Hodnotenie klientov:  9.8
* * * * *
Letecky

Le Bleu Hotel & Resort

Turecko - Kusadasi - Kusadasi

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Kvalitný hotel s príjemným personálom a službami na úrovni je zárukou spokojnej dovolenky. Jeho výhodou je poloha v blízkosti centra Kusadasi, čo ocenia návštevníci vyhľadávajúci čulý nočný život, prechádzky i nákupy.  
Poloha:
priamo pri pláži a iba 3 km od centra rušného letoviska Kusadasi, kam sa jednoducho dopravíte autobusom. Zastávka autobusu sa nachádza v blízkosti hotela. Krásne staroveké mesto Efez je vzdialené od hotela iba 26 km, veľký aquapark a delfinárium Adaland iba 11 km.
Hotel:
luxusný hotel pozostáva z hlavnej budovy a niekoľkých priľahlých blokov. Hotel má vstupnú halu s recepciou, zmenáreň, obchodnú galériu, diskotéku, herňu, bazén s oddelenou časťou pre deti, bazén so šmykľavkami, relaxačný bazén, hlavnú reštauráciu, dve à la carte reštaurácie (1 x za pobyt večera zdarma v oboch, nutná rezervácia vopred), bary, fitnescentrum, wellness centrum, malé basketbalové a futbalové ihrisko, tenisový kurt (osvetlenie za poplatok), stolný tenis, biliard, šípky, vodné bicykle, animačné programy. Služby za poplatok - salón krásy, masáže, čistiareň odevov, vodné športy na pláži a prenájom áut. Wi-Fi pripojenie na recepcii zdarma.
Izby:
dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek sú elegantne a účelne zariadené, majú výhľad na okolie alebo more. K zariadeniu patrí kúpeľňa (sprcha, WC, sušič na vlasy), individuálne ovládateľná klimatizácia, SAT TV, telefón, trezor, minibar naplnený vodou, balkón. Wi-Fi pripojenie za poplatok. V hlavnej budove hotela sa nachádzajú aj dvojlôžkové izby typ LARGE s 2 prístelkami (poschodová posteľ) - na vyžiadanie.
Stravovanie:
ultra all inclusive - raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov. Ľahké občerstvenie počas dňa – snacky, koláčiky, káva, čaj, polnočné občerstvenie. Neobmedzené množstvo miestnych alkoholických, nealkoholických a vybraných importovaných nápojov.
Pláž:
piesočnatá pláž s prímesou malých kamienkov. Na slnenie je k dispozícii  upravené plážové mólo. Slnečníky, ležadlá, a plážové osušky zdarma. Vodné športy na pláži sú za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
ultra all inclusive
Fakultatívne výlety:

Efez – patrí medzi najvýznamnejšie archeologické miesta sveta – pozostatky Artemidinho chrámu, Amfiteáter, Celziova knižnica, Hadriánov chrám. V blízkosti Efezu sa na hore Koressos nachádza dom Panny Márie, kde po Ježišovej smrti prežila posledné roky svojho života.
Pamukkale – celodenný výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter a továreň na výrobu kobercov.
Izmir – prehliadka historických pamätihodností mesta, nákupy, krátka plavba a nezabudnuteľná návšteva akvária, ktoré fascinuje dospelých i deti.
Kusadasi – výlet do centra mesta za pamiatkami, nákupmi a zábavou. Nezabudnuteľná prechádzka uličkami a krásna vyhliadka na celé mesto.
Delfinárium – vystúpenie delfínov a tuleňov s profesionálnymi cvičiteľmi nadchne deti i dospelých.
Lodný výlet – plavba loďou pozdĺž pobrežia a kúpanie v krištáľovo čistom mori.      

Informácie o krajine a stredisku:
hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 79,8 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 30 min. do Izmiru

mena: turecká líra úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy do Izmiru - let trvá približne 2 hod. 30 min.

KUSADASI
Kusadasi leží na brehu Egejského mora v západnej časti Turecka, 75 km od medzinárodného letiska v Izmire, neďaleko známeho Efezu. Stredisko Pamucak 7 km západne od mesta Selcuk a 12 km od mesta Kusadasi je známe svojim veľkým bazárom a často navštevovanou mešitou zo 14. storočia. Stredisko Long Beach dostalo svoje meno vďaka 18 km dlhej pláži, ktorú si rozdelilo niekoľko hotelov a reštaurácií, je vzdialené od Kusadasi 6 km. Kusadasi je rušné mesto s veľkou tržnicou, plné barov, reštaurácií, kde život pulzuje do neskorých nočných hodín. Let z Bratislavy do Izmiru trvá 2 hodiny 30 minút a transfer z letiska do Kusadasi približne 1 hodinu.  

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (37.8402250000, 27.2372710000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento