Last Minute

Apúlia letecky

Zažite Taliansko ako ho nepoznáte - v regióne Apúlia. Lákadlom nie sú len stredoveké pamiatky, jedinečná architektúra, ale aj prímorské letoviská a taliansky "koniec sveta". Program
od 1 405 € 1 346 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

 • 26.08. - 01.09.

  Po - Ne 6 nocí
  • VIE
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 1 405,00 € 1 345,75 €
 • 05.09. - 11.09.

  št - St 6 nocí
  • VIE
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 1 405,00 € 1 345,75 €

V cene sú zahrnuté

6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Bari - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 215 EUR/6 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

4. deň 5. deň 1. deň 2. deň 3. deň
Odlet z Viedne do prístavného mesta Bari, prehliadka mesta: ikonická Bazilika sv. Mikuláša, v ktorej sú uložené ostatky svätca, divadlo Margherita a Petruzzelli, či park Pizza Umberto. Presun do malebnej dedinky Castellana Grotte, kde sa nachádza jaskynný súbor s impozantnou kvapľovou výzdobou. Ubytovanie v hoteli.
Raňajky, prehliadka jedinečného hradu Castel del Monte, ktorý zaujme najmä svojím atypickým tvarom. Presun do mesta Altamura, známom v celom Taliansku pre svoj vynikajúci chlieb s chráneným označením pôvodu. Prehliadka historického centra, v ktorom sa nachádza románska katedrála Cattedrale di Santa Maria Assunta, postavená v roku 1232. Možnosť prehliadky miestneho múzea vína - La Cantina Frrud neďaleko katedrály. Presun do unikátneho starobylého mesta Matera, ktoré ponúka návštevníkom rozmanitú zbierku kostolov, či kláštorov. V Matere sa nachádza aj významná stará časť mesta - Sassi di Matera, kde je lokalizovaná aj séria očarujúcich jaskýň, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Návrat do hotela.
Raňajky, pokračovanie programu v mestečku Alberobello, v ktorom sa zachovalo ucelené historické jadro, tvorené nezvyčajnými domami typu „trulli“ - v roku 1996 zapísané do zoznamu UNESCO. Transfer do šarmantného mestečka Martina Franca na krátku prehliadku: námestie Piazza Roma s Palácom Ducale, námestie Piazza Plebiscito s jedinečnou Bazilikou di San Martino. Ďalšou zastávkou je mesto Ostuni, prezývané aj „Biele mesto“, ktorému dominuje gotická katedrála, biskupský palác, či centrum mestského života - námestie Piazza della Libertà. Transfer do hotela, nocľah.
Raňajky, transfer do najvýchodnejšieho mesta Talianska - Otranta, ktoré sa pýši katedrálou s obrovskou mozaikovou podlahou, najväčšou v celej Európe. Nachádza sa tu aj jediný kompletne zachovaný chrám z čias Byzantskej ríše v Taliansku - kostol sv. Petra. Presun na tzv. „koniec sveta“ - do mesta Leuca, pretkaného jaskyňami, s výhľadom na šíre more z už spomínaného konca sveta - Mysu Santa Maria di Leuca. Pýchou mesta je aj kostol Panny Márie, postavený na mieste chrámu rímskej bohyne múdrosti a remesiel Minervy. Návrat do hotela.
Raňajky, presun do mesta Gallipoli, v ktorom vyniká hrad Castello Angioino, Bazilika sv. Agáty, či stará časť mesta, pretkaná historickými uličkami. Transfer do mesta Porto Cesareo, prehliadka mesta. Presun do mesta známeho svojou výraznou barokovou architektúrou - Lecce. Mesto zaujme rímskym amfiteátrom, katedrálou na námestí Piazza del Duomo, barokovou Bazilikou Santa Croce alebo hradom Karola V. Ubytovanie v hoteli na pobreží.
Raňajky, individuálne voľno na oddych či kúpanie, v prípade záujmu návšteva mestečka Polignano a Mare alebo mesta Bari. Nocľah.
Raňajky, odlet z mesta Bari do Viedne.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Apúlia

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Naši partneri