Hodnotenie klientov:  8.7
Autobusom

Maďarsko - krajina kúpeľov a vína

MAĎARSKO - Villany
Rýchly popis:

Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky


Herend - Vesprém - Tihany - Villány - Harkány - Drávaszabolcs - Pécs - Helikon - Sárvár

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod v ranných hodinách, transfer do mestečka Herend, ktoré preslávila miestna manufaktúra na výrobu porcelánu, návšteva múzea spojená s ukážkou výroby. Presun do „mesta kráľovien“- Vesprému, prehliadka centra mesta. Pokračovanie do malebnej dedinky Tihany, preslávenej levanduľovými poliami a jedinečnou atmosférou, ležiacej na brehu Balatonu. Transfer do vinárskej oblasti Villány. Návšteva vínnych pivníc spojená s ochutnávkou vína. Ubytovanie v Harkány s jedinečnými sírovými kúpeľmi.

2. deň – raňajky, presun do neďalekého Drávaszabolcs, plavba loďou po Dráve, pokračovanie do mesta Pécs, patriaceho medzi najkrajšie mestá Maďarska, kde dodnes cítiť vplyv rôznych kultúr a národov - zvyšky mesta z čias raného kresťanstva, turecká mešita, minaret a mauzóleum, bulharské domčeky v úzkych uličkách na úbočiach Havihegy, či secesné paláce a meštianske domy. Popoludní možnosť kúpania a relaxu v kúpeľnom mestečku Harkány. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, transfer k Balatonu, ku kaštieľu Helikon rodiny Festeticsovcov, ktorý patrí medzi najkrajšie stavby Maďarska. Pokračovanie do mestečka Sárvár, možnosť kúpania v liečivých a wellness kúpeľoch. Návšteva hradu rodiny Nádasdyovcov. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v hoteli s raňajkami, ochutnávka vína, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/ os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 40 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 45 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri