Hodnotenie klientov:  8.4
* * * *
Letecky

Hotel Atlantis

Grécko - Kos - LAMBI

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Kvalitný hotelový komplex obklopený peknou udržiavanou záhradou priamo na pláži. Jeho veľkou výhodou je poloha vzhľadom k hlavnému mestu. Do jeho centra sa dostanete 30 minútovou pešou prechádzkou po ulici s čulým turistickým ruchom, s množstvom historických pamiatok, obchodíkov a taverien, alebo na bicykli po pekne upravenej cyklotrase.
Poloha:
hotelový areál leží priamo na pláži v stredisku Lambi, ktoré sa považuje za predmestie hlavného mesta Kos. Od centra Kosu je hotel vzdialený necelé 2 km, od letiska 25 km.
Hotel:
komplex pozostáva z hlavnej budovy, vedľajších budov a bungalovov. K dispozícii je recepcia, vstupná hala, zmenáreň, televízna miestnosť, Wi-Fi v lobby zdarma, hlavná reštaurácia, hlavný bar za poplatok, bar pri bazéne, snack bar, plážový bar za poplatok, relaxačný bazén, bazén na športové aktivity a detský bazén, detské ihrisko, denné aj večerné animačné programy vo viacerých jazykoch, za poplatok: herňa, stolný tenis, biliard, tenisový kurt, obchod, požičovňa automobilov, motocyklov a bicyklov.
Izby:
dvojlôžkové s možnosťou jednej prístelky sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, trezorom (zdarma), majú sušič na vlasy, vlastné sociálne zariadenie (vaňa, WC), balkón alebo terasu, Wi-Fi pripojenie na izbách je za poplatok. Izby sú situované v hlavnej budove, vo vedľajších budovách aj v bungalovoch. Rodinné izby pre štyri osoby s dvomi oddelenými miestnosťami sú na vyžiadanie.
Stravovanie:
all inclusive – raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, studené i teplé občerstvenie počas dňa, koláče, zmrzlina, káva, čaj, čapované pivo a iné miestne alkoholické aj nealkoholické nápoje. Možnosť zabezpečiť stravu pre celiatikov na vyžiadanie.
Pláž:
piesková s prímesou drobných kamienkov. Slnečníky a ležadlá na pláži za poplatok, plážový bar za poplatok. Centrum vodných športov na pláži (za poplatok).
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
 
Grécky večer – večer s bohatým programom, tradičnou gréckou kuchyňou a pravou gréckou zábavou s hudbou a tancom.
Plavba ku trom ostrovom – plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, vrátane barbeque priamo na palube, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži.
Sopečný ostrov Nissyros – plavba loďou do prístavu Mandraki a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki.
Turecko – plavba do tureckého prístavného mesta Bodrum, prehliadka najväčších atraktivít.
Okruh ostrovom – prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos (tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion).
Informácie o krajine a stredisku:
 
OSTROV KOS
Ostrov Kos, nazývaný tiež Hippokratov ostrov, je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanesos v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata, považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach a všetky ďalšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa.

LAMBI
Stredisko sa považuje za predmestie hlavného mesta Kos. Práve pre svoju krátku vzdialenosť od centra mesta patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie lokality na ostrove. Azúrové more s ponukou rôznych druhov vodných športov lemuje viac ako 1 km dlhá piesočnatá pláž. Neustále rozvíjajúca sa infraštruktúra a zvyšovanie kvality služieb vytvárajú podmienky pre komfortnú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí. Transfer z letiska trvá asi 40 minút.
Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.9125080000, 27.2791460000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Video
Video
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri