Last Minute

Rím - metropola Talianska

V programe nechýbajú najväčšie atrakcie talianskeho hlavného mesta - Anjelský hrad, Pantheon, Piazza Navona, monumentálna Fontána di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum, či Koloseum a nevynecháme ani sídlo pápeža Vatikán. Program
od 350 € 325 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 17.09. - 21.09.

    Ut - So 2 noci
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 350,00 € 325,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 2x resp. 3x  ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.  

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 4 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 95 EUR/os. (platba na mieste).  Ostatné doplatky: miestenka 10 EUR/os., príplatok za dvojsedadlo 185  EUR, 1-lôžková izba 90 EUR/2 noci resp. 135 EUR/3 noci. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 35 EUR  (nástupné miesta KE, PO, PP, LM, RK a MT sú k dipozícii iba pri alternatíve programu na 5 dní/2 noci). Upozornenie: termín 28.3. - 1.4. - Veľká Noc.

Program zájazdu

1. deň
Odchod zo Slovenska popoludní, tranzit cez Rakúsko do Talianska. Pri alternatíve bez nočnej jazdy je odchod zo Slovenska v ranných hodinách a večer ubytovanie v hoteli.
V dopoludňajších hodinách príchod do Ríma a presun metrom do centra. Celodenná pešia prehliadka pamätihodností mesta: Anjelský hrad tvoriaci jeden celok s mostom cez rieku Tiber, v stredoveku slúžil ako kasáreň a väznica, pôvodne antická stavba Pantheon, nachádzajúca sa na námestí Piazza della Rotonda, najväčšie námestie hlavného mesta Talianska Piazza Navona s Fontánou štyroch riek umiestnenou uprostred námestia, Piazza Popolo (Námestie ľudu) s uprostred sa týčiacim egyptským obeliskom a so zvyškami Aureliánovho opevnenia z konca 3. st. n. l., najznámejšia Fontana di Trevi, nachádzajúca sa na Piazza di Trevi a dotvárajúca priečelie paláca Poli, Španielske námestie so Španielskymi schodmi oslavujúcimi mier medzi Francúzskom a Španielskom, oficiálne sídlo talianskeho prezidenta Prezidentský palác, spred ktorého je nádherný výhľad na celé mesto. V podvečerných hodinách presun metrom z centra a transfer do hotela v blízkosti Ríma.
Raňajky, presun metrom do centra Ríma, návšteva Vatikánu - Bazilika sv. Petra na Námestí sv. Petra, výstup na chrámovú kupolu s výhľadom na celé mesto, audiencia u Svätého Otca (v mesiacoch júl, august a cez Veľkú noc sa audiencia neorganizuje), individuálne voľno, večer presun metrom a návrat do hotela.
Raňajky, presun metrom do centra, pokračovanie v prehliadke mesta: architektonická dominanta Ríma Colosseum, slúžiace v dávnej minulosti ako aréna, kde sa odohrávali súboje gladiátorov a odsúdených väzňov s divokými zvieratami. V roku 80, keď bolo Colosseum prvýkrát otvorené, Vespasianov syn usporiadal hry, ktoré trvali 100 dní a nocí a v priebehu hier bolo zabitých rekordných päť tisíc zvierat. Circus Maximus, kde sa už za éry etruských kráľov konali preteky a festivaly, Forum Romanum - niekdajšie centrum mesta s pulzujúcim životom a významnými verejnými budovami, najvyšší a najznámejší zo siedmich pahorkov Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., gotický kostol Santa Maria sopra Minerva. Večer presun metrom z centra a tranzit z Ríma cez Rakúsko na Slovensko.
Príchod na Slovensko v poludňajšich hodinách.  
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Rím - Lazio

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Vatikánsky štát

Návšteva najmenšieho štátu na svete - Vatikánu je nezabudnuteľným zážitkom z mnohých dôvodov. Ako srdce katolíckej cirkvi a sídlo pápeža má obrovský duchovný význam pre milióny veriacich po celom svete, no aj pre tých, ktorí nie sú duchovné založení má nesmierne dôležitý historický a kultúrny význam. Každý kúsok Vatikánu dýcha históriou - od majestátnej architektúry Baziliky sv. Petra, cez ikonické námestie sv. Petra s Berniniho stĺporadím, množstvo umeleckých diel a artefaktov v zbierkach Vatikánskych múzeí, Vatikánskej knižnice, tajných vatikánskych archívov až po najväčšie svetové umelecké skvosty ako sú Michelangelova Sixtínska kaplnka alebo precízne vytvorená mramorová Pieta, ktorú môžu návštevníci obdivovať v spomínanej bazilike. Návšteva Vatikánu poskytne taký hlboký náhľad do histórie, kultúry a umenia, aký je ťažko nájsť na inom mieste na svete.

Naši partneri