Hodnotenie klientov:  7.5
Letecky

Dublin a južné Írsko letecky

ÍRSKO - Južné Írsko
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:
Ubytovanie:  5 x v hoteli

Stravovanie:  5 x kontinentálne raňajky


Dublin - Galway - Cliffs of Moher - Killarney - Blarney - Cork - Midletone - Rock of Cashel

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – prílet do Dublinu v ranných hodinách, transfer do hotela, odloženie batožiny. Prehliadka hlavného a najväčšieho írskeho mesta s vikingskou a keltskou históriou. Prehliadka mesta - budova parlamentu, radnica, štvrť Temple bar, Katedrála Christ Church, Katedrála sv. Patrika, Dublinský hrad a Trinity College. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, odchod autobusom na okruh po južnom Írsku. Návšteva zámku Malahide Castle - jeden z najstarších zámkov v Írsku dokumentujúci 800-ročnú históriu rodu Talbotovcov. Odchod do írskeho vnútrozemia. Návšteva ruín kláštora Clonmacnoise na brehoch rieky Shanon. Transfer do mesta Galway, prehliadka malebného centra mesta s úzkymi uličkami, katedrálou, zámkom Lynch a námestím Eyre. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – po raňajkách odchod z Galway, prejazd cez „mesačnú krajinu“ regiónu Burren - národný park vytvorený zo zvetraných vápencových skál a množstva kamenných megalitických hrobiek z doby kamennej. Príchod k útesom Cliffs of Moher a O Brianovej veži, kde sa z výšky vyše 200 m naskytá úchvatný výhľad na Atlantický oceán, ostrov Aran a celú oblasť Galwayského zálivu. Vo večerných hodinách príchod do mesta Killarney, ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, transfer k zámku Muckross, v národnom parku Killarney, pokračovanie k hradu Blarney so známym kameňom výrečnosti, ktorý stačí pobozkať, aby bol človek obdarený darom reči. V podvečerných hodinách príchod do Corku, prehliadka mesta, ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, odchod z hotela, cestou zastávka v Midletone so známou pálenicou whiskey Jameson, ktorú pálili mnísi v Írsku už v 6. st. Prehliadka pálenice ponúka možnosť ochutnávky tejto írskej „živej vody“, na ktorú sú Íri patrične hrdí. Návšteva hradu Rock of Cashel - jednej z najvýznamnejších architektonických pamiatok a zbierok keltskej kultúry v Európe, ktorá je spojená s mnohými legendami. Najväčšou časťou hradného komplexu je pozostatok Katedrály sv. Patrika a kruhová veža z 11. st. Vo večerných hodinách návrat do Dublinu, ubytovanie.

6. deň – v skorých ranných hodinách transfer na letisko a odlet do SR.

V cene je zahrnuté:
5 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, letecká doprava Bratislava - Dublin - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas 4-dňového okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 175 EUR/os., palivový príplatok 20 EUR, doprava v meste - miestna verejná doprava v Dubline (orientačná cena 20 EUR - platba na mieste), pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 170 EUR/5 nocí.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri