Last Minute

Predvianočný Záhreb

Kto má chuť na zmenu od adventných trhov v najväčších metropolách, nemal by si nechať ujsť práve Záhreb. Mesto sa v decembri mení na centrum predvianočnej nálady vďaka výzdobe, hudbe, svetielkam a dobrému jedlu. Program
od 170 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

 • 30.11. - 01.12.

  So - Ne 1 noc
  • Autobusom
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 170,00 €
 • 14.12. - 15.12.

  So - Ne 1 noc
  • Autobusom
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 170,00 €

V cene sú zahrnuté

 doprava luxusným autokarom, 1 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 45 EUR/1 noc, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 80 EUR. Vstupy cca 20 EUR (platba na mieste). Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, PN - 11 EUR, TN, NM, ZH - 14 EUR, BB, ZV - 16 EUR. Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy.

Program zájazdu

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do Záhrebu v dopoludňajších hodinách. Prehliadka hlavného mesta Chorvátska - Katedrála Nanebovstúpenia Panny Márie, zaradená medzi 100 najkrajších stavieb sveta, námestie sv. Marka s kostolom z 13. storočia, veža Lotrščák. Možnosť návštevy nevšedných múzeí ako Múzeum stroskotaných vzťahov alebo Múzeum ilúzií. Podvečerná návšteva vianočných trhov, ktoré získali v rokoch 2016, 2017 a 2018 titul najkrajších trhov v Európe. Ubytovanie a nocľah.
Raňajky, presun k najkrajšiemu hradu Chorvátska, hradu Trakoščan, ktorého história siaha až do 13. storočia. Prehliadka zámku a pokračovanie do mesta Varaždin. Zastávka s prehliadkou historického centra mesta a individuálnym voľnom. Odchod na Slovensko. Príchod vo večerných hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Chorvátsko

Chorvátsko pozná mnoho Slovákov vďaka letným dovolenkám, no táto balkánska krajina v sebe ukrýva omnoho viac, než len pobrežie Jadranského mora. Práve poznávacie zájazdy sú ideálnou možnosťou tieto nádherné miesta objaviť. Táto pobrežná krajina má viac ako 1100 ostrovov a ostrovčekov, no obývaných je z nich len okolo 50. Obľúbené je hlavné mesto Záhreb, v ktorom sa každoročne konajú jedny z najkrajších vianočných trhov v Európe, perla Jadranu Dubrovník ale aj množstvo ďalších malebných mestečiek ako sú Trogir, Zadar alebo Šibenik. Čoraz väčšej obľube sa tešia aj chorvátske národné parky plné nádherných scenérií, napríklad Plitvice, ale ale aj národné parky Krka, Una alebo Ostrožac. Odporúčame vyskúšať aj miestnu kuchyňu, ktorá je výbornou kombináciou talianskej, stredomorskej a balkánskej kuchyne so skvelou šunkou pršut, morskými plodmi, paški syrom a v neposlednom rade výbornými vínami alebo tvrdou pálenkou rakijou.

Naši partneri