Hodnotenie klientov:  9.3
Autobusom

Belgicko a Holandsko

BELGICKO - Benelux
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:
Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky


Bruggy - Antverpy - Rotterdam - Delft - Den Haag - Scheveningen - Zaanse Schans - Amsterdam 

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:
1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko k nemecko- belgickým hraniciam. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, transfer do mesta Bruggy (UNESCO) - klenotu Beneluxu, preslávené paličkovou čipkou a zachovalým stredovekým centrom –Trhové námestie (Grote Markt) s mestskou tržnicou, ktorému dominuje 83 metrov vysoká veža Belfried, budova radnice, Kostol svätej krvi so schránkou uchovávajúcou kvapku Kristovej krvi, Rybí trh, kostol Panny Márie s  „Bruggskou madonou“ – Michelangelova Madona s dieťaťom, Prašná brána a množstvo ďalších gotických budov. Bruggy často označujú ako „Benátky severu“, pretože sú pretkané sieťou kanálov, tvorených riekou Reie. Fakultatívne plavba  mestskými kanálmi. Presun do Antverp – Rubensovho mesta a najväčšieho mesta Belgicka. Mesto je vďaka veľkej židovskej komunite známe aj  pod meno „Jeruzalem západu“ alebo ako „Diamantové mesto“, nakoľko obchod s týmto cenným nerastom tu prekvitá od 15. storočia. Prehliadka centra s nádhernou gotickou katedrálou Panny Márie, renesančná radnica, cechové domy, Rubensovo múzeum. Presun do Holandska, ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, transfer do Rotterdamu. Návšteva najväčšieho prístavu v Európe a druhého najvyťaženejšieho prístavu sveta je spojená s prehliadkou mesta: Europort - múzeum námorníctva, vyhliadková veža Euromast,  ktorá ponúka krásny panoramatický výhľad na celé mesto z výšky 180 metrov, Kubushuizen – komplex budov postavených na hrane. Transfer do mesta Delft, známeho výrobou ručne maľovaného porcelánu v modro-bielej kombinácii s motívmi veterných mlynov. Návšteva mesta Den Haag,  dnes známeho hlavne vďaka medzinárodným inštitúciám ale aj ako sídlo holandského monarchu, parlamentu a vlády, prehliadka centra. Presun do prímorského strediska Scheveningen. Prímorská časť mesta Den Haag leží na mieste bývalej rybárskej osady, v minulosti patrila k vyhľadávaných kúpeľom a dnes je moderných vyhľadávaným strediskom s piesočnatými plážami. Vo večerných hodinách ubytovanie, nocľah.

4. deň – raňajky, presun do Zaanse Schans - prehliadka obývaného skanzenu s veternými mlynmi pozbieranými z celého Holandska nesúcimi zaujímavé mená a typickými rybárskymi domčekmi. Ukážka výroby syrov a drevákov. Transfer do hlavného mesta Holandska, Amsterdamu. Prehliadka historického centra, námestie Dam so Kráľovským palácom, Starým a Novým kostolom. Návšteva múzea voskových figurín Madame Tussaud ́s, Rembrandtovo múzeum, kvetinový trh. Možnosť plavby loďou po kanáloch - grachtoch, ktoré sú úspešným výsledkom urbanizmu 17. storočia. Vo večerných hodinách odchod do SR.

5. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový príplatok 6 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 105 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 115 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri