Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Berlín a Drážďany

Autobusom
cena za osobu od
342 €
9.7
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Trojuholník slávnych nemeckých miest plných nádherných pamiatok, ktoré jednoducho musíte vidieť. Od hlavného mesta Berlín s Brandenburskou bránou, Ríšskym snemom, či slávnym Checkpoint Charlie, cez historické Drážďany s krásnym Zwingerom, Stačí len vyraziť na cestu.


Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky

 

Berlín - Postupim - Drážďany


 

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
autobusová
Program zájazdu
-

1. deň - odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do hlavného mesta Berlína, prehliadka: centrum „západného Berlína“ - pamätný kostol cisára Wilhelma II., bulvár Kurfürstendamm, jeden z najväčších obchodných domov v Európe - KaDeWe, ktorý bol v minulosti najznámejším „obchodným domom západu",  individuálne voľno. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň - raňajky, odchod do mesta Postupim (Potsdam). Hlavné mesto Brandeburska sa nachádza iba 25 km od Berlína a nazýva sa aj mestom zámkov a záhrad. Prehliadka mesta: malá Brandenburská brána, zámok a park Sanssouci, zámok Cecilienhof - miesto, kde sa konala významná Postupimská konferencia v roku 1945, Holandská štvrť. V podvečerných hodinách návrat do hotela a nocľah. 

3. deň - raňajky, pokračovanie v prehliadke najzaujímavejších pamätihodností Berlína: Brandenburska brána - symbol rozdelenia a zjednotenia Nemecka, Ríšsky snem - sídlo nemeckého parlamentu, Židovský pamätník, námestie Potsdamer Platz, Checkpoint Charlie - najznámejší prechod medzi bývalou západnou a východnou časťou mesta, Gendarmenmarkt, reprezentačná trieda Pod Lipami (Unter den Linden). Fakultatívne návšteva Ostrova múzeí s piatimi významnými múzeami (UNESCO). Záver prehliadky na Alexanderplatz – v centre bývalého „východného Berlína“, v prípade záujmu možnosť navštíviť televíznu vežu, ktorá je najvyššou stavbou v Nemecku a ponúka krásnu vyhliadku na okolie. Vo večerných hodinách odchod do Drážďan, ubytovanie a nocľah.

4. deň - raňajky, prehliadka jedného z „najzelenších“ miest Európy - Drážďan, ležiacom na brehoch rieky Labe. Mesto bolo počas 2. svetovej vojny takmer kompletne zničené bombardovaním. Prehliadka mesta - Rezidenčný palác s klenotnicou saských kurfistov a kráľov - Zelená klenba, zbrojnicou s bohatou zbierkou zbraní, brnení a historických textílií. Kulturpalast, Semperova opera, "nemecký Louvre"- barokový palác Zwinger s krásnym nádvorím a galériou - popredná baroková pamiatka s najväčšou zbierkou porcelánu, katedrála Matky Božej. Promenáda nad riekou Labe-Brűhlova terasa-Goethe ju nazval balkónom Európy, s nádhernou budovou Albertinum, kde sídli najdôležitejšia nemecká galéria zameraná na modernu. Monumentálny kostol Panny Márie - Frauenkirche - je symbolom Drážďan a jednou z najvýznamnejších barokových stavieb celého Nemecka, nachádzajúcej sa na známom námestí Neumarkt.

Katedrála Nasvätejšej Trojice Hofkirche je najväčšou chrámovou stavbou Saska, fasádu tvorí 78 sôch, ktoré predstavujú sväté a cirkevné osobnosti. V popoludňajších hodinách odchod z Drážďan, návrat do SR v neskorých večerných hodinách.

V cene je zahrnuté
-
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky:  pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).  Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie  KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 85 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 140 EUR/3 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 120 EUR. Nástupné miesta: BA, Brno, Praha – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri