
Cesta za históriou a prírodnými krásami na Poľské pohraničie a sever Českej republiky je predovšetkým o prírodných atraktivitách. Na návštevníkov čakajú jedinečné skalné útvary, turistické trasy s rebríkmi a vyhliadkovými plošinami, či plavba loďkou po jazere. Na svoje si prídu aj milovníci histórie počas prehliadky hradu Ksiaz a barokového kláštora Broumov
Ubytovanie: 2x v hoteli
Stravovanie: 2x raňajky
Ksiaz - Swidnica - Adršpašské skaly - Teplické skaly - Broumov
1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do Poľska a návšteva tretieho najväčšieho poľského hradu - Ksiaz. Hrad má za sebou bohatú a zaujímavú históriu - okrem poľských vládcov bol sídlom husitov aj gestapa. Práve s týmto obdobím je spojená jedna z legiend, ktorá hrad spája s jedným z najhľadanejších pokladov na svete - výzdobou Jantárovej komnaty, ktorú nacisti počas druhej svetovej vojny ukoristili v Rusku a podľa niektorých dohadov práve rozsiahle podzemné chodby a priestory pod hradom Ksiaz môžu tento poklad ukrývať. Presun do neďalekého mesta Swidnica, s najväčšou hrázdenou stavbou Európy - kostolom mieru (UNESCO). Vo večerných hodinách ubytovanie ubytovanie v hoteli.
2. deň – raňajky, celodenná prehliadka Adršpašsko - teplických skál – Teplický skalný okruh (turistický okruh cca 3 hod.) a Adršpašské skalné mesto (turistický okruh cca 2 hod.). Monumentálna krása divokého skalného labyrintu tvarovaného po stáročia vodou a vetrom berie dych. Lokalita patrí k najobdivovanejším prírodným úkazom v Čechách a je najrozsiahlejším skalným labyrintom v Strednej Európe. Počas turistickej prehliadky návštevníkov čakajú vyhliadkové plošiny, rebríky, skaly rôznych tvarov s príznačnými pomenovaniami, labyrinty skál a vodopády. Medzi najzaujímavejšie patria: Myšacia diera, Krakonošov zub či Milenci. Nezabudnuteľný zážitok je plavba loďkou s miestnym prievozníkom po jazere, ktorý porozpráva rôzne fakty a zaujímavosti nielen o skalách, ale aj o príšerách a vodníkoch. Po prehliadke ubytovanie a nocľah.
3. deň – po raňajkách návšteva benediktínskeho kláštora Broumov – jednej z najznámejších barokových kultúrnych pamiatok v Čechách. Jeho dnešná podoba v štýle vrcholného baroka je dielom známeho českého architekta a staviteľa K. I. Dientzenhofera. Prehliadka unikátnej knižnice so 17 tis. zväzkami kníh, kostola sv. Vojtecha s bohatou výzdobou, kde je uložená kópia Turínskeho plátna z roku 1951. Možnosť prehliadnuť si aj podzemie kláštora, kde je uložených 34 múmií z farského kostola vo Vamberku. Súčasťou komplexu je aj kláštorná záhrada a cintorín s dreveným kostolíkom Panny Márie – najstaršou dochovanou drevenou sakrálnou stavbou v strednej Európe. V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.