Last Minute

Veľký okruh Gréckom

Najvýznamnejšie zastávky v Aténach, Mykénach, Thessalonikách, hora Olymp, delfská veštiareň, Egejské more a množstvo ďalšieho čaká na obdiv turistov cestujúcich do Grécka. Za deväť dní stihnú účastníci tohto zájazdu spoznať tie najdôležitejšie míľniky gréckej, ako aj európskej histórie. Program
od 1 545 € 1 410 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 21.09. - 29.09.

    So - Ne 8 nocí
    • BTS
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 1 545,00 € 1 410,00 €

V cene sú zahrnuté

8x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň/Bratislava – Thessaloniki/Atény – Viedeň/Bratislava, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA (v prípade odletu z Viedne), sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 340 EUR/8 nocí. Upozornenie: Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

1. deň
Prílet do Thessaloník, transfer do hotela na Olympskej riviére, ubytovanie.
Po raňajkách odchod k blízkemu pohoriu Olymp, ktoré dominuje celej oblasti, prechádzka k vodopádom, návšteva starej dedinky v horách s možnosťou ochutnávky miestneho vína a domácich špecialít. Orientačná cena ochutnávky je 25,-Eur/osoba - platba na mieste u sprievodcu. V popoludňajších hodinách návrat k hotelu, voľný čas, nocľah.
Po raňajkách transfer do vnútrozemia Grécka - výstup ku kláštorom Meteory , ktoré boli vybudované v byzantskom období od 14.-16. storočia. Návšteva interiérov jedného z kláštorov, prehliadka celého kláštorného mestečka s nezabudnuteľnými výhľadmi a fantastickou scenériou. V popoludňajších hodinách návšteva ikonografickej dielničky, voľno a ubytovanie v mestečku Kalambaka.
Po raňajkách odchod smerom na juh - do vnútrozemia pohoria Parnassos, kde sa nachádza jeden z najznámejších archeologických areálov - Delfy. Veštiareň, ktorá tu po stáročia fungovala lákala množstvo panovníkov, ale aj otrokov, konali sa tu na počesť boha Apollóna 2. najväčšie kultové hry po Olympijských hrách a to Pýthijské. Nájdete tu okrem množstva chrámových stavieb športový areál, divadlo, štadión a rozsiahle archeologické múzeum. Po skončení prehliadky pokračovanie smerom ku Korintskému zálivu - v prístave Rio-Antirio nasleduje plavba na polostrov Peloponéz, pokračovanie do letoviska Tolo. Príchod vo večerných hodinách, ubytovanie, nocľah.
Raňajky, voľný deň v letovisku Tolo, fakultatívne možnosť Gréckeho večera, alebo plavby na ostrovy Hydra, Spetses (Bližšie info u sprievodcu).
Po raňajkách odchod smerom k jednému z najznámejších mykénskych hradov , kde žil mýtický kráľ Agamemnón, ktorý bojoval na bojisku v Tróji. Prehliadka areálu, kde Henrich Schlieman objavil slávne šachtové hroby s množstvom pokladov, ako aj kupolovitých hrobov mykénskych kráľov. Následne presun do Epidavru , kultového centra so slávnym divadlom a areálom s množstvom chrámových stavieb z rôznych historických období. Na záver výstup na pevnosť Palamidi z benátskeho obdobia, ktorá sa okrem zaujímavej pevnostnej architektúry vyznačuje aj prekrásnym výhľadom na celý Argolský záliv a okolitú krajinu. V popoludňajších hodinách príchod do Tola, možnosť kúpania, voľný čas.
Po raňajkách odchod z Tola smerom na Korintský prieplav - krátka zastávka nad prieplavom, pokračovanie do archeologického areálu Starého Korintu,  prehliadka pozostatkov starého mesta so zachovalým chrámom a množstvom významných pamiatok z rôznych historických období. Mesto je spojené s menom apoštola Pavla, ktorý tu pôsobil. Pokračovanie smerom k Athénam - prehliadka najznámejšiej pamiatky klasického obdobia - Akropoly, v podvečerných hodinách ubytovanie, nocľah.
Po raňajkách transfer do centra Athén, prehliadka akropolského múzea. Pešia prechádzka do centra mesta uličkami starých Atén až k metropolitnému kostolu, cestou zastávka na starej gréckej a rímskej agore, návšteva Théseovho chrámu, možnosť občerstvenia, individuálne voľno, možnosť nákupov v Zlatej uličke. Poobede odchod smerom k mysu Sunion, prehliadka Poseidónovho chrámu pri západe slnka nad morom. Transfer do hotela, nocľah.
Raňajky, transfer na letisko, odlet.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Grécky okruh

Informácie o krajine a stredisku

Grécko

Antická veľmoc s nespočetným množstvom archeologických nálezísk, či rodisko najvýznamnejších učencov a filozofov v dejinách. Oboje platí o krajine ležiacej na Peloponézskom polostrove. Divoká príroda, či mestá dýchajúce históriou, ako aj moderným životom, predstavujú dokonalé spojenie všetkého, čo má správny poznávací zájazd ponúknuť.

Naši partneri