Hodnotenie klientov:  8.6
* * * * *
Letecky

Hotel Royal Atlantis Spa & Resort

Turecko - Side - Gündogdu

Vkusne zariadený moderný hotelový komplex prešiel v zime 2020 rekonštrukciou a svojou jedinečnou atmosférou a milým personálom poteší dovolenkárov všetkých vekových kategórií. Prednosťou hotela je jeho poloha priamo na piesočnatej pláži a v bezprostrednej blízkosti veľkého bazáru s rozmanitým tovarom.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:
priamo na pláži v stredisku Gündogdu, od centra historického strediska Side vzdialený 15 km, 18 km od mesta Manavgat a asi 50 km od letiska v Antalyi.
Hotel:
hotelový komplex pozostáva z hlavnej budovy a štyroch priľahlých budov. V hoteli sa nachádza vstupná hala s recepciou, lobby bar (otvorený 24 h), internetová kaviareň, hlavná reštaurácia s terasou, dve à la carte reštaurácie a niekoľko barov (na pláži, pri bazéne, v hlavnej budove). K dispozícii je hlavný vonkajší bazén s ležadlami a slnečníkmi, detský bazén, bazén so šmykľavkami, vnútorný bazén. Hotel organizuje denné a večerné animácie pre deti a dospelých, hostia môžu využívať fitnescentrum, volejbalové ihrisko, stolný tenis, detské ihrisko, miniklub, amfiteáter. Diskotéka, kino, bowling, biliard, obchodná pasáž za poplatok.  Wellness centrum so službami za poplatok (salón krásy, masáže, sauna, turecký kúpeľ), kaderníctvo, lekárska služba a čistiareň za poplatok.  Wi-Fi pripojenie v spoločných priestoroch zdarma. V tesnej blízkosti hotela sa nachádza zastávka autobusu a veľký bazár s rozličným tovarom.
Izby:
príjemne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky (vhodná len pre dieťa do 13 rokov). Izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (vaňa/ sprcha, WC a sušič na vlasy), klimatizáciou, telefónom, SAT TV, minibarom, trezorom (za poplatok) a balkónom. Rodinné izby s dvomi oddelenými miestnosťami sú na vyžiadanie.
Stravovanie:
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, večera. Občerstvenie počas dňa – koláčiky, káva, čaj, turecké placky, polnočná polievka. Ponuka lokálnych alkoholických a nealkoholických nápojov v cene. Importované alkoholické nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok.
Pláž:
piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá, matrace a plážové osušky zdarma. Na pláži ponuka vodných športov za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
ultra all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, výlet lanovkou, možnosť nákupov. 
Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.
Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje.
Perge - Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mestečka Perge s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov. 
Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.
Ďalšie možnosti výletov: Demre a Myra, soľné jazero a Sagalassos, jeep safari, rafting, výlet pirátskou loďou, Green Canyon, plavba loďou po rieke Manavgat, Antalya a akvárium.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 79,8 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z letiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Zobraziť na mape (36.8192310000, 31.2934600000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento