Last Minute

Jordánsko letecky

Kúzelná krajina na brehu Mŕtveho mora s úžasnými archeologickými náleziskami, bohatou kultúrou a farebnými scenériami. Objavte krásy Jordánska na leteckej poznávačke s Turancarom. Program
od 1 540 € 1 421 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 16.10. - 20.10.

    St - Ne 4 noci
    • VIE
    • polpenzia
    cena s poplatkami za os. 1 540,00 € 1 420,50 €

V cene sú zahrnuté

3x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, 1x ubytovanie v kempe v púšti, letecká doprava Viedeň - Ammán - Viedeň, 1x príručná batožina 10 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 240 EUR/os., vstupy do pamiatok a víza 105 EUR/os., prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča 50 EUR/os. (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poisteniealebo poistenie PLUS. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/4 noci. Upozornenie: na vstup do Jordánska je potrebný cestovný pas platný min. 6 mesiacov od vstupu do krajiny a víza (občania SR). Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

4. deň 5. deň 3. deň 2. deň 1. deň
 Prílet do Ammánu, ubytovanie v hlavnom meste Jordánska.
Raňajky, začiatok dňa na jednom z najvyšších vrchov Jabal Al Qual‘a v centre Ammánu, kde sa pýši ammánska citadela, ktorá ponúka magický pohľad na celé mesto. V areáli sa nachádzajú pozostatky  Heraklovho chrámu, ktoré dodnes ohromujú svojou veľkosťou. Dedičstvo ranných islamských dejín pripomína komplex Umajjovského paláca. Historickú atmosféru doplnia potulky starým mestom a uličkami s tradičnými trhmi, nazývanými „Al-Balad“. Presun do mesta Jerash, ktorého rímske pamiatky patria po Ríme k najrozsiahlejším a najzachovalejším na svete. Predpokladá sa, že odkrytých je len približne 10 percent pôvodného antického mesta. Hadriánov oblúk, pretekárska aréna Hipodróm, Južná brána a divadlo s kapacitou 5000 miest, kolonádová ulica, či Diov chrám. Presun do hotela, večera a ubytovanie.
Raňajky, návšteva jedného z najfascinujúcejších miest sveta, ktoré je zaradené medzi jeho Sedem divov. Začiatok v kaňone Petra Seeq, presun pešo alebo na koni (voliteľné), ktorý ústí pri samotnej Pokladnici „Al Khazneh“ – monumente vyhĺbenému do červenej hory arabskými Nabatejcami pred viac ako 2000 rokmi. Monumentálne mesto Petra bolo objavené pred viac ako 200 rokmi. Napriek tomu sa archeológom dodnes podarilo odhaliť len asi 15 percent z celého územia. Obed. Pokračovanie do najpôsobivejšej púšte sveta, Wadi Rum. Nezabudnuteľné púštne safari plné pestrofarebných kaňonov, pieskovcových hôr a pieskových dún. Možnosť zažiť beduínsky život, jazdu na ťavách a západ slnka nad púšťou. Večera a ubytovanie.
Raňajky, začiatok dňa na hore Mt. Nebo s výhľadom na údolie Jordánu, kopce Jeruzalema a Mŕtve more. Miesto, odkiaľ Mojžiš pozeral na Jordánsko ako na zasľúbenú zem. Pokračovanie do Madaby,  ktorej slávne byzantské mozaiky sú známe po celom svete. Nachádzajú sa na mnohých domoch a kostoloch. Najznámejšou je mozaiková mapa Svätej zeme, pochádzajúca zo 6. storočia n. l. Presun k Mŕtvemu moru, ktorého mimoriadne slaná voda a liečivé bahno blahodarne vplývajú na telo a nevšedné kúpanie v ňom je zážitkom na celý život. Návrat do Ammánu, večera a ubytovanie.
Raňajky, odlet z Ammánu.
Zmena programu vyhradená.
Naši partneri