Hodnotenie klientov:  9.8
* * * * *
Letecky

Le Bleu Hotel & Resort

Turecko - Kusadasi - Kusadasi
Kvalitný hotel s príjemným personálom a službami na úrovni je zárukou spokojnej dovolenky. Jeho výhodou je poloha v blízkosti centra Kusadasi, čo ocenia návštevníci vyhľadávajúci čulý nočný život, prechádzky i nákupy.  
Poloha:
priamo pri pláži a iba 3 km od centra rušného letoviska Kusadasi, kam sa jednoducho dopravíte autobusom. Zastávka autobusu sa nachádza v blízkosti hotela. Krásne staroveké mesto Efez je vzdialené od hotela iba 26 km, veľký aquapark a delfinárium Adaland iba 11 km.
Hotel:
luxusný hotel pozostáva z hlavnej budovy a niekoľkých priľahlých blokov. Hotel má vstupnú halu s recepciou, zmenáreň, obchodnú galériu, diskotéku, herňu, bazén s oddelenou časťou pre deti, bazén so šmykľavkami, relaxačný bazén, hlavnú reštauráciu, dve à la carte reštaurácie (1 x za pobyt večera zdarma v oboch, nutná rezervácia vopred), bary, fitnescentrum, wellness centrum, malé basketbalové a futbalové ihrisko, tenisový kurt (osvetlenie za poplatok), stolný tenis, biliard, šípky, vodné bicykle, animačné programy. Služby za poplatok - salón krásy, masáže, čistiareň odevov, vodné športy na pláži a prenájom áut. Wi-Fi pripojenie na recepcii zdarma.
Izby:
dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek sú elegantne a účelne zariadené, majú výhľad na okolie alebo more. K zariadeniu patrí kúpeľňa (sprcha, WC, sušič na vlasy), individuálne ovládateľná klimatizácia, SAT TV, telefón, trezor, minibar naplnený vodou, balkón. Wi-Fi pripojenie za poplatok. V hlavnej budove hotela sa nachádzajú aj dvojlôžkové izby typ LARGE s 2 prístelkami (poschodová posteľ) - na vyžiadanie.
Stravovanie:
ultra all inclusive - raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov. Ľahké občerstvenie počas dňa – snacky, koláčiky, káva, čaj, polnočné občerstvenie. Neobmedzené množstvo miestnych alkoholických, nealkoholických a vybraných importovaných nápojov.
Pláž:
piesočnatá pláž s prímesou malých kamienkov. Na slnenie je k dispozícii  upravené plážové mólo. Slnečníky, ležadlá, a plážové osušky zdarma. Vodné športy na pláži sú za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
ultra all inclusive
Fakultatívne výlety:
Kusadasi – výlet do centra mesta za nákupmi a zábavou. Efez – poldenný alebo celodenný výlet.
Efez - patrí medzi najvýznamnejšie archeologické miesta na svete. Staroveké zachovalé mesto vystavuje na obdiv amfiteáter, Celziovu knižnicu, Hadriánov chrám a mnohé iné. Dom Panny Márie vzdialený 9 km od Selcuku, kde po Ježišovej smrti Svätý Jozef skryl Pannu Máriu v dome na hore Koressos, kde dožila svoj život. Toto miesto bolo vyhlásené za sväté Vatikánom v roku 1967.
Bazilika Svätého Jána jedného z 12 Kristových apoštolov.Ján venoval celý svoj život šíreniu kresťanstva, bol pochovaný na hore Ayasolulk. Malý kostol bol postavený na mieste jeho hrobu po jeho smrti. Počas vlády v období éry Byzantskej ríše, kráľ Justinián (527-565) nariadil kostol zväčšiť. Bol dokončený v krátkom časovom období, pri jeho otvorenií sa konal veľký obrad. Kostol má nádherný dvor obklopený stĺpami. Sirince sa nachádza 8 km východne od okresu Selçuk Izmire neďaleko slávnych ruín Efezu, na kopci uprostred viníc, ovocných sadov, broskyňových a olivových hájov. Domy v Sirince sa skladajú zo starých gréckych domov rekonštruovaných iba v súlade so súčasnými požiadavkami na dodržiavanie miestnej architektúry. Olivové oleje produkované v Sirince sú najlepšie olivové oleje vyrábané na juhu Egejského mora. Kraj známy pre svoje ovocné vína. Obec má tiež dve zrúcaniny Grécky kostol v Sirince získal celosvetovú slávu, keď sa turisti hrnuli do dediny v decembri 2012, aby boli svedkami mayskej Apokalypsy - konca sveta a dočkať sa novej éry, mystici veria jeho "pozitívnu energiu" ktorá mala pomôcť katastrofu prežiť.
Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 79,8 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 30 min. do Izmiru

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

EGEJSKÁ RIVIÉRA Kusadasi leží na brehu Egejského mora v západnej časti Turecka, 75 km od medzinárodného letiska v Izmire, neďaleko slávneho Efezu. Stredisko Pamucak západne 7 km od mesta Selcuk a 12 km od mesta Kusadasi je známe svojim veľkým bazárom a často navštevovanou mešitou zo 14. storočia. Stredisko Long Beach dostalo svoje meno vďaka 18 km dlhej pláži, ktorú si rozdelilo niekoľko hotelov a reštaurácií, je vzdialené od Kusadasi 6 km. Kusadasi je rušné mestečko s veľkou tržnicou, plné barov, reštaurácií, kde život pulzuje do neskorých nočných hodín. Let z Bratislavy do Izmiru trvá 2 hodiny 30 minút a transfer z letiska do Kusadasi približne 1 hodinu.

Zobraziť na mape (37.8402250000, 27.2372710000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento