Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Maďarsko - krajina kúpeľov a vína

Autobusom
cena za osobu od
170 €
8.7
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Spoznávať susedné krajiny nikdy nie je zlý nápad, najmä keď ponúkajú relax a uvoľnenie. Nové miesta a mestá, ochutnávka najlepších vín a oddych počas plavby loďou, či blahodarné kúpanie v termálnej vode.


Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky


Herend - Vesprém - Tihany - Badacsony - Keszthely - Hévíz - Sárvár - Győr


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
autobusová
Program zájazdu
-

1.deň – odchod v ranných hodinách, transfer do mestečka Herend, ktoré preslávila miestna manufaktúra založená v roku 1826, špecializujúca sa  na výrobu luxusného, ručne maľovaného porcelánu, návšteva múzea spojená s ukážkou výroby. Po prehliadke presun do „mesta kráľovien“- Vesprému, ktoré bolo podľa legendy postavené na siedmych pahorkoch, prehliadka historického centra mesta. Pokračovanie do malebnej dedinky Tihany, preslávenej levanduľovými poliami a jedinečnou atmosférou, ležiacej na brehu Balatonu. Návšteva opátstva, ktoré sa nachádza na malom vŕšku, odkiaľ sa ponúka nádherný výhľad na okolie. Transfer do jednej z najstarších a najznámejších historických vinárskych oblastí Maďarska – Badacsony. Návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou vína. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, plavba výletnou loďou po najväčšom sladkovodnom jazere v strednej Európe, ktoré je často označované aj ako maďarské more. Jazero je posledným zvyškom mora z treťohôr - Thetys.  Pokračovanie do mesta Keszthely, ku kaštieľu Helikon rodiny Festeticsovcov, ktorý patrí medzi najkrajšie stavby Maďarska. Súčasťou zámockého múzea sú interiéry s dobovým nábytkom, zbierka najcennejších maďarských zbraní, zámocká knižnica, ktorá predstavuje nielen najcennejšiu hodnotu zámku, ale je  s takmer 100 tisíc exemplármi kníh jedinou originálnou zachovanou aristokratickou súkromnou knižnicou v Maďarsku. Popoludní možnosť kúpania a relaxu v kúpeľnom mestečku Hévíz v jazere s termálnou liečivou vodou vhodnou na celoročné kúpanie. Hévíz je najväčším biologicky aktívnym prírodnám jazerom s liečivou termálnou vodou na svete. Je obklopené 50 hektárovým lesom, ktorý zaručuje nezvyčajnú a jedinečnú mikroklímu prostredia. Teplota vody jazera je výsledkom zmiešania studených a teplých  prameňov vyvierajúcich z hĺbky zeme. Večer návšteva vínnej pivnice s ochutnávkou vína. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, transfer do mestečka Sárvár, ktoré sa stalo v rok 2004 členom asociácie Royal Spas of Europe (Kráľovské kúpele Európy). Medzi členov tohto spolku môžu byť prijaté výlučne mestá, ktoré môžu dôveryhodne doložiť úzku kráľovskú väzbu a prevádzkujú kúpele a ubytovacie zariadenia na mimoriadne vysokej úrovni.  Možnosť kúpania v liečivých a wellness kúpeľoch. Presun do historického mesta Győr, ležiaceho na polceste medzi Budapešťou a Viedňou, s nádherným barokovým námestím. Prehliadka historického centra s biskupským hradom, benediktínskym kostolom, či radnicou, ktorá je symbolom mesta. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté
-
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky:  pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie  KOMFORT 3,90 UR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň),  orientačná cena vstupov 75 EUR/os. (platba na mieste miestnou menou). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 80 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 75 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať
Naši partneri