Hodnotenie klientov:  9.6
Letecky

Maroko - kráľovské mestá a magická púšť letecky

Rýchly popis:

Maroko objavuje čoraz viac turistov a dôvod je jasný. Je to prekrásna krajina dýchajúca históriou a kultúrou. My si prejdeme počas poznávacieho zájazdu Casablancu ako centrum obchodného života v krajine s maurskou architektúrou, hlavné mesto Rabat, kde sa nachádzajú hradby a záhrady kráľovského paláca, zdoláme pohorie Severný Atlas a prejdeme do vnútrozemia s dychberúcimi scenériami. Nevynecháme ani Erfoud, El Kelaa, či Marrakéš. Kráľovské mestá a magickú púšť budete mať s Turancarom zvládnuté na jednotku.


Ubytovanie: 7x ubytovanie

Stravovanie: 7x polpenzia


Casablanca - Rabat - Fez - Erfoud - Merzouga - kaňon Todra - El Kelaa - Ouarzazate - Aït Ben Haddou - Tizi n’Tichka  - Marrakéš - Agadir


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň  - prílet do Agadiru, transfer do hotela, ubytovanie a večera.

2. deň  - raňajky, odchod do obchodného centra Maroka, ktorým je mesto na pobreží Atlantického oceánu – Casablanca. Založili ho Francúzi a dnes je jeho architektúra zmesou moderného, art deco a tradičného maurského štýlu. Návšteva centrálneho trhu, impozantná mešita Hassana II., ktorá je najväčšou mešitou na africkom kontinente a veľkosťou prevyšuje aj Katedrálu sv. Petra vo Vatikáne. Zastávka na pláži La Corniche. Ubytovanie, večera.

3. deň – raňajky. Presun do hlavného mesta Maroka Rabatu. Možnosť vidieť hradby kráľovského paláca, ako aj priestranné a nádherné záhrady. Prehliadka mauzólea Mohameda V. a pozostatky veže Hassana II. Presun do najstaršieho a najvýznamnejšieho zo štyroch kráľovských miest Maroka, Fezu, ktorého Medina – historické centrum, je zaradené na zoznam UNESCO. Nahliadnutie do garbiarskych jám, ktoré sa rozkladajú priamo v centre na ploche viac ako 4 hektáre. Garbiarstvo má v meste bohatú tradíciu už viac ako dvanásť storočí. Zastávka v Madrase Attarine, ktorá ako mnoho iných madras slúžila na vzdelávanie mladých islamských chlapcov. Madrasa zaujme hlavne svojím prepracovaným zdobením. Ubytovanie, večera.

4. deň – raňajky, prechod cez pohorie Stredný Atlas do vnútrozemia – cesta lemovaná úrodnými údoliami a cédrovými lesmi, až po drsné skalnaté scenérie. Oblasť obývaná nomádskymi pastiermi. Príchod do mesta Erfoud, ktoré si dodnes zachováva ráz skutočného arabského mesta s autentickým trhom a nádhernou okolitou krajinou plnou oáz a dún. Presun do dedinky Merzouga, v ktorej blízkosti sa nachádza jedno z najznámejších púštnych morí alebo dunových polí – Erg Chebbi. Jazda na koráboch púšte, tradičný mätový čaj a jeden z najkrajších západov slnka. Ubytovanie, večera.

5. deň –  pôsobivý východ slnka, plný meniacich sa farieb pieskových dún a hry tieňov, raňajky. Návrat do Erfoudu, odchod ku kaňonu Todra, cestou lemovanou oázami a početnými kasbami, opevnenými hradmi a citadelami so štvorcovým pôdorysom bez vonkajších okien, až do mesta Ouarzazate.  Zastávka v  El Kelaa, známom najmä vďaka festivalu ruží, ktorý sa tu každoročne organizuje. Ubytovanie a večera.

6. deň – raňajky, Ouarzazate bolo kedysi križovatkou pre afrických obchodníkov snažiacich dostať sa do severných miest Maroka a Európy, návšteva neďalekej berberskej dediny Aït Ben Haddou, ktorá je dnes zapísaná na zozname UNESCO a natáčalo sa v nej niekoľko filmov, prehliadka exteriérov filmového štúdia. Cesta pohorím Atlas, zastávka vo výške 2260 m n. m.  v priesmyku Tizi n’Tichka s panoramatickým výhľadom. Príchod do Marrakéša, ubytovanie, večera.

7. deň – raňajky, celodenná prehliadka „Červeného mesta“ s pulzujúcim námestím Džáma Al Fna, mešitou Koutoubia, palácom Bahia a rôznorodými trhmi a trhoviskami, ktoré pohltia každého návštevníka fascinujúcou farebnosťou a jedinečnou atmosférou. Odchod do Agadiru, ubytovanie, večera.

8. deň – raňajky, podľa časových možností prehliadka Agadiru, mesta večnej jari. Odlet z Agadiru.

V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie 4* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň - Agadir - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi. 
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 225 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča cca 80 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 285 EUR/8 nocí. Upozornenie: na vstup do Maroka je potrebný cestovný pas platný min. 6 mesiacov od vstupu do krajiny (občania SR).
# Stiahnuť
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento