Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Amsterdam letecky

Letecky
cena za osobu od
617 €
10
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-
Navštívte mesto, ktorého kultúru tvorili významné osobnosti ako Van Gogh, či Rembrandt. Súčasťou programu je aj návšteva dedinky Zaanse Schans, ktorej dominantu tvoria krásne veterné mlyny obklopené množstvom flóry typickej pre Holandsko.

Ubytovanie: 3x v hoteli
Stravovanie: 3x raňajky

Amsterdam - Zaanse Schans

Holandsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň – prílet do Amsterdamu, hlavného mesta Holandska, mesta tulipánov a bicyklov. Prehliadka historického centra mesta s hlavným námestím Dam a kostolom sv. Mikuláša, mestskou radnicou. Nový kostol, ktorý dnes slúži ako miesto umeleckých výstav a organových recitálov. Kráľovský palác, považovaný za najvýznamnejšiupamiatku zlatého veku Holandska. Napriek svojmu názvu nie je sídlom kráľovskej rodiny a celý je postavený na vode,podopieraný takmer 14 tisíckami drevených pilónov. V prípade záujmu návšteva múzea voskových figurín Madame Tussaud´s. Večer ubytovanie v hoteli.
2. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke mesta, prípadne návštevou vybraného múzea. Rijksmuseum – najväčši múzeum Holandska založené v roku 1800 s rozsiahlymi umeleckými zbierkami zo zlatej éry holandského maliarstva – medzi najväčšie klenoty patrí Nočná hliadka od Rembrandta. Múzeum Vincenta Van Gogha,v ktorom sa nachádza niekoľko stoviek obrazov, skíc a náčrtov tohto svetoznámeho autora. Medzi pozoruhodné patrí aj Múzeum Anny Frankovej, ktoré sa nachádza v dome, kde sa počas druhej svetovej vojny ukrývala a napísala tu väčšiu časť svojich denníkových zápiskov. Pokračovanie prehliadkou Rembrandtovho námestia, kde sa nachádza Rembrandtov dom, námestie Nieuwmarkt so starožitným trhom a budovou Waag, ktorá je najstarším zachovaným hradným objektom mesta. Postavená bola v 15. storočí a slúžil ako mestská brána, neskôr ako cechová hala, múzeum, ale aj ako požiarna zbrojnica a divadlo. Návrat do hotela.
3. deň – raňajky, návšteva dedinky Zaanse Schans – prehliadka jedinečného skanzenu s veternými mlynmi a typickými zelenobielymi rybárskymi domčekmi, ukážka výroby syrov a typických holandských drevákov. Popoludní návrat do Amsterdamu a plavba po grachtoch, ktorými je pretkané celé mesto. Je ich viac ako 160 a križuje ich cez 1250 mostov. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách návrat do hotela.
4. deň – raňajky, návšteva oázy pokoja a kľudu v rušno meste, pôvabného dvora Begijnhof, ktorý v minulosti slúžil ako útočisko pre ženy, žijúce zbožným životom. Založili ho v 14. storočí a aj keď bola katolícka cirkev v 16. storočí zakázaná, mníšky tu naďalej pôsobili, pretože dvor bol v ich súkromnom vlastníctve. Navonok sa vzdali kaplnky, no v útrobách niekoľkých domov postavili tzv. skrytý kostol.
Návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny, transfer na letisko, odlet.

UPOZORNENIE: v prípade záujmu o vstupenky v rámci individuálneho veľna je odporúčané informovať sa v CKV cene je zahrnuté
-
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Amsterdam – Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os.,transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste ). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/3 noci. Prípadné vstupy na atrakcie, do múzeí atď. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Toskánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Srdcom Švajčiarska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Veľký okruh Gréckom
Letecky 9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
České pamiatky UNESCO
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri