Hodnotenie klientov:  9.8
Letecky

Gurmánske Katalánsko

ŠPANIELSKO - Katalánsko
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:
Ubytovanie:  5 x v hoteli

Stravovanie:  5 x polpenzia v hoteli, 3 x obed a 1 x večera v reštaurácii


Barcelona – Sant Sadurní d´Anoja – Pacs del Penedés – Girona – Peratallada - Lloret de Mar – Tossa de Mar

Doprava:
letecká
Program zájazdu:
1. deň – odlet z Viedne, prílet do Barcelony. Transfer do hotela, ubytovanie a večera.

2. deň – raňajky, celodenná návšteva Barcelony – prehliadka barcelonskej tržnice „La Boqueriá St. Josep“, jednej z najväčších svetových mestských tržníc. V tomto „chráme gastronómie“ sa priamo v centre mesta každý deň schádzajú ovocinári, zeleninári, mäsiari a predajcovia rýb, aby svojim zákazníkom ponúkli čerstvé produkty. Možnosť ochutnať ich poskytujú malé pultové reštaurácie priamo na tržnici. Prechádzka Barcelonou - Plaza Catalunya, gotická štvrť, katedrála Santa Eulalia. Katalánsky obed v reštaurácii v prístave Port Olímpic (pica-pica mariscos, paella, fideua, arroz negro). Popoludní individuálne voľno, možnosť návštevy podmorského akvária. Návrat do hotela, večera.

3. deň – raňajky, odchod do mestečka Sant Sadurní d´Anoja, v regióne Penedés, kde rodina Ferrer Bosch už od roku 1914 pripravuje tie najlepšie vína šampanského typu - cava Freixenet. Exkurzia historickou aj modernou časťou výroby s ochutnávkou. Obed v typickej miestnej reštaurácii s katalánskou kuchyňou z trochu iného súdka - založenej na zaujímavej úprave kvalitného mäsa a príprave typických embutidos. Po obede prehliadka vínnych pivníc slávnej značky Torres, v Pacs del Penedés, dodávajúcej vína na stôl samotnej kráľovskej rodine. Návrat do hotela, večera.

4. deň – raňajky, transfer do Girony, historického centra Katalánska. Prehliadka mesta zahŕňajúca katedrálu, hradby starého mesta, domy na nábreží rieky Oňar, židovskú časť mesta. Odchod do stredovekého mestečka Peratallada. Obed podávaný v jedenej z miestnych reštaurácií – delikátne tapas - malé porcie rôznych jedál obľúbené medzi domácimi. Zastávka v prímorskom stredisku Lloret de Mar v predajni vín, katalánskych embutidos, olivových olejov a iných špecialít. Návrat do hotela, večera.

5. deň – raňajky, voľný program určený na odpočinok a kúpanie , obed v hoteli. Podvečer výlet do Tossy de Mar , jedného z najkrajších letovísk na pobreží Costa Brava. Prechádzka starým mestom Villa Vieja - opevnená časť Tossy so stredovekými hradbami a obrannými vežami. Po prehliadke večera v rázovitej bodege – špeciality stredomorskej kuchyne – ryby, mariscos. Návrat do hotela.

6. deň – raňajky, transfer na letisko a odlet do Viedne.  

V cene je zahrnuté:
5 x ubytovanie v hoteli s polpenziou, 3 x obed, 1 x večera s nápojmi v reštauráciách podľa programu, prehliadky vinárstiev s ochutnávkami, letecká doprava Viedeň - Barcelona – Viedeň, transfer na letisko Schwechat a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, ostatné prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 190 EUR/os., palivový príplatok 20 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 125 EUR/5 nocí.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri