Hodnotenie klientov:  9.7
Autobusom

Paríž krížom krážom

VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Paríž - Fontainebleau - Blandy - Vaux-le-Vicomte

 

Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky  

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – tranzit zo Slovenska v poludňajších hodinách cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska.

2. deň – príchod do Paríža v dopoludňajších hodinách, pešia prechádzka mestom: osvieženie v tieni gaštanových stromov Tuilerijských záhrad, prehliadka toho najlepšieho z európskeho maliarstva a sochárstva v Musée du Louvre, most Pont des Arts s tisíckami zámkov zaľúbencov, Kráľovský palác kardinála Richelieu, honosná opera Garnier, námestie Vendôme s víťazným stĺpom cisára Napoleona, kostol sv. Magdalény postavený podľa vzoru slávneho Parthenonu, Námestie svornosti – prvý nezabudnuteľný pohľad na Eiffelovu vežu. Večer ubytovanie v hoteli na okraji Paríža.

3. deň – raňajky, návšteva najznámejšieho parížskeho cintorína Pere- Lachaise – miesto posledného odpočinku takých osobností ako Moliere, Balzac, Oscar Wilde, Gertrude Steinová či Edith Piaf, elegantná štvrť Marais: Námestie Bastily, krásne námestie Place des Vosges s múzeom Victora Huga, prechádzka Židovskou štvrťou, parížska radnica, moderné Centre Pompidou, kostol Sv. Eustacha v štvrti Les Halles. Predmestie Saint Denis – návšteva baziliky s hrobkami francúzskych kráľov. Malebná štvrť umelcov Montmartre – Moulin Rouge, bazilika Sacré-Coeur, námestie Place du Tertre plné maliarov a kaviarničiek ponúkajúcich miestne vína či vynikajúce palacinky crepes. Individuálne voľno. Večer návrat do hotela.

4. deň – raňajky, odchod autokarom k zámku Fontainebleau, ktorý je vďaka svojej mimoriadnej historickej hodnote zaradený do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Transfer k poslednej dochovanej stredovekej pevnosti regiónu Île-de-France – Blandy. Krátky presun k barokovému palácu Vauxle- Vicomte postavenému v štýle Ľudovíta XIV. s krásnymi terasovitými záhradami. Návrat do hotela.

5. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke Paríža: moderná štvrť La Défense, Víťazný oblúk, elegantný bulvár Champs Elysées, paláce Grand a Petit Palais postavené pri príležitosti Svetovej výstavy v roku 1900, rovnako ako nádherný most Alexandra III. vedúci k neprehliadnuteľnej stavbe Ľudovíta XIV. - Invalidovni s vojenským múzeom a kostolom ukrývajúcim hrob Napoleona. Symbol Paríža - Eiffelova veža, štvrť múzeí Trocadero, most Pont d´Alma s pamätníkom princeznej Diany, plavba po Seine, večer návrat do hotela.

6. deň – raňajky, pešia prehliadka mesta: Panthéon s hrobkami slávnych osobností, palác Luxembourg s očarujúcimi záhradami, kostol St.-Sulpice – druhý najväčší chrám Paríža, neďaleký St-Germain-des-Prés – najstarší parížsky kostol. Prechádzka Latinskou štvrťou s množstvom štýlových reštaurácií, kníhkupectiev a obchodíkov so suvenírmi. Presun na ostrov Île de la Cité - kráľovská kaplnka Sainte Chapelle, Justičný palác, slávna gotická katedrála Notre Dame. Individuálne voľno, priestor na vlastné potulky Parížom, či vychutnávanie miestnej atmosféry v jednom z parížskych bistier. Vo večerných hodinách odchod z Paríža cez Nemecko a Rakúsko.

7. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

V cene je zahrnuté:

dopravu luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri