Last Minute

Legoland a ZOO Hellabrunn

Tri dni nabité zážitkami, dojmami, s garanciou spokojnosti a milých spomienok. Úvod v barokovom zámku Hellbrunn v náručí Álp neďaleko Salzburgu,  pokračovanie do kráľovstva stavebnice LEGO, na odvážnych čaká detská pirátska bitka s vodnými delami a zájazd je ukončený návštevou rozľahlej zoologickej záhrady pri Mníchove. Program
od 280 € 195 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 26.07. - 28.07.

    Pi - Ne 2 noci
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 280,00 € 195,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky:  pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 90 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 120 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Program zájazdu

3. deň 2. deň 1. deň
Odchod v skorých ranných hodinách zo Slovenska, transfer do Rakúska. Prehliadka zámku Hellbrunn, neďaleko Salzburgu, ktorý je preslávený svojím rozľahlým parkom, tajomnými jaskyňami. Najväčšia z nich, Neptúnova má veľkolepú vstupnú bránu so strážcom v podobe morského koníka, jazierkami s dvesto figurínami, ktoré sú poháňané vodnými turbínami, čím vytvárajú špeciálne divadelné predstavenie a nekonečné množstvo fontán. Počas celej návštevy však musíte byť v strehu, na zámku aj v záhradách prekvapí návštevníkov niekoľko vodných trikov, ktoré robia z prehliadky jednu veľkú zábavu. Klenotom je aj Mesačný zámok postavený v roku 1615. Pokračovanie v ceste do Nemecka. Vo večerných hodinách ubytovanie a nocľah.
Po raňajkách odchod do LEGOLANDU, ktorý bol otvorený v roku 2002, v nemeckom mestečku Günzburg, zaberá plochu 130 000 m2 na polceste medzi Mníchovom a Stuttgartom. Celý park je určený predovšetkým deťom a rodinám s deťmi. Celodenná zábava vo forme viac ako 40 atrakcií. Farebný lego svet je postavený z viac ako 50 miliónov lego kociek. Deti budú mať možnosť zažiť pirátsku bitku s vodnými delami (odporúčame vziať si so sebou pršiplášte), expedíciu pralesom na člne s pádom do vodopádu, preteky na monster trakoch, či na húsenkových dráhach, jazdu na umelom koníku na rytierskom turnaji či autom po safari parku, kolotoče, legovláčik, autoškolu na elektroautíčkách. Dominantou  parku je miniatúrne lego mestečko Lego Miniland, kde sa nachádzajú miniatúry známych budov, či miest, napr. mníchovské letisko, berlínsky parlament, hamburgský prístav a najväčšia stavba z Lega - Alianz Aréna pri Mníchove. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.
Raňajky, odchod do Mníchova a prehliadka zoologickej záhrady Hellabrunn - prvej geo-zoo na svete. Leží na pravej strane rieky Isar na ploche 36 hektárov, kde zvieratá žijú v prírodnej rezervácii. Vďaka rozsiahlemu množstvu priekop a prírodnej krajinnej úprave si návštevník môže vychutnať nádherný a ničím nerušený pohľad na zvieratá, ktorý je možný zažiť len na safari. Pozriete si starý dom pre slonov z roku 1914, Draculovu vilu s netopiermi, akvárium piraní, Polarium s ľadovými medveďmi, korytnačí dom, dom nosorožcov a mnohé ďalšie zvieratá a atrakcie pre deti i dospelých. V poobedňajších hodinách spiatočný transfer na Slovensko, príchod vo večerných hodinách
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Bavorsko

Informácie o krajine a stredisku

Nemecko

Najľudnatejšia krajina Európskej únie, vznikol tu prvý časopis už v 17. storočí, prvý raz tu bolo zavedené striedanie času za 1. svetovej vojny, hlavné mesto má viac mostov než Benátky a pivo sa do niektorých barov dopravuje pivným potrubím. Tieto, ale aj rôzne ďalšie zaujímavosti sa dozvedia všetci, ktorí s nami zavítajú do Nemecka. Objavovať s nami môžu mestá ako Mníchov, Drážďany alebo Berlín, severské mestá Hanzy - stredovekej obchodnej a trhovej aliancie združujúcej cechy pozdĺž Severného a Baltského mora, romantické bavorské zámky uprostred nemeckých Álp, ktoré boli inšpiráciou pre mnnoho disneyovských rozprávok, splaviť s nami môžete rieku Rýn a započúvať sa do mysteriózneho spevu bájnej Lorelei, v údolí rieky Mosel ochutnať svetoznáme rýnske rizlingy a deti sa zase zabavia v originálnom Legolande.

Rakúsko

Malá krajina s veľkým kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou, s ktorou zdieľame spoločnú minulosť ako súčasť Habsburskej monarchie, ktorá dominovala strednej Európe viac ako 600 rokov s hlavným mestom Viedňou ako centrom moci a kultúry. Ďalšími mestami,  ktoré určite stoja za návštevu je Salzburg, ktorý dal svetu Wolfganga Amadea Mozarta, Graz, Linz, Eisenstadt a mnoho ďalších. Veľkú časť Rakúska pokrývajú Alpy, a vďaka zimným športom je Rakúsko aj obľúbenou zimnou turistickou destináciou. V lete sú obľúbené alpské jazerá s okolitými malebnými mestečkami - Halstatt, Wolfgangsee, Worthersee atď. Rakúsko je aj krajinou kde vznikla najznámejšia vianočná pieseň "Tichá noc" a tradícia vianočných trhov je tu veľmi silná s orginálnou atmosférou vo veľkých ale aj tých najmenších mestečkách. Vychutnať si v Rakúsku určite odporúčame Wiener schnitzel alebo lahodnú Sacher torte.

Naši partneri