Last Minute

Zámok Franzesburg a Seegrotte

Návšteva romantického vodného zámku a podzemného jazera. Program
od 35 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 29.08. - 29.08.

    št - št 0 nocí
    • Autobusom
    • bez stravy
    cena s poplatkami za os. 35,00 €

V cene sú zahrnuté

autobusová doprava, služby sprievodcu CK, prehliadky podla programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Odporúčaný doplatok - komplexné cestovné poistenie  KOMFORT alebo poistenie PLUS, miestenka - 6 EUR/os. Nástupné miesta NR, TT - príplatok 5 EUR, BA – bez príplatku. Poznámka - pre kolektívy možnosť určenia si termínu podľa vlastného výberu, cena podľa dohody v závislosti na počte osôb. Upozornenie - pre tento zájazd nie je možné poskytnúť zľavy first minute.

Program zájazdu

Odchod v skorých raných hodinách zo Slovenska, príchod do mestečka Laxenburg, kde sa nachádza nádherný park s romantickým vodným zámkom Franzesburg, obľúbeným miestom Sissi a cisára Františka Jozefa. Prehliadka parku, jazda turistickým vláčikom k vodnej priekope, prejazd kompou a prehliadka nádherného zámku. V poobedňajších hodinách presun k podzemnému jazeru Seegrotte. Obľúbená turistická atrakcia s labyrintom chodieb, kvapľových hál a plavbou po jazere.    
Miesto a čas odchodu autokaru :
06:30 Nitra – nová budova TURANCAR, Bratislavská 29 07:15 Trnava – parkovisko pri Železničnej stanici 08:00 Bratislava – Mlynské Nivy, nástupište č. 11
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Rakúsko

Malá krajina s veľkým kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou, s ktorou zdieľame spoločnú minulosť ako súčasť Habsburskej monarchie, ktorá dominovala strednej Európe viac ako 600 rokov s hlavným mestom Viedňou ako centrom moci a kultúry. Ďalšími mestami,  ktoré určite stoja za návštevu je Salzburg, ktorý dal svetu Wolfganga Amadea Mozarta, Graz, Linz, Eisenstadt a mnoho ďalších. Veľkú časť Rakúska pokrývajú Alpy, a vďaka zimným športom je Rakúsko aj obľúbenou zimnou turistickou destináciou. V lete sú obľúbené alpské jazerá s okolitými malebnými mestečkami - Halstatt, Wolfgangsee, Worthersee atď. Rakúsko je aj krajinou kde vznikla najznámejšia vianočná pieseň "Tichá noc" a tradícia vianočných trhov je tu veľmi silná s orginálnou atmosférou vo veľkých ale aj tých najmenších mestečkách. Vychutnať si v Rakúsku určite odporúčame Wiener schnitzel alebo lahodnú Sacher torte.

Naši partneri