Last Minute

Lisabon letecky

Lisabon je plný historických budov, romantických uličiek a úžasnej atmosféry. Uvidíte historickú štvrť Alfama, hrad sv. Juraja, štvrť Ajuda, palác a botanickú záhradu, štvrť Belém, 45 metrov vysoký výťah, či katedrálu Sé. Program
od 955 € 882 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 26.09. - 29.09.

    št - Ne 3 noci
    • VIE
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 955,00 € 881,50 €

V cene sú zahrnuté

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Lisabon – Viedeň, 1x príručná batožina 10 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 215 EUR/3 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu. 

Program zájazdu

3. deň 4. deň 2. deň 1. deň
Prílet do Lisabonu, hlavného mesta Portugalska. Prechádzka malebnými historickými štvrťami AlfamaMouraria s typickou maurskou architektúrou. Ich základný pôdorys jej ale dali Rimania. Spleťou úzkych malých uličiek chceli vytvoriť akési bludisko, na zmätenie nepriateľa. Dnes dýchajú neopakovateľnou atmosférou susedského života starého a pomaly miznúceho Lisabonu. Jazda typickou portugalskou električkou, ktorá je jedným zo symbolov mesta, ku hradu sv. Juraja, týčiaceho sa nad mestom s veľkolepým panoramatickým výhľadom. S hradom je okrem iného spojený hrdinský čin rytiera Martima Moniza, ktorý sa počas jeho dobývania v 2. križiackej výprave statočne hodil do zatvárajúcej sa hradnej brány a umožnil tak ostatným bojovníkom vniknúť do hradu a dobyť ho. Ubytovanie a nocľah.
Raňajky, prechádzka štvrťou Ajuda s rovnomenným palácom a botanickou záhradou. Klasicistický palác bol počas 19. storočia oficiálnym sídlom kráľovskej rodiny. Presun do slávnej štvrte Belém s najvýznamnejšími pamiatkami mesta zaradenými do zoznamu UNESCO – Kláštor hieronymitov s náhrobkom moreplavca Vasca da Gamu, ktorý tu strávil svoju poslednú noc pred plavbou do Indie. Veža Belém, ako je hovorovo označovaná Veža sv. Vincenta, ktorá patrí k najfotografovanejším miestam Lisabonu. V minulosti bola vnímaná ako symbol objavovania nových území, keďže sa ako posledná lúčila a zároveň ako prvá vítala portugalských moreplavcov na ich výpravách. Pamätník moreplavcov Padrāo dos Descobrimentos odkazujúci na zrod portugalskej zámorskej veľmoci. Prejazd cez ikonický most 25. apríla, panoramatická vyhliadka na podvečerný Lisabon od sochy Kráľa Krista, obdoby slávnejšej sochy Krista Vykupiteľa v Rio de Janeiro. Návrat do hotela, nocľah. Fakultatívne návšteva predstavenia portugalského hudobného žánru fado.
Raňajky, začiatok prehliadky na námestí Rossio, presun do štvrte Baixa, možnosť vyviezť sa výťahom Santa Justa. Výťah je známy aj pod menom Carmo, má 45 metrov a každé poschodie je zdobené iným spôsobom v neogotickom štýle. Pokračovanie až po námestie Praça do Comércio, ktorého vchod tvorí Víťazný oblúk s vyhliadkou. Možnosť nákupov na miestnom trhovisku Mercado da Ribeira, ktoré je rajom pre milovníkov dobrého jedla. Návrat do hotela. Fakultatívne prechádzka nočnou bohémskou štvrťou Bairro Alto a jej okolia.
Raňajky, prechádzka štvrťou Bairro Alto s vyhliadkami na historické centrum Lisabonu. Individuálne voľno. Návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko, odlet.
Zmena programu vyhradená.
Naši partneri