Last Minute

Pobaltie a Helsinki

4 krajiny počas šiestich dní – najväčšia pobaltská krajina Litva, estónsky Tallin s mnohými kultúrno-historickými pamiatkami, krajina tisícich jazier Fínsko a hlavné mesto Helsinki a na záver návšteva lotyšskej Rigy. Program
od 595 € 545 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 24.08. - 29.08.

    So - št 4 noci
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 595,00 € 545,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, trajekt Talin - Helsinki - Talin, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/4  noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 220 EUR. Nástupné miesta: BA – 15 EUR, NR, TT – 12 EUR, PN, TN, PB, DUB, ZA, CA, Třinec bez príplatkov.

Program zájazdu

1. deň 2. deň 4. deň 5. deň 6. deň 3. deň
Odchod autobusom zo Slovenska v ranných hodinách a večer ubytovanie v Poľsku, nocľah.
Raňajky, presun do Litvy,  prehliadka Vilniusu - hlavného mesta Litvy, nazývaného tiež "mestom baroka". Mesto je plné prepletených uličiek a centrum starého mesta je zapísané do zoznamu UNESCO, Gediminasov hrad, Kostol a kláštor bernardínov a ďalšie pamiatky. Vo večerných hodinách ubytovanie, nocľah.
Raňajky, odchod do Šiauliai – mesto preslávené neďalekou Horou krížov. Prvé kríže na tomto pahorku vztýčili na pamiatku obetí poľského novembrového povstania z roku 1831, ktoré tam pochovali. V súčasnosti sa tam nachádzajú desiatky tisíc krížov, ktoré boli počas Sovietskeho zväzu niekoľkokrát zlikvidované. Pokračovanie do Estónska, návšteva hlavné mesta Estónska Tallinnu, stredoveké hradby a mestské brány, Dolné mesto – zachovalá stredoveká štvrť, Horné mesto, Chrám svätého Alexandra Nevského, Kostol svätého Olafa, individuálne voľno. Odchod do hotela, nocľah.
Raňajky, plavba z Talinu do Helsínk, hlavného mesta Fínska, prehliadka historického centra mesta: Katedrála evanjelickej cirkvi, Hala Finlandia, ktorá je majstrovským dielom Alvara Alta, Uspenská katedrála – chrám ortodoxných rusov žijúcich vo Fínsku a iné, individuálne voľno. Plavba z Helsínk do Talinu. Odchod do hotela, nocľah.
Raňajky, odchod do Rigy, hlavného mesta Lotyšska.  Prehliadka mesta kostol sv. Petra, mestská radnica, dom Čiernych hláv, Katedrála – najväčší kostol v Pobaltí, mohutný organ pozostávajúci zo 4000 píšťal, robiacich z neho štvrtý najväčší organ na svete, kostol sv. Jakuba, ktorý je pre zmenu zaujímavý svojím zvonom. Neskoro večer odchod autobusom na Slovensko.
Príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Helsinki

Informácie o krajine a stredisku

Fínsko

Každý, kto by chcel na vlastnej koži zažiť krajinu, v ktorej je viac sáun, než automobilov a prístup k internetu tu patrí medzi základné práva, nemal by vynechať príležitosť zúčastniť sa poznávacieho zájazdu práve do Fínska. Táto "krajina tisícich jazier" ukrýva nie len tisíc jazier (v skutočnosti viac ako 180 000), ale aj tisíc zážitkov a príjemných spomienok pre každého návštevníka. Fínsko je okrem svojich obyvateľov aj oficiálnym domovom Santa Clausa, ktorého kancelária sa nachádza na severnom polárnom kruhu v mestečku Rovaniemi. Hlavným mestom sú Helsinki, ktoré majú vďaka svojej polohe pri Baltskom mori výborné trajektové spojenie s estónskym Talinom.

Estónsko

Najsevernejšia pobaltská krajina s fascinujúcimi zákutiami v mestách i v prírode. Zaujímavosťou je, že Estónsko patrí medzi najdigitalizovanejšie krajiny na svete a ročne ho navštívi väčší počet turistov, než je počet jeho obyvateľov. Každý, kto sa k tomuto počtu chce pridať, je vítaný na poznávacích zájazdoch vedúcich cez túto nenápadnú, ale úžasnú krajinu. Spoznáte hlavné mesto Tallin, ktoré má jedno z najzachovalejších stredovekých centier v Európe a prejdete kusom krajiny s množstvom národných parkov a typických mokradí.

Lotyšsko

Dôvodov na návštevu Lotyšska môže byť veľa. K tým najvýznamnejším patrí určite fakt, že je tento nenápadný štát na pobreží Baltické mora prezývaný „najstráženejšie tajomstvo Európy“. Poďte jeho tajomstvá odhaliť na poznávacom zájazde s CK Turancar a uvidíš krásne prírodné scenérie od Baltského mora po husté lesy a malebné jazerá, spoznáš bohatú históriu ukrytú v kostoloch a múzeách hlavného mesta Riga, ochutnáš obľúbené lotyšské šproty na všetky možné spôsoby a zažiješ typickú lotyšskú pohostinnosť.

Litva

Viete, že Litva je najväčšia z trojice pobaltských krajín? Že jej vlajka má farby ako semafor? Či dokonca to, že bola poslednou krajinou Európy, ktorá oficiálne prijala kresťanstvo? Tieto a mnohé ďalšie zaujímavodti z Litvy si nenechajte ujsť na poznávacom zájazde do tejto krásnej krajiny. Okrem toho sa dozviete, že bola prvou sovietskou republikou, ktorá vyhlásila nezávislosť od Sovietskeho zväzu v r. 1990, že historické centrum hlavného mesta Vilnius je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO, že na najznámejšom pútnickom mieste na Hore krížov v Šiaulai sa nachádza viac ako 100000 krížov alebo že malebný vodný hrad Trakai bol kedysi sídlom litovských veľkokniežat.

Naši partneri