Hodnotenie klientov:  9.6
Letecky

Maroko - kráľovské mestá a magická púšť letecky

MAROKO - Severné Maroko
Rýchly popis:
Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – odlet do Marrakéša, ubytovanie v hoteli, individuálne voľno, večera.

2. deň – raňajky, cesta pohorím Atlas, zastávka vo výške 2260 m n. m.  v priesmyku Tizi n’Tichka s panoramatickým výhľadom. V popoludňajších hodinách príchod na úpätie Vysokého Atlasu do berberskej dediny Aït Ben Haddou, ktorá je dnes zapísaná na zozname UNESCO a natáčalo sa v nej niekoľko filmov, prehliadka exteriérov filmového štúdia. Návšteva opevneného berberského domu Taourirt Kasbah, v ktorom žil paša so svojimi ženami a konkubínami. Ubytovanie a večera v Ouarzazate.

3. deň – raňajky, presun do púštneho mesta Erfoud. Krátka zastávka a prechádzka úžinou Todra s možnosťou vidieť historické zavlažovacie systémy. Ubytovanie. Fakultatívne výlet terénnym autom do púšte a krátka púť na spôsob karavány k západu slnka na ťavách. Ubytovanie a večera.

4. deň – raňajky, pokračovanie do mesta Meknes. Cesta ponúkajúca nádherné výhľady na rozmanitú krajinu Maroka - púštna krajina a oázy, veľkolepá horská scenéria, ale aj úrodné roviny pri meste Middelt. Prechod cez Stredný Atlas s cédrovými a borovicovými lesmi, kde žijú opičky druhu Makak Magot. Po príchode do kráľovského mesta Meknes prechádzka uličkami v starom meste - medine, okolo kráľovského paláca, popri vodnej nádrži a obdivuhodných masívnych pozostatkoch stredovekých stajní. Ubytovanie, večera.

5. deň – raňajky, návšteva manufaktúry na výrobu tradičných svetoznámych berberských a kelim kobercov s ukážkami ich výroby. Presun do hlavného mesta Maroka Rabatu. Možnosť vidieť hradby kráľovského paláca, ako aj priestranné a nádherné záhrady. Prehliadka mauzólea Mohameda V. a pozostatky veže Hassana II. Zastávka v Kasba Oudaya s výhľadom na Atlantik. Neskoro popoludní odchod pozdĺž atlantického pobrežia do Casablancy. Ubytovanie a večera.

6. deň – raňajky, prehliadka mesta Casablanca. Impozantná mešita Hassana II., ktorá je najväčšou mešitou na africkom kontinente, návšteva budovy starého súdu s interiérom v štýle španielsko-maurskej architektúry. Pokračovanie okružnou jazdou mestom. Popoludní presun popri pobreží Atlantického oceánu meniacou sa marockou krajinou až do Marrakéša. Po príchode do Marrakéša možnosť zúčastniť sa fakultatívneho  výletu nočným Marrakéšom spojeným s prehliadkou mesta na koči a návštevou jedinečného večerného námestia Jemaa El Fna, kde vystupujú umelci a akrobati iba v noci. Ubytovanie a večera v Marrakéši.

7. deň – raňajky, celodenná prehliadka Marrakéša. Mešita Kutubíji, brána Bab Agnaou, prechádzka labyrintom mediny a Židovskou štvrťou Melah. Zastávka v berberskej „lekárni“ (starý obchod s tradičným berberským korením, liekmi a poctivým arganovým olejom). Individuálne voľno alebo nákupy u klenotníka, predavača korenín, kobercov, či kožených odevov a suvenírov. Návrat do hotela, večera. Fakultatívne folklórne predstavenie s berberskou koňskou šou.

8. deň – raňajky, transfer na letisko, odlet do Viedne.

V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň - Marakéš - Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu, vstupy do vybraných pamiatok.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 275 EUR/os., Covid príplatok 25 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 165 EUR/7 nocí, fakultatívne výlety a obedy (platba na mieste). Upozornenie: do Maroka je potrebný cestovný pas platný min. 6 mesiacov po návrate.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri