Hodnotenie klientov:  9
Kombinovaná

Sicília - kombi

Rýchly popis:

Ubytovanie: 6x v hoteli, 1x v kajute na lodnom trajekte

Stravovanie: 6x raňajky

 


Neapol - Palermo - Monreale - Siracusa - Catania - Etna - Alcantara - Taormina - Liparské ostrovy - Tropea - Capo Vaticano

Doprava:
kombinovaná - letecká a autobusová
Program zájazdu:

1. deň - odlet z Bratislavy do Talianska, vyzdvihnutie skupiny na letisku, ubytovanie v Kalábrii.

2. deň - raňajky, transfer z južného Talianska na Sicíliu. Cestou zastávka v Capo Vaticano v oblasti s nádhernými vyhliadkami na Tyrrhénske more a neďaleké Liparské ostrovy. Zastávka v mestečku Tropea - perle Kalábrie, ktoré ponúka mnoho zachovalých historických pamiatok, prírodné scenérie s nádhernými vyhliadkami a pravú atmosféru južného Talianska. Možnosť kúpania sa v mori na nádherných plážach. Večer príchod na ubytovanie v oblasti Milazza, nocľah.

3. deň - raňajky, individuálne voľno, alebo fakultatívne výlet loďou na Liparské ostrovy - ostrov Vulcano. Možnosť okúpať sa v liečivých sírnych prameňoch, v prírodných teplých morských minerálnych prameňoch, alebo vystúpiť priamo ku kráteru polovyhasnutej sopky. Večer návrat do hotela, nocľah.

4. deň - po raňajkách odchod z Milazza, cestou zastávka v Taormine, malebnom meste, ktoré je najstarším a najznámejším turistickým centrom na Sicílii. Mesto je postavené na svahu hory Monte Tauro a ponúka mnoho nádherných panoramatických výhľadov. Prehliadka centra mesta a zachovalého gréckeho divadla. Príchod do Alcantary - riečny park, kde rieka Alcantara po mnohých sopečných eróziách vytvorila úchvatné tiesňavy. V najužších miestach dosahujú kolmé lávové steny výšku až 20 m. Večer ubytovanie a nocľah v oblasti Catanie.

5. deň - raňajky, celodenný výlet do oblasti Etny, najväčšej aktívnej sopky v Európe. Fakultatívne možnosť vyviezť sa lanovkou a terénnymi autami až pod samotný kráter do oblasti lávových polí vo výške takmer 3000 m. Vo večerných hodinách návrat do hotela a nocľah.

6. deň - raňajky, prehliadka Catanie, ktorá leží na úpätí Etny. Uvidíme katedrálu, univerzitné námestie, rybí trh a mnoho ďalších zaujímavostí. Popoludní príchod do mesta Siracusa, ktoré od staroveku patrí medzi najvýznamnejšie mestá na Sicílii a dodnes sa v ňom nachádza mnoho antických pamiatok. Prehliadka Neapoli - nového mesta a archeologického parku s jaskyňou Dionýzove ucho, zachovalým gréckym divadlom a pozostatkami rímskeho amfiteátra. Navštívime aj ostrovnú časť mesta Ortygia, ktorá je pôvodným stredovekým centrom s mnohými palácmi. Vo večerných hodinách ubytovanie v blízkosti Palerma.

7. deň - raňajky, krátka zastávka v Monreale, prehliadka katedrály s nádhernou mozaikovou výzdobou v interiéri. Prehliadka mesta Palermo, v ktorom sa spája arabská, normandská a byzantská architektúra do jedného celku. Prehliadka stredovekého centra mesta - katedrála, radnica, kláštor kapucínov s katakombami. V podvečerných hodinách nalodenie na trajekt smerom do Neapola, ubytovanie v 2-4 lôžkových kajutách.

8. deň - v ranných hodinách vylodenie v Neapole, krátka pešia prehliadka Neapolu (bez vstupov). Krátka zastávka na vyhliadku. Odchod na Slovensko.

9. deň - príchod na Slovensko vo veľmi skorých ranných hodinách (BA cca 02:30).

V cene je zahrnuté:
kombinovaná doprava podľa programu, 6x ubytovanie v hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 75 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 240 EUR/7 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 140 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 5 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 7 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 8 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri