Last Minute

Česko a Rakúsko - Brehmi Dunaja a Vltavy

Trojdňový poznávací zájazd pozdĺž tokov riek Dunaj a Vltava. Bohatý program nesklame. Na začiatok urobí dojem impozantný kláštor Melk, slávny z románu Meno ruže, zážitok upevní mesto Linz, dobrá atmosféra pokračuje cestou v korunách stromov v Lipne nad Vltavou a korunu zájazdu nasadí Český Krumlov so zámkom a historickým centrom mesta, ktoré je na zozname UNESCO. Program
od 215 € 204 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 04.10. - 06.10.

    Pi - Ne 2 noci
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 215,00 € 204,25 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: , pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc),. odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 45 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 75 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 80 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR,TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Program zájazdu

3. deň 2. deň 1. deň
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, presun do oblasti Wachau, ktorá je od roku 2000 zapísaná na zozname UNESCO a dnes patrí k najnavštevovanejším oblastiam Rakúska. Prvou zastávkou je starými múrmi obohnané pokojné mesto Krems an der Donau, hlavné mesto vinárstva Dolného Rakúska - prehliadka centra mesta.  Príchod  do mestečka Melk s impozantným benediktínskym kláštorom, ktorý preslávil vo svojom románe Meno ruže -  Umberto Eco. Návšteva rozľahlého komplexu hrdo stojaceho na vysokom skalnom výbežku: nádvorie, barokový kostol, mramorová sála, knižnica považovaná za jednu z najkrajších v Rakúsku s rukopismi z 9. – 15. storočia, cisársky trakt, v ktorom je v múzeu vystavený Melkský kríž, považovaný za skvost stredovekého zlatníckeho umenia. Presun do hlavného mesta Horného Rakúska, Linzu. Staré mesto očarí významnými renesančnými stavebnými pamiatkami - rozsiahly Landhaus (krajinský parlament), Stará radnica, Mozartov dom, v ktorom skomponoval v roku 1783 „Linzer Symphonie“. Mesto je známe tiež vďaka najstrmšej železničnej trati v Európe, ktorá vedie na mestský kopec s panoramatickým výhľadom. Individuálne voľno, ubytovanie a nocľah.
Raňajky, presun do Lipna nad Vltavou, pôvodnej drevárskej obce, ktorú vybudovanie vodnej nádrže Lipno v polovici 20. storočia zmenilo na vyhľadávané rekreačné stredisko. Lanovkou alebo pešou chôdzou je možné presunúť sa k jedinečnej „Stezce v korunách stromů“, odkiaľ sa naskytá pohľad do širokého okolia, fakultatívne plavba loďou, presun do neďalekého Rožmberku nad Vltavou, k jednému z najkrajších českých hradov. Prehliadka hradu pochádzajúceho z polovice 13. storočia , tvoreného Horným a Dolným hradom, ktorý po mnohých prestavbách získal podobu novogotického sídla v anglickom štýle. V Rožmberskej sieni je možné zhliadnuť portrét Bielej pani Perchty, ktorá sa tu podľa povesti dodnes zjavje. Pokračovanie do Českého Krumlova (UNESCO), ktorého neopakovateľnú atmosféru dotvára rieka Vltava - prekrásne historické centrum, zámok s rozsiahlou záhradou, unikátnym otačavým hľadiskom, medveďou priekopou a hradnou vežou, ktorú Karel Čapek označil za "najvežovatejšiu" vež akú kedy videl. Individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah.
Raňajky, presun do mesta Třeboň, kedysi významného centra rybárstva v Čechách, prehliadka zámku spojeného s Rožmberským a Schwarzenberským rodom, námestia s meštianskymi barokovými a renesančnými domami. Pokračovanie do malebného mesta Jindřichuv Hradec, prehliadka zámku s povestnou čiernou kuchyňou, kde podľa povesti varievala Biela pani kašu pre miestnu chudobu. Kostol Nanebovztia Panny Márie, cez ktorého nádvorie prechádza 1. poludník západnej dĺžky. Návrat na Slovensko v podvečerných hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Česko

Náš bratský národ, s ktorým sme ešte donedávna zdieľali spoločný štát, sa môže pýšiť krajinou, ktorá oplýva nielen nádhernou prírodou s lesmi a riekami, ale aj historickými mestami a múzeami s jedinečnými artefaktami. Bola domovom významných panovníkov, kráľov aj hudobných skladateľov, ale je známa predovšetkým svojím osviežujúcim pivom a vynikajúcou tradičnou kuchyňou. Na našich poznávacích zájazdoch môžete objaviť zákutia hlavného mesta Prahy, preskúmať najkrajšie české hrady ako Hluboká alebo Karlštejn, romantické zámky Lednice a Valtice, Litomyšl, malebné mestá a mestečká ako Český Krumlov, Kroměříž, Kutná Hora, Karlovy Vary a mnoho ďalších krásnych lokalít. Milovníci prírodných krás si prídu na svoje pri prechádzkach v Českom Švajčiarsku, v národnom parku Šumava alebo pomedzi majestátne Adršpašské skaly.  

Rakúsko

Malá krajina s veľkým kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou, s ktorou zdieľame spoločnú minulosť ako súčasť Habsburskej monarchie, ktorá dominovala strednej Európe viac ako 600 rokov s hlavným mestom Viedňou ako centrom moci a kultúry. Ďalšími mestami,  ktoré určite stoja za návštevu je Salzburg, ktorý dal svetu Wolfganga Amadea Mozarta, Graz, Linz, Eisenstadt a mnoho ďalších. Veľkú časť Rakúska pokrývajú Alpy, a vďaka zimným športom je Rakúsko aj obľúbenou zimnou turistickou destináciou. V lete sú obľúbené alpské jazerá s okolitými malebnými mestečkami - Halstatt, Wolfgangsee, Worthersee atď. Rakúsko je aj krajinou kde vznikla najznámejšia vianočná pieseň "Tichá noc" a tradícia vianočných trhov je tu veľmi silná s orginálnou atmosférou vo veľkých ale aj tých najmenších mestečkách. Vychutnať si v Rakúsku určite odporúčame Wiener schnitzel alebo lahodnú Sacher torte.

Naši partneri