Last Minute

Barcelona letecky

V Barcelone spoznáme Španielske námestie, olympijské múzeum, pamätník Krištofa Kolumba, ulicu La Rambla, Gaudího palác Guell, Kráľovské námestie. Nevynecháme ani Chrám Sagrada Familia, ktorá je Gaudího najslávnejšou stavbou. Program
od 870 € 805 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

 • 20.08. - 23.08.

  Ut - Pi 3 noci
  • VIE
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 950,00 € 877,00 €
 • 26.09. - 29.09.

  št - Ne 3 noci
  • VIE
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 870,00 € 805,00 €

V cene sú zahrnuté

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Barcelona - Viedeň, 1x príručná batožina 10 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 80 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 210 EUR/3 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

4. deň 2. deň 3. deň 1. deň
Prílet do Barcelony, katalánskej metropoly na brehu Stredozemného mora. Začiatok prehliadky začína exteriérom ikonickej rímsko-katolíckej katedrály Sagrady Família, ktorá v sebe nesie celoživotný odkaz geniálneho architekta Antonia Gaudího. Jej výstavba začala v roku 1882 a do dnešného dňa pokračujú stavebné práce na jej dokončení, ktoré je plánované na rok 2026. Pokračovanie najkrajšou a najslávnejšou triedou mesta Passeig de Grácia. Zastávka pri najvýznamnejších ukážkach modernej architektúry, na čele ktorých stoja stavby od Antonia Gaudího, Josep Puig i Cadafalcha, či Luisa Domenech Montanera - Casa Batló, Casa Ametller, Casa Milá (La Pedrera). Zastávka na hlavnom barcelonskom námestí Plaça de Catalunya, krátky presun na hlavnú turistickú tepnu historického centra mesta, ulicu La Rambla, ktorá je plná pouličných predajcov, umelcov a živých sôch. Osviežujúca zastávka za vôňami a farbami hrajúcej starej tržnici Boqueria. Zakončenie prehliadky pri pamätníku Krištofa Kolumba, ktorý je vstupnou bránou k La Barcelonete, prímorskej štvrti s prístavom plným luxusných jácht. Individuálne voľno, návrat do hotela.  
Raňajky, celodenná prehliadka mesta pokračuje v stredovekom centre, ktoré odráža bohatú históriu mesta. Jedno z najznámejších stredovekých centier v Barcelone je Gotická štvrť.
Hlavným námestím v Gotickej štvrti je Plaça de Sant Jaume, kde sa nachádza barcelonská radnica (Ayuntácia) a Palau de la Generalita, sídlo katalánskej autonómnej vlády. Na námestí sú vidieť aj stredoveké budovy s impozantnou architektúrou. Ďalšou významnou pamiatkou je gotická katedrála Barcelona (Catedral de Barcelona), ktorá sa nachádza neďaleko Plaça de Sant Jaume. Katedrála je bohato zdobená a okolie katedrály je veľmi príjemné na prechádzky medzi historickými budovami. V rovnakej oblasti je možné navštíviť aj Plaça del Rei, kde sa nachádza Kráľovský palác (Palau Reial Major) a Kaplnka svätého Ágota. Toto námestie je obklopené krásnymi stredovekými stavbami a ponúka autentický pohľad do histórie Barcelony. Návrat do hotela. 
Raňajky. Voľný deň a program v Barcelone. Možnosť návštevy niektorého z početných múzeí - múzeum Pabla Picassa, Námorné múzeum, múzeum Katalánskeho umenia, múzeum - galéria Joana Miró alebo fantastického múzea vedy - CosmoCaixa. Poloha mesta na brehoch mora ponúka možnosť krásnej prechádzky, odpočinku a kúpania na pláži, či plavby. Na výber je aj návšteva olympijského štadiónu na vrchu Montjuïc, interiér slávnej katedrály Sagrada Familia, či niektorého z parkov - mestský park Ciutadela alebo Park Guell s mnohými nezameniteľnými architektonickými prvkami A. Gaudího. Návrat do hotela.  
Raňajky, transfer na letisko, odlet z Barcelony.
UPOZORNENIE: v prípade záujmu o vstupenky v rámci individuálneho voľna je odporúčané informovať sa v CK.
Zmena programu vyhradená.
Naši partneri