Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Belgicko a Holandsko

Autobusom
cena za osobu od
535 €
9.2
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Belgické pralinky, ikonický cikajúci chlapček, či návšteva sídla Európskej únie - Brusel a očarujúca architektúra Amsterdamu, to všetko ponúka poznávací zájazd, ktorý priblíži pravú atmosféru krajín Holandsko a Belgicko.  


Ubytovanie: 4x v hoteli


Stravovanie: 4x raňajky


Brusel - Bruggy - Antverpy - Rotterdam - Giethoorn - Lelystad - Enkhuizen - Zaanse Schans - Amsterdam


Holandsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY Belgicko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
autobusová
Program zájazdu
-
1.deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, večer ubytovanie v hoteli.
2. deň – príchod do metropoly Európskej únie – Bruselu - sídla medzinárodných a nadnárodných politických a ekonomických organizácií. Krajina je známa vynikajúcou belgickou čokoládou a pralinkami, ale preslávená je tiež stovkami druhov belgického piva. Prehliadka Bruselu zahŕňa historickú časť mesta, katedrálu Sv. Michala, Kráľovský palác, námestie Grand Place s cechovými domami, radnicu. Popoludní transfer do mesta Bruggy (UNESCO), prezývaného aj „klenot Beneluxu", presláveného paličkovou čipkou a zachovalým stredovekým centrom - námestie De Markt s budovou provinčného súdu, radnica, množstvo gotických stavieb a krásna katedrála. Večer ubytovanie v hoteli.
3. deň – raňajky, presun do Antverp – Rubensovho mesta a najväčšieho mesta Belgicka. Mesto je vďaka veľkej židovskej komunite známe aj pod menom „Jeruzalem západu“ alebo ako „Diamantové mesto“, nakoľko obchod s týmto cenným nerastom tu prekvitá od 15. storočia. Prehliadka centra s nádhernou gotickou katedrálou Panny Márie, renesančná radnica, cechové domy. Transfer do Rotterdamu – mesta, ktoré sa pýši najväčším prístavom v Európe. Prehliadka centra mesta s unikátnou tržnicou a typickými žltými šikmými domčekmi Kubushuizen, ktoré sú neobývané a slúžia ako múzeum. Presun do prímorského strediska Scheveningen. Prímorská časť mesta Den Haag leží na mieste bývalej rybárskej osady a dnes je moderným vyhľadávaným strediskom s piesočnatými plážami. Ubytovanie, nocľah.
4. deň – raňajky, presun do mestečka Giethoorn, prezývaného aj „holandské Benátky“. Stredom tejto malebnej dediny vedie hlavná komunikácia  - gracht, na ktorú sa napájajú mnohé bočné cesty. Meter hlboké kanály boli vyhĺbené miestnymi mníchmi kvôli ťažbe rašeliny. Miestni obyvatelia sa prepravujú len loďou, bicyklom alebo peši. Popoludní presun po 38 km dlhej hrádzi Houtribdijk, ktorá spája mestá Lelystad a Enkhuizen. Zastávka v meste Enkhuizen, v jednom z najväčších prístavov Holandska, v ktorom akoby zastal čas. V historickom centre mesta možno vidieť typickú holandskú architektúru, zachovalé monumentálne stavby a opevnenia. Večer odchod na ubytovanie.
5. deň – raňajky, presun do dedinky Zaanse Schans - prehliadka skanzenu s veternými mlynmi a typickými rybárskymi domčekmi, ktoré návštevníkovi ukazujú časť holandskej histórie. V dedinke sa taktiež nachádzajú dielne, v ktorých prebiehajú ukážky výroby syrov a legendárnych holandských drevákov. Transfer do hlavného mesta Holandska, Amsterdamu. Prehliadka historického centra s námestím Dam, hlavná trieda Damrak, Mincové námestie, kvetinový trh, plavba loďou po grachtoch (kanáloch). Možnosť návštevy Rembrandtovho domu, ktorý návštevníkovi ponúka expozíciu dobového nábytku, kompletne vybaveného kabinetu a maliarskeho ateliéru, tlačiarenskej dielne a rovnako nechýbajú ani rôzne artefakty, ktoré slúžili ako predlohy, od antických sôch po minerály. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.
6. deň – návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.  
V cene je zahrnuté
-
doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc) doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov cca 100 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 190 EUR/4 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 200 EUR. Prípadné vstupy na atrakcie, do múzetí atd. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR, KE, PO, PP, LM, RK- 35 EUR.


ORIENTAČNÉ CENY VSTUPOV:

Zaanse Schans - vstup do areálu zdarma, Zaans múzeum -14,5€, Rembrandtovo múzeum – 17,5€, Madame Tussauds Amsterdam - 26€.

Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri