Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Adršpašské skaly a okolie

Autobusom
cena za osobu od
209 €
9.3
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Cesta za históriou a prírodnými krásami na Poľské pohraničie a sever Českej republiky je predovšetkým o prírodných atraktivitách. Na návštevníkov čakajú jedinečné skalné útvary, turistické trasy s rebríkmi a vyhliadkovými plošinami, či plavba loďkou po jazere. Na svoje si prídu aj milovníci histórie počas prehliadky hradu Ksiaz  a barokového kláštora Broumov


Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky 


 Adršpašské skaly  -Teplické skaly -  Ksiaz - Swidnica Broumov


 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
autobusová
Program zájazdu
-

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod na ubytovanie, po ubytovaní presun do Adršpašských skál, prehliadka Adršpašského skalného mesta (turistický okruh cca 3 hod.), Monumentálna krása divokého skalného labyrintu tvarovaného po stáročia vodou a vetrom berie dych. Lokalita patrí k najobdivovanejším prírodným úkazom v Čechách a je najrozsiahlejším skalným labyrintom v Strednej  Európe. Počas turistickej prehliadky návštevníkov čakajú vyhliadkové plošiny, rebríky, skaly rôznych tvarov s príznačnými pomenovaniami, labyrinty skál a vodopády.  Medzi najzaujímavejšie patria: Myšacia diera, Krakonošov zub či Milenci. Nezabudnuteľný zážitok je plavba loďkou s miestnym prievozníkom po jazere, ktorý porozpráva rôzne fakty a zaujímavosti nielen o skalách, ale aj o príšerách a vodníkoch. Po prehliadke ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky,  prehliadka Teplických skál – Teplický skalný okruh (turistický okruh cca 3 hod.), po prehliadke presun do Poľska, návšteva tretieho najväčšieho poľského hradu - Ksiaz. Hrad má za sebou bohatú a zaujímavú históriu - okrem poľských vládcov bol sídlom husitov aj gestapa. Práve s týmto obdobím je spojená jedna z legiend, ktorá hrad  spája s jedným z najhľadanejších pokladov na svete - výzdobou Jantárovej komnaty, ktorú nacisti počas druhej svetovej vojny ukoristili v Rusku a podľa niektorých dohadov práve rozsiahle podzemné chodby a priestory pod hradom Ksiaz môžu tento poklad ukrývať. Presun do neďalekého mesta Swidnica, s najväčšou hrázdenou stavbou Európy - kostolom mieru (UNESCO). Vo večerných hodinách návrat na  ubytovanie v hoteli.   

3. deň – po raňajkách návšteva benediktínskeho kláštora Broumov – jednej z najznámejších barokových kultúrnych pamiatok v Čechách. Jeho dnešná podoba v štýle vrcholného baroka je dielom známeho českého architekta a staviteľa K. I. Dientzenhofera. Prehliadka unikátnej knižnice so 17 tis. zväzkami kníh, kostola sv. Vojtecha s bohatou výzdobou, kde je uložená kópia Turínskeho plátna z roku 1951. Možnosť prehliadnuť si aj podzemie kláštora, kde je uložených 34 múmií z farského kostola vo Vamberku. Súčasťou komplexu je aj kláštorná záhrada a cintorín s dreveným kostolíkom Panny Márie – najstaršou dochovanou drevenou sakrálnou stavbou v strednej Európe. V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.
V cene je zahrnuté
-
 doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň), orientačná cena vstupov 35 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 75 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 90 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Toskánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Srdcom Švajčiarska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Veľký okruh Gréckom
Letecky 9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
České pamiatky UNESCO
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri