzeum a návšteva jeho podzemných chodieb vybudovaných tak, aby vydržali aj nukleárny útok, je mrazivým a nezabudnuteľným zážitkom. Presun do starobylého mesta Krujё, rodiska národného hrdinu George Kastriotiho Skanderberga. Mesto bolo v minulosti známe vďaka tureckým kúpeľom, v súčasnosti kvôli hradu a hlavne historickému orientálnemu trhu s typickými drevenými obchodíkmi. Večer odchod do Kosova, ubytovanie v okolí mesta Prizren.

5. deň – po raňajkách prehliadka mesta Prizren, ktoré je svojou osmanskou architektúrou pokladané za najkrajšie mesto Kosova. Prehliadka mesta - mešita Bajrakli, starý kamenný most, turecké kúpele, námestie Šadrvan a pod. Návšteva srbského pravoslávneho kláštorného komplexu v Kosove - Dečani. Kláštor je situovaný na krásnom mieste uprostred hôr a napriek vojnovému konfliktu v minulosti a etnickým nepokojom v ňom doteraz žije a pracuje niekoľko mníchov. Podvečer presun do Macedónska, krátka zastávka v meste Tetovo a prehliadka jednej z najkrajších mešít v krajine. Podvečer presun do hlavného mesta krajiny – Skopje. Prehliadka starého centra s pevnosťou Kale a starým bazárom. Večer ubytovanie a nocľah.

6. deň – po raňajkách odchod do Srbska, zastávka v meste Niš a prehliadka starého mestského centra – Kazandžijsko Sokace, pevnosti a pamiatky Ćele Kula – 3 metre vysokej steny z roku 1809, do ktorej dal na výstrahu miestnym obyvateľom turecký paša zamurovať 952 lebiek miestnych srbských povstalcov. Návšteva koncentračného tábora z 2. svetovej vojny Crveni Krst, v ktorom bolo počas vojny umiestnených až 30000 ľudí. Popoludní presun k najväčšiemu jaskynnému systému v Srbsku, jaskyni Resavska Pecina. Prehliadka hlbokej jaskyne zloženej z 3 kilometrov podzemných chodieb, z ktorých je prístupných cca 800 metrov. Zastávka v opevnenom ortodoxnom a veľmi dobre zachovanom kláštore Manasija zo začiatku 15. storočia. Večer ubytovanie a nocľah.

7. deň – po raňajkách presun do Belehradu, prehliadka centra mesta s pevnosťou Kalemegdan, mauzóleom Josipa Broz Tita a hlavnou triedou Terazije. Fakultatívne plavba loďou po Dunaji. Popoludní odchod a neskoro večer príchod na Slovensko.  

V cene je zahrnuté
-
doprava luxusným autokarom, 6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačné ceny vstupov 90 EUR/os. (platba na mieste v miestných menách). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 260 EUR/6 nocí, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 220 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR. Upozornenie: na tento zájazd je potrebný cestovný pas.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Predvianočné Drážďany
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Graz
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Salzburg
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow s Wieliczkou
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Záhreb
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri