Hodnotenie klientov:  8
Letecky

Andalúzia s pobytom pri mori

ŠPANIELSKO - Andalúzia
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:
Ubytovanie: 7 x v hoteli

Stravovanie: 7 x polpenzia


Malaga - Ronda - Pueblos Blancos - Gibraltar - Cádiz - Jeréz de la Frontera - Sevilla - Córdoba - Granada

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – odlet z Bratislavy do Malagy, transfer do hotela, ubytovanie, večera.

2. deň – raňajky, transfer do Malagy, prehliadka preslávenej promenády mesta, ktorá pripomína subtropickú záhradu, historického centra mesta s dominantou katedrály La Manquita, spleť uličiek s pestrou ponukou barov, návšteva múzea Pabla Picassa, ochutnávka presláveného vína Málaga v niektorej z miestnych vínnych pivníc. Návrat do hotela, oddych na pláži, čas na kúpanie, večera, nocľah.

3. deň – raňajky, prejazd pohorím Sierra de Ronda do mestečka Ronda, kolísky corridy a mesta Hemingwaya, kaňon Tajo, býčia aréna a múzeum corridy. Pokračovanie cestou bielych dedín „Pueblos Blancos“ a návšteva britskej kolónie Gibraltaru – najjužnejšieho miesta európskeho kontinentu, vyhliadka z gibraltarskej skaly na prieliv oddeľujúci európsky kontinent od afrického. Ubytovanie v hoteli, večera.

4. deň – raňajky, prehliadka Cádizu, najstaršieho európskeho mesta založeného roku 1100 pred. n. l. Feničanmi s krásnymi barokovými kostolmi, malebnými fasádami domov s typickými ozdobnými balkónmi, veža Tavira, katedrála. Pokračovanie do mesta Jérez de la Frontera, presláveného typickým sherry a slávnou španielskou jazdeckou školou, ubytovanie v okolí Sevilly, večera.

5. deň – raňajky, presun do Sevilly, hlavného mesta Andalúzie. Prehliadka rozprávkového kráľovského Alcázaru, sídla maurských emirov, kastílskych a neskôr španielskych kráľov – dokonalá ukážka mudejárskej architektúry, majstrovská kombinácia maurských stavebných techník a katolíckych symbolov. Prechádzka labyrintom židovskej štvrti Santa Cruz s pôvabnými námestiami. Návšteva sevillskej katedrály, ktorá vo svojich rozľahlých priestoroch ukrýva hrob Krištofa Kolumba a nádherné oltáre zo striebra a zlata. Pohľad na celé mesto z mohutnej katedrálnej veže La Giralda. Presun do hotela v okolí Córdoby, večera.

6. deň – raňajky, prehliadka Córdoby, križovatky arabskej, židovskej a katolíckej kultúry. Prechádzka starým mostom cez rieku Guadalquivir, návšteva najznámejšej pamiatky mesta, mešity – La Mezquita - ktorá sa zachovala zo španielskeho stredoveku a patrí k najväčším na svete. Prechádzka uličkami židovského mesta so synagógou. Transfer do hotela v okolí Granady, ubytovanie, večera. Fakultatívne možnosť návštevy predstavenia flamenca.

7. deň – raňajky, prehliadka Granady, goticko – renesančná katedrála s kráľovskou kaplnkou, kde sú pochovaní najslávnejší španielski katolícki králi, Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Štvrť Albaicín, kostol San Nicolás. Návšteva komplexu palácov Alhambra s pevnosťou Alcazába, záhradami Generalife a maurskými palácmi. Večer ubytovanie v hoteli na pobreží Costa del Sol, večera.

8. deň – raňajky, transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

V cene je zahrnuté:

7 x ubytovanie v hoteli s polpenziou, letecká doprava Bratislava - Malaga – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 190 EUR/os., palivový príplatok 20 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 185 EUR/7 nocí.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri