Last Minute

Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj

Na návštevníkov čakajú slávne rozľahlé vinice na slovensko-maďarskej hranici, spoznajú „Atény na brehu Bodrogu“, prejdú sa chodbami hradu kráľovien, preskúmajú podzemné siene jaskyne, pocítia liečivé účinky termálnych prameňov a dokonca nazrú aj do Údolia krásnych žien. Program
od 235 € 210 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 27.09. - 29.09.

    Pi - Ne 2 noci
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 235,00 € 210,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS,  orientačná cena vstupov 55 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 80 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 70 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, PN - 15 EUR, TN, DUB, NM - 20 EUR, PB, ZA - 25 EUR.

Program zájazdu

3. deň 1. deň 2. deň
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, zastávka v palócskej dedinke Hollókő. Živý skanzen so svojou tradičnou výstavbou, ktorá sa zachovala dodnes, je vôbec celosvetovo prvou dedinou zapísanou do zoznamu UNESCO. V niektorých domoch sú výrobné dielne, v iných sú vystavené predmety ľudovej kultúry a tradičných remesiel, ako sú hrnčiarstvo, tkáčstvo či prútikárstvo. Obec je považovaná za najkrajšiu dedinu Maďarska a klenot ľudovej architektúry. Presun do mesta Sárospatak, označovaného aj ako Atény na brehu Bodrogu. Prehliadka renesančného Rákocziho hradu s Červenou vežou, ktorá návštevníkov zoznamuje s aristokratickým spôsobom života 16. a 17. storočia. Zaujímavá je zbierka zbraní a renesančné lapidárium. Popoludní presun do centra Tokajskej vinohradníckej oblasti, mesta Tokaj, na sútoku riek Tisa a Bodrog. Prehliadka mestečka a návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou tokajského vína označovaného ako „víno kráľov a kráľ vín“. Ubytovanie a nocľah. 
Po raňajkách návšteva kvapľovej jaskyne Baradla v národnom parku Aggtelek, ktorá je najdlhším a najbohatším kamenným systémom v celom Maďarsku. Systém je prepojený s jaskyňou Domica na slovenskej strane. Jaskyňa je zapísaná v zozname UNESCO. Chodby jaskyne sú zdobené jedinečnými kvapľovými formáciami pestrých farieb a tvarov. Prehliadka historického centra mesta Miškovec, prechádzka Alžbetiným námestím s kvetnými hodinami, Mostom zaľúbencov a Széchényiho ulicou s množstvom historických stavieb z 19. storočia. Popoludní návšteva unikátnych jaskynných kúpeľov Miskolctapolca, známymi už od 16. st. svojimi terapeutickými účinkami. Možnosť kúpania vo vápencových jaskynných chodbách, ktoré vznikli prirodzenou činnosťou termálnej vody. Ubytovanie a nocľah.
Raňajky, presun do metropoly severného Maďarska, historického mesta Eger. Prehliadka centra – námestie Dobó, hrad, bazilika, ktorá je jedinou klasicistickou stavbou v meste a druhým najväčším kostolom v Maďarsku a minaret, ktorý je najväčším a najsevernejším minaretom v Európe. Popoludní návšteva vinární a reštaurácií v Údolí krásnych žien, s možnosťou ochutnať aj legendárne víno  Egri Bikavér  (býčia krv), ktoré sa vyrába ako cuveé z minimálne troch odrôd hrozna. Presun do Gödöllö, návšteva  Kráľovského zámku,  prezývaného tiež Sissin zámok, ktorý  je svojou rozlohou 17 000 m2 s parkom s rozlohou 29 hektárov najväčším barokovým zámkom v Maďarsku. V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, návrat v neskorších večerných hodinách
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Tokaj

Informácie o krajine a stredisku

Maďarsko

Náš južný sused, s ktorým sme kedysi boli súčasťou Rakúsko-Uhorska, jedného z najväčších európskych impérií. Krajina klobás, kúpeľov a vína je rodiskom najväčšieho iluzionistu v dejinách, Harryho Houdiniho, ale aj štát s tretím najväčším parlamentom a druhým najstarším metrom v Európe. Maďarsko ponúka množstvo miest na bádanie aj oddych a pritom je tak blízko! Objavte s nami čaro Budapešti, ochutnajte vynikajúce maďarské klobásy v Békešskej Čabe, tokajské vína v unikátnom regióne Tokaj a vyskúšajte aj liečivé termálne kúpele v Hévíze alebo Sárváre. Originálnym zážitkom je aj predstavenie jazdeckého umenia, ktorým boli v maďarskej puste známi pastieri dobytka.

Naši partneri