Last Minute

Katalánsko a gotická Barcelona letecky

Perly Katalánska lákajú ikonickými pamiatkami, ako sú Sagrada Família, Casa Batlló, Gotickou štvrťou, múzeum Salvadora Dalího a historické mesto Girona a panoramatickými výhľadmi z hory Montjuïc. Program
od 1 115 € 1 026 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

 • 14.07. - 21.07.

  Ne - Ne 7 nocí
  • BTS
  • BUD
  • polpenzia
  cena s poplatkami za os. 1 235,00 € 1 133,50 €
 • 01.09. - 08.09.

  Ne - Ne 7 nocí
  • BTS
  • BUD
  • polpenzia
  cena s poplatkami za os. 1 280,00 € 1 174,00 €
 • 14.09. - 21.09.

  So - So 7 nocí
  • BUD
  • VIE
  • polpenzia
  cena s poplatkami za os. 1 115,00 € 1 025,50 €

V cene sú zahrnuté

7x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, letecká doprava Bratislava/Viedeň - Barcelona -Bratíslava/ Viedeň (podľa termínu)  alebo Budapešť - Barcelona - Budapešť (podľa výberu klienta), 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas prehliadok, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/ os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, transfer na letisko a späť s nástupom v NR 35 EUR/os., TT 30 EUR/os. alebo BA 25 EUR/os. (organizovaný pri min. počte 10 os. s odletom z Viedne), upozornenie: pri odlete z Bratislavy a z Budapešti sa zvoz na letisko neorganizuje, orientačná cena vstupov 80 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 210 EUR/7 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

4. deň 2. deň 3. deň 1. deň 5. deň 6. deň 7. deň 8. deň
Prílet do Barcelony, transfer do hotela, oddych na pláži, voľný program, večera.
Raňajky, celodenná prehliadka Barcelony, prehliadka gotickej štvrte, katedrály Sv. Eulálie, štvrť El Born, kostol Santa Mariá del Mar, popoludní voľný čas vhodný na návštevu Poble Espanyol - "španielska dedinka" či jedinečného L´Aquarium (morské akvárium). Návrat do hotela, večera.
Raňajky, transfer do Girony, mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, kúzelnými stredovekými hradbami a krásnymi románskymi kostolmi. Nachádza sa tu katedrála s vežou Karola Veľkého, románske kostoly San Perre de Galligants a San Nicolás, stredoveké hradby. Známa je aj svojimi farebnými domami na brehu rieky Onyar. Presun do Besalú, nádherného stredovekého mesta s románskymi kostolmi Sant Vicenc a Sant Pere, pozostatok benediktínskeho kláštora so zachovalými kúpeľmi, opevnený most cez rieku Fluviá. Návrat do hotela, večera.
Raňajky, presun k najvýznamnejšiemu pútnickému miestu Katalánska – výnimočný horský kláštor Montserrat s čiernou sochou Panny Márie Montserratskej, umiestneného v bralách v rozprávkovej krajine, prehliadka (katedrála a krížová cesta). Návrat do hotela, večera.
Raňajky, odjazd do Cadaqués – malebného prímorského mestečka s bielymi kamennými uličkami a nezameniteľnou atmosférou, ktoré si obľúbilo mnoho umelcov, medzi nimi Salvador Dalí, Pablo Picasso, Joan Miró, Walt Disney, André Breton, F.G. Llorca. Možnosť posedenia v príjemných kaviarničkách. Po prehliadke presun do Figueras - rodného mesta slávneho maliara surrealizmu Salvadora Dalího - návšteva jeho unikátneho múzea. Návrat do hotela, večera.
Raňajky, individuálne voľno. Obed. Popoludní transfer do Barcelony – prehliadka exteriéru katedrály Sagrada Familia. Panoramatická cesta mestom – býčia aréna, Arc de Triomf, Placa Catalunya, Passeig Grácia (Gaudího domy: Casa Batlló, Casa Milá – La Pedrera), pokračovanie cestou na Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijský štadión na vrchu Montjuic – krátka zastávka na vyhliadke. Ďalej kráľovské lodenice, pamätník Krištofa Kolumba, prístav. Individuálne voľno na prehliadku mesta (napr. moderný prístav, La Rambla - najznámejšia ulica s pouličnými umelcami a živými sochami, tržnica La Boquería, návštevu barcelonského Akvária, jedného z najväčších v Európe alebo prehliadku budov v Poble Espanyol, ktoré reprezentujú rôzne regióny celého Španielska). Večerné predstavenie barcelonských fontán pod šírym nebom - hra hudby, svetla a vody. V nočných hodinách návrat do hotela.
Raňajky, deň určený na oddych, kúpanie. Večera.
Raňajky, transfer na letisko v Barcelone, odlet.
Zmena programu vyhradená.
Naši partneri